Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Vakcinācija

"Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!" Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret Covid-19

"Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!" Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret Covid-19 6

Sabiedrība jau ir nogurusi no pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem. Covid-19 vakcīnai vajadzētu būt kā glābšanas riņķim, kas pēc iespējas ātrāk ļautu mums atgriezties dzīvei vecajās sliedēs vai tuvu tam. Tomēr arī šis process dara iedzīvotājus bažīgus. Un runa nav par vakcinēšanos kā tādu, bet gan par to, ka cilvēki aktīvi piesakās, bet uz priekšu tā īsti nekas nekust. Un par to “Bez Tabu’ saņem lērumu ziņu no dažādām Latvijas pilsētām. Viens no gadījumiem fiksēts arī Preiļos.

Mediķu vakcināciju pret Covid-19 turpmāk nodrošinās arī pārējos Latvijas stacionāros

Mediķu vakcināciju pret Covid-19 turpmāk nodrošinās arī pārējos Latvijas stacionāros 2

Ārstniecības personu vakcināciju pret Covid-19 turpmāk nodrošinās arī pārējās stacionārajās ārstniecības iestādēs, kā arī tās piešķirs Valsts asinsdonoru centra mediķu vakcinācijai, paredz grozījumi veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojumā “Par ārstniecības iestāžu ārstniecības personu, ārstniecības atbalsta personu un darbinieku vakcināciju pret Covid-19”.

Ar ultraskaņu pret ērcēm? Internetā tiek piedāvāti dažādi līdzekļi, kas atturot ērces no cilvēkiem

Ar ultraskaņu pret ērcēm? Internetā tiek piedāvāti dažādi līdzekļi, kas atturot ērces no cilvēkiem 1

“Bez Tabu” skatītāja internetā ievērojusi ultraskaņas ierīci, kas atbaida ērces, viņai šī reklāma šķitusi aizdomīga. “Šodien “uzgāju” ko interesantu portālā “Facebook.com”. Vai tik nav kārtējā krāpšana? Varbūt varat papētīt sīkāk un uzzināt no kāda eksperta, vai šāda ierīce vispār strādā,” jautā Sandra.

"Skandina, ka jāvakcinējas, bet vakcīnu nav!" Ziņo par vakcīnu deficītu aptiekās un medicīnas iestādēs

"Skandina, ka jāvakcinējas, bet vakcīnu nav!" Ziņo par vakcīnu deficītu aptiekās un medicīnas iestādēs

14. janvārī Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ziņots par gripas epidēmijas sākumu no šā gada 15. janvāra, jo vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 52,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpat mājaslapā norādīts, ka vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā. Taču “Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka aptiekās un medicīnas iestādēs vairs neesot iespējams iegādāties vakcīnas.

Bērnu slimnīcas ārste: Zaudēto bērnu statistika liecina par nepieciešamību aktualizēt arī mediķu atbildību pret pacientu

Bērnu slimnīcas ārste: Zaudēto bērnu statistika liecina par nepieciešamību aktualizēt arī mediķu atbildību pret pacientu 4

Soda mehānisms nav labākais veids, kā risināt problēmas, tomēr zaudēto bērnu statistika liecina par nepieciešamību risināt problēmu aktīvāk, aktualizējot katra veselības aprūpes profesionāļa individuālo atbildību pacientu un ģimeņu priekšā, uzskata Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe.

Vai mudināšana vakcinēties pret difteriju bijusi pamatota? Kampaņā iztērēti 40 tūkstoši eiro

Vai mudināšana vakcinēties pret difteriju bijusi pamatota? Kampaņā iztērēti 40 tūkstoši eiro

Šī gada sākumā, brīdinot par iespējamu difterijas uzliesmojumu, Latvijā tika uzsākta kampaņa ”Pasargāts, jo vakcinēts!”. Lai gan vidēji gadā saslimst vien desmit cilvēki, tas bijis augstākais saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā, un kampaņa sevi attaisnojusi – jau februārī vakcinējušies par 60% vairāk iedzīvotāju. Tomēr jautājums, vai kampaņai izdotie vairāk nekā 40 tūkstoši eiro ir samērīgi izdevumi?