Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Valsts zemes dienests

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40%

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40% 9

Nekustamā īpašuma jomas eksperti jaunajā kadastrālo vērtību noteikšanas metodoloģijā saskata netaisnību – lai tuvinātu tirgus cenu līmenim, pēc jaunās metodoloģijas izstrādātās kadastrālās vērtības ēkām un zemei varētu augt vidēji par 25{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9} līdz 40{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9}, izņemot ekskluzīvos īpašumus, kas netiek īsti identificēti. Tikmēr Finanšu ministrija (FM) gatava būtiskām nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām tikai vienlīdzīgas situācijas gadījumā, ziņo LNT TOP10.

Aptuveni 100 ēkām konstatē aizdomīgi samazinātu kadastrālo vērtību

Aptuveni 100 ēkām konstatē aizdomīgi samazinātu kadastrālo vērtību 15

Gada laikā no diviem miljoniem līdz nullei – tik strauju kadastrālās vērtības kritumu Valsts zemes dienests (VZD) konstatējis kādai ēkai Rīgas centrā. Tas liek jautāt – vai te nav runa par vērtības mākslīgu samazināšanu nolūkā ietaupīt uz nodokļiem. Turklāt tas neesot vienīgais šāds gadījums, tādu esot vairāk nekā simts.

Veicot pārrēķinu, daudzu iedzīvotāju dzīvokļiem mainījusies platība. Ar ko tas skaidrojams?

Veicot pārrēķinu, daudzu iedzīvotāju dzīvokļiem mainījusies platība. Ar ko tas skaidrojams? 5

Daudz jautājumu iedzīvotājiem joprojām rada izmaiņas valdības noteikumos, pēc kuriem pārrēķinātas dzīvokļu platības. Tas ir iemesls, kāpēc daudziem dzīvokļi kļuvuši it kā lielāki. Valsts zemes dienestā gan skaidro, ka beidzot tiek ieviesti īpašumu patiesie izmēri, taču tas nozīmē, ka arī rēķini par īpašumiem piedzīvo izmaiņas. 

Rīgā vērienīga adrešu reforma - pārsauks ielas mikrorajonos, ietekmējot tūkstošiem iedzīvotāju

Rīgā vērienīga adrešu reforma - pārsauks ielas mikrorajonos, ietekmējot tūkstošiem iedzīvotāju 8

Vairāki tūkstoši rīdzinieku drīz dzīvos citur. Nevis tāpēc, ka pārcelsies, bet tāpēc, ka mainīsies viņu dzīvesvietas adrese. Pašvaldība nolēmusi ieviest citu kārtību mikrorajonos, kur kopš padomju laikiem viena adrese var būt sadalīta daudzos korpusos. Tajos ir sarežģīti orientēties. Jo īpaši to izjūt operatīvie dienesti. Taču paši iedzīvotāji pie pašreizējās kārtības ir pieraduši, un par izmaiņām nav sajūsmā.