Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Valsts ieņēmumu dienests

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3000 eiro, tā var nereģistrēt Valsts ieņēmumu dienestā (VID) saimniecisko darbību un tai nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma, un tirdzniecībā arī nav jāizmanto kases aparāts, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

Sešos mēnešos no Latvijas izveda par 2,6% vairāk cigarešu

Sešos mēnešos no Latvijas izveda par 2,6% vairāk cigarešu 1

Sešos mēnešos no Latvijas uz citām valstīm izvesti 1,003 miljardi cigarešu, kas ir par 25,086 miljoniem cigarešu jeb 2,6% vairāk nekā 2020.gada sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

No Latvijas sešos mēnešos izvests par 41% vairāk naftas produktu

No Latvijas sešos mēnešos izvests par 41% vairāk naftas produktu 4

Atliktā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā no Latvijas izvesto naftas produktu apmērs sešos mēnešos bija kopumā par 73 405 tonnām jeb 41% lielāks nekā 2020.gada sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

VID aiztur narkotisko un psihotropo vielu kontrabandistu un izplatītāju grupējumu

VID aiztur narkotisko un psihotropo vielu kontrabandistu un izplatītāju grupējumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki jūlijā, veicot ilgstošu operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu, aizturēja sešas personas, kuras nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu no Nīderlandes uz Latviju, kā arī to glabāšanu, pārvadāšanu un realizēšanu lielos apmēros organizētā noziedzīga grupā, portālu Skaties.lv informēja VID pārstāvji.

VID turpmāk drīkstēs publiskot informāciju par negodprātīgiem uzņēmējiem

VID turpmāk drīkstēs publiskot informāciju par negodprātīgiem uzņēmējiem 17

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) turpmāk būs tiesības publiskot informāciju par negodprātīgiem uzņēmējiem. Nodokļu iekasētāji varēs izpaust, kāpēc kādam uzņēmējam atteikta pievienotās vērtības nodokļa atmaksa, atklāt arī audita laikā konstatētos pārkāpumus. Šādā veidā dienests cer gan mazināt ēnu ekonomiku, gan arī uzlabot savu reputāciju. Uzņēmēju pārstāvji gan par šādu praksi ir skeptiski, stāsta TV3 Ziņas.

VID Latgalē uzgājis marihuānas audzētavu

VID Latgalē uzgājis marihuānas audzētavu 8

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijā, narkotisko vielu nelikumīgu izgatavošanu un glabāšanu, kā arī narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu, aģentūru LETA informēja VID.

"Bolt" un "Yandex" šoferu trūkuma dēļ maksa par braucieniem var būt augstāka

"Bolt" un "Yandex" šoferu trūkuma dēļ maksa par braucieniem var būt augstāka 2

Interesanti procesi šobrīd notiek taksometra pakalpojumu nozarē. Pārvietoties pa Rīgu ar mobilajās lietotnēs nolīgtajiem ”takšiem” kļuvis krietni dārgāk, un arī gaidīšanas laiks mēdz būt ilgāks. Iemesls tam ir taksistu skaits, kas strauji sarūk. Taču dažādām pusēm ir dažādas versijas par to, kur taksisti pazuduši, stāsta TV3 Ziņas.

No 1.jūlija vairākas izmaiņas nodokļu jomā

No 1.jūlija vairākas izmaiņas nodokļu jomā

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma vairākas izmaiņas dažādos nodokļu tiesību aktos, daļa no kurām stājas spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Tās skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus (gan uzņēmumu īpašniekus, gan darbiniekus), saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus, un akcīzes nodokļa maksātājus. Atgādinām par svarīgākajām izmaiņām un aicinām plašāk ar tām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā ”Nodokļu izmaiņas 2021”.

VID darbiniekiem piešķir 585 480 eiro piemaksām par darbu paaugstināta riska apstākļos

VID darbiniekiem piešķir 585 480 eiro piemaksām par darbu paaugstināta riska apstākļos 4

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem, lai nodrošinātu piemaksas par martu, aprīli un maiju, par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu valdība otrdien, 29.jūnijā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra papildu 585 480 eiro.

Jaunzeme: Ar 1. jūliju kā dienu nekas nemainīsies, jo praktiski lietas būs jāsāk kārtot tikai nākamajā gadā

Jaunzeme: Ar 1. jūliju kā dienu nekas nemainīsies, jo praktiski lietas būs jāsāk kārtot tikai nākamajā gadā 8

Ar 1. jūliju Latvijā paredzētas izmaiņas nodokļu sistēmā, kuras attieksies uz darba devējiem, mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem, kā arī akcīzes nodokļa maksātājiem. Šorīt TV3 raidījumam “900 sekundes” Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme prognozēja, ar kādām iedzīvotāju un uzņēmumu vajadzībām pēc 1. jūlija pie VID vērsīsies īpaši intensīvi.