Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Valka

Igaunijā noslīkušo skaits divas reizes mazāks nekā Latvijā

Igaunijā noslīkušo skaits divas reizes mazāks nekā Latvijā

Igaunija no Baltijas valstīm uzrāda vislabāko statistiku noslīkušo iedzīvotāju skaita ziņā. Lietuvai, skaitot noslīkušo skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir vissliktākais rezultāts Eiropas Savienībā. Latvija antitopā ieņem otru vietu.

Valkā bažas par Covid-19 izplatīšanos no iebraucējiem, tādēļ noteikta stingrāka robežkontrole

Valkā bažas par Covid-19 izplatīšanos no iebraucējiem, tādēļ noteikta stingrāka robežkontrole 2

Neapskaužamā situācija izveidojusies Igaunijas robežpilsētā Valkā. Arvien biežāk, šķērsojot robežu, Latvijā ierodas valstspiederīgie, kuri kaimiņvalstī, piemēram, zaudējuši darbu. Ja ar kravas transporta plūsmas kontroli uz robežas problēmu nav, tad atbildes uz jautājumu, kā ar kājām ieceļojušajiem cilvēkiem nodrošināt nokļūšanu mājās un 14 dienu karantīnu – atbilžu nav.

"Covid-19" izplatība: pašvaldības sniedz palīdzību cilvēkiem pašizolācijā

"Covid-19" izplatība: pašvaldības sniedz palīdzību cilvēkiem pašizolācijā

Cēsu novadā divi cilvēki, kas atgriežas no ārzemēm, lūguši pašvaldības palīdzību nodrošināt telpas pašizolācijai. Cēsu domei sociālo mājokļu nav, tāpēc apmaksās istabas vietējā viesnīcā. Vēl kāda Cēsu ģimene, kas jau ir pašizolējusies, lūgusi palīdzību ar pirmās nepieciešamības preču piegādi.

Izskata iespēju "apvienot" Valku un Valgu

Izskata iespēju "apvienot" Valku un Valgu 2

Lai nodrošinātu pakalpojumu pieejamību Valkas un Igaunijas pierobežas pilsētas Valgas iedzīvotājiem, tiek izskatīta iespēja rosināt parakstīt starpvalstu līgumu par kopīgu pašvaldību pakalpojumu grozu, pastāstīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

"Valkā par invalīdiem nedomā!" Cilvēki ar kustību traucējumiem ziņo par sarežģīto pārvietošanos pilsētā

"Valkā par invalīdiem nedomā!" Cilvēki ar kustību traucējumiem ziņo par sarežģīto pārvietošanos pilsētā 1

Invalīdu apvienības “Apeirons” pārstāvji vairākkārt apsekojuši Latvijas pilsētas, lai vērtētu vides pieejamību invalīdiem. Par pozitīviem piemēriem Vidzemē sauc Valmieru un Limbažus, taču, piemēram, Valkā vēl esot nepieciešami gana daudz uzlabojumu, lai cilvēkiem ar kustību traucējumiem būtu ērti pārvietoties. Arī Plāņu pagasta iedzīvotāja Līga novērojusi, ka Valka neesot draudzīga invalīdiem.

Krauklis par deklarēšanās problēmām Valkā: Mēs pazaudējam naudu divas reizes

Krauklis par deklarēšanās problēmām Valkā: Mēs pazaudējam naudu divas reizes 6

Lielai daļai valcēniešu turpinot deklarēt dzīvesvietu kaimiņvalstī Igaunijā, lai gan patiesībā viņi joprojām dzīvo Valkā, “robs” pašvaldības budžetā pieaudzis tik tālu, ka tiek domāts par finansējuma samazināšanu vairākās pozīcijās, secināms no Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija, LRA) teiktā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”.

Igaunijas laikraksts: Mūsu valsts bērnu pabalsti dzen finansiālā krīzē Valku

Igaunijas laikraksts: Mūsu valsts bērnu pabalsti dzen finansiālā krīzē Valku 18

Igaunijas bērnu pabalsti noveduši līdz finansiālai krīzei Valku, jo daudzi valcēnieši lielākas bērnu naudas un darba iespēju dēļ deklarē dzīvesvietu otrpus robežai, Valgā, lai gan patiesībā joprojām dzīvo Valkā, raksta Dienvidigaunijas reģionālais laikraksts “Louna-Eesti Postimees”, kas arī pievērsis uzmanību sasāpējušajai kaimiņu problēmai.

Ugunsgrēkā Valkas novadā cietuši trīs cilvēki

Ugunsgrēkā Valkas novadā cietuši trīs cilvēki

Naktī uz svētdienu Valkas novadā, degot koka mājai un iebrūkot tās jumtam, ugunsgrēkā cietuši trīs cilvēki, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.