Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Valsts valodas centrs

"Kāpēc vairumā ir pasākumi krievu valodā?" Māmiņa vēlas bērniem uzdāvināt pasākuma apmeklējumu

"Kāpēc vairumā ir pasākumi krievu valodā?" Māmiņa vēlas bērniem uzdāvināt pasākuma apmeklējumu 2

“Es vakar iegāju izklaides portālā, kur pasākumi bērniem, pieaugušajiem un ģimenēm, gribētu uzzināt, kāpēc vairumā ir pasākumi krievu valodā? Jaungada ballīte bērniem skaitās, bet latviešu valodā ir tikai viena diena, bet krievu valodā divas vai trīs dienas. Mums ir pieci bērni, un tikai lielākā kaut ko saprot krieviski, bet mazākie bērni vispār nesaprot krievu valodu,” norāda māmiņa no Tukuma.

Valsts valodas centrs vērsīsies tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu

Valsts valodas centrs vērsīsies tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu 1

Tuvāko mēnešu laikā tiesā tiks skatīta lieta par Daugavpils domes priekšsēdētāja valsts valodas prasmi. Valsts valodas centrs (VVC) pārbaudē bija konstatējis, ka Riharda Eigima valsts valodas prasmes neatbilst augstākā līmeņa otrajai pakāpei, kā to pieprasa Ministru kabineta noteikumi.

Godina latviešu valodai draudzīgos uzņēmumus

Godina latviešu valodai draudzīgos uzņēmumus 1

Valsts valoda ir latviešu valoda, taču apkalpojošās sfēras uzņēmumi mēdz informāciju klientiem norādīt tikai krievu vai angļu valodā, kā arī prasīt no saviem darbiniekiem svešvalodu zināšanas arī tad, ja tas objektīvi nav nepieciešams. Uz šādām problēmām norāda Valsts valodas centrs, kas šodien godināja tos uzņēmumus, kas atzīti par latviešu valodai draudzīgiem.

Par necieņas izrādīšanu latviešu valodai turpmāk varēs sodīt ar 700 eiro, paredz jauni likuma grozījumi

Par necieņas izrādīšanu latviešu valodai turpmāk varēs sodīt ar 700 eiro, paredz jauni likuma grozījumi 36

Saeimas konceptuālu atbalstu guvis Nacionālās apvienības ierosinājums palielināt sodus par valsts valodas pārkāpumiem. Grozījumi paredz, ka par necieņas izrādīšanu latviešu valodai turpmāk varēs sodīt ar 700 eiro. Lielākas soda sankcijas varētu piemērot arī valsts amatpersonām – par atkārtotiem pārkāpumiem tās uz laiku pat varētu atstādināt no amata.