Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Uldis Āboliņš

Cilvēktirdzniecības organizētāji Latvijā lielākoties saņem nosacītus sodus

Cilvēktirdzniecības organizētāji Latvijā lielākoties saņem nosacītus sodus 4

Šonedēļ Briselē tika publiskots ziņojums par cilvēktirdzniecību Eiropas Savienības (ES) valstīs, un tajā kritiski vārdi veltīti arī Latvijai, precīzāk – izmeklēšanas un tiesu sistēmai, kuras šādus noziegumus grūti atpazīst, un tāpēc tie, kas burtiski iznīcina cilvēku likteņus, līdz sodam nonāk reti, bet, ja tādi ir – tie ir maigi vai arī pavisam nosacīti.

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos

Modernās verdzības upurus vervē sociālajos tīklos 1

Upuru vervēšanu internetā, sevišķi – sociālajos tīklos, arvien plašāk attīsta piespiedu prostitūcijas organizētāji – tā brīdinājuši eksperti Londonā notiekošajā cilvēktirdzniecības apkarošanas konferencē. Lai arī Lielbritānijā vairākums piespiedu prostitūcijā pakļauto esot rumānietes un bulgārietes, tomēr ir arī vairāki gadījumi, kad arī mūsu valsts sievietes nonākušas seksa verdzības jūgā.

Slimnīcām draud finanšu krīze, ja nebūs papildu naudas virsstundu apmaksai

Slimnīcām draud finanšu krīze, ja nebūs papildu naudas virsstundu apmaksai 7

Lai nākamgad pildītu Satversmes tiesas spriedumu – atcelt Ārstniecības likumā mediķiem noteikto 50 stundu slodzi kā ”normālo pagarināto darba laiku” un sākt no 1. janvāra apmaksāt mediķiem dubultā apmērā katru nākamo nostrādāto stundu pēc 40 stundām nedēļā – jaunajai valdībai nāksies atrast papildu finansējumu amplitūdā no 16 līdz 19 miljoniem eiro.

Starptautiskā pētījumā analizē bēgļu politiku Latvijā

Starptautiskā pētījumā analizē bēgļu politiku Latvijā 4

Starp Centrālaustrumu un Ziemeļeiropas 15 valstīm Latvijā ir viena no labākajām politikām bēgļu un personu ar alternatīvo statusu integrēšanai sabiedrībā, – tā pētījumā secinājusi Briselē bāzētā ”Migrācijas politikas grupa”.

PVD atklāj nezināmas izcelsmes mencu aknu konservus

PVD atklāj nezināmas izcelsmes mencu aknu konservus 4

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus nekādā gadījumā uzturā nelietot divu uzņēmumu ražotās mencu aknas – dienests tās nosaucis par nezināmas izcelsmes produktu ar viltotu marķējumu.

Neapmierinošā gaisa kvalitāte skolās ietekmē bērnus

Neapmierinošā gaisa kvalitāte skolās ietekmē bērnus

Veselības inspekcijas (VI) eksperti brīdina par neapmierinošo gaisa kvalitāti skolās un tā negatīvo ietekmi uz skolēnu uztveres spējām un veselību. Pārbaudot 11 mācību iestādes Rīgā un 9 skolas reģionos, atklāts, ka ogļskābās gāzes koncentrācija klasēs pārsniedz normas.

Eksperti: Darbaspēka trūkumu Latvijā var būtiski risināt remigrācija

Eksperti: Darbaspēka trūkumu Latvijā var būtiski risināt remigrācija 2

Kā atrisināt darbaspēka trūkuma problēmu reģionos un vai remigrācija var būt glābiņš? Šodien valsts un pašvaldību dažādu iestāžu profesionāļi kopā ar nevalstiskajām organizācijām un universitātes ekspertiem Cēsīs notiekošajā forumā centās rast atbildes uz šiem jautājumiem. Gūtās atziņas iecerēts vēlāk piedāvāt gan politikas veidotājiem, gan arī darba devējiem. 

Politiskās partijas bruņojas ar sociālo tīklu profiliem

Politiskās partijas bruņojas ar sociālo tīklu profiliem 5

Sociālie tīkli kļūst par arvien spēcīgākiem ieročiem pirmsvēlēšanu laikā. Informācijas vākšana par lietotāju kontiem, izklaides lapu pārpirkšana, pārveidojot tās par politiskās reklāmas ruporiem, – tie ir tikai daži no veidiem, kā censties uzrunāt pēc iespējas lielāku sociālo tīklu auditoriju.