Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Valsts meža dienests

Medības vai pārgājiens? Kuram mežā priekšroka?

Medības vai pārgājiens? Kuram mežā priekšroka? 61

Andis ir mednieks ar 40 gadu pieredzi. Mežā līdzi viņam dodas divus gadus vecā laika Reno. Mednieka kolektīvs rosās Strenču pusē. Mežā nereti nākas sastapties ar aktīvās atpūtas cienītājiem, kuri izjauc medību procesu.

"Viņš uz mani skatījās lūdzošām acīm!" Carnikavas iedzīvotāja ziņo par ievainotu dzīvnieku, atbildīgie dienesti palīdzību tā arī nesniedz

"Viņš uz mani skatījās lūdzošām acīm!" Carnikavas iedzīvotāja ziņo par ievainotu dzīvnieku, atbildīgie dienesti palīdzību tā arī nesniedz 21

Siguļu ciema iedzīvotāja Baiba kopā ar savu sunīti devusies pastaigā uz Carnikavas mežu, kad pēkšņi viņas četrkājainas draugs kļuvis tramīgs – tas pamanījis, ka blakus mājās žogā iesprūdis savvaļas dzīvnieka mazulis. Carnikavas iedzīvotāja sapratusi, ka viņam jāpalīdz, tāpēc sākusi zvanīt atbildīgajiem dienestiem.

VMD vajag gandrīz 12 miljonu eiro papildu finansējumu meža ugunsdzēsībai turpmākajos trīs gados

VMD vajag gandrīz 12 miljonu eiro papildu finansējumu meža ugunsdzēsībai turpmākajos trīs gados 1

Valsts meža dienestā (VMD) meža ugunsdrošības uzraudzības un ugunsdzēsības funkcijas nodrošināšanai nākamgad nepieciešams papildu 3,581 miljonu eiro, aiznākamgad – 3,93 miljonu eiro, bet 2023.gadā – 4,48 miljonu eiro finansējums, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvais ziņojums par situāciju VMD ugunsdzēsības jomā, ko nākamnedēļ skatīs valdība.

"Teicu: esiet taču cilvēki!" Sirmgalvis vaino mežcirtējus vērienīgā zādzībā, nelikumīgi plosoties viņa mežā

"Teicu: esiet taču cilvēki!" Sirmgalvis vaino mežcirtējus vērienīgā zādzībā, nelikumīgi plosoties viņa mežā 4

Sirmgalvim Amatas novadā pieder īpašumi, kurus klāj meži. Vēloties gūt papildu ienākumus vecumdienās, īpašnieks uzticējis mežizstrādes uzņēmumam no Priekuļu novada izcirst noteiktu meža teritoriju. Līgums ar firmu paredz, ka mežstrādnieki kokus var savākt, norēķinoties par tiem ar meža īpašnieku. Sadarbība, kā stāsta meža īpašnieks, izrādījusies zādzība – pārmet uzņēmumam darbus nogabalos, kur tas nebija atļauts. Meža saimnieks stāsta, ka firma nozagusi koksni 1,3 hektāru platībā, nodarot zaudējumus aptuveni 5 tūkstošu eiro apmērā.

Meža dzīvniekus no ceļiem atbaidīs ar īpašām iekārtām

Meža dzīvniekus no ceļiem atbaidīs ar īpašām iekārtām 9

Arvien biežāk uz Latvijas ceļiem tiek notriekti meža dzīvnieki – pērn šādu gadījumu skaits pieaudzis un pārsniedzis 1500. Šo problēmu iecerēts risināt, un meža dzīvniekus jau šogad no ceļiem paredzēts atbaidīt ar īpašām iekārtām.

Diennakts laikā Olaines pusē izdeguši desmitiem hektāru meža un purva; dzēšanas darbi turpinās

reportāža no notikuma vietas Diennakts laikā Olaines pusē izdeguši desmitiem hektāru meža un purva; dzēšanas darbi turpinās

Jau diennakti desmitiem ugunsdzēsēju cenšas apturēt meža un purva degšanu Olaines novadā. Ir aizdomas, ka degšana sākusies neapdomīgu izklaižu dēļ, proti, pa sauso mežu kāds vizinājies ar kvadricikliem. Dzēšanas darbus apgrūtina sausums un spēcīgais vējš, tādēļ šobrīd grūti paredzēt, kad ugunsgrēku izdosies apturēt pilnībā.