Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Uģis Magonis

Magoņa lieta: tiesneši nosoda Bordānu par kritiku pirms iepazīšanās ar spriedumu

Magoņa lieta: tiesneši nosoda Bordānu par kritiku pirms iepazīšanās ar spriedumu 9

Skarbus pārmetumus no prominentiem tiesnešiem un citiem juristiem nācies uzklausīt tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP). Viņš apsaukts par publisko kritiku spriedumam, ar kuru nesen tika attaisnots korupcijā apsūdzētais bijušais “Latvijas Dzelzceļa” vadītājs Uģis Magonis. Tikmēr Bordāns neko nosodāmu nesaskata tajā, ka skaļi norāda uz korupcijas un neprofesionalitātes problēmām tiesu sistēmā.

Osinovskis: Darījums ar Magoni bija neparasts, bet tas nenozīmē, ka nelegāls

Osinovskis: Darījums ar Magoni bija neparasts, bet tas nenozīmē, ka nelegāls 5

Skaidras naudas 500 000 eiro apmērā nodošana bijušajam “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim par viņa privāto kontaktu izmantošanu “Krievijas dzelzceļā”, lai atjaunotu līgumu starp “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu” un “Krievijas dzelzceļu” bija neparasts darījums, taču tas nenozīmē, ka nelegāls, intervijā aģentūrai LETA sacīja Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Strupišs rosina Tieslietu padomē apspriest Bordāna viedokli par spriedumu Magoņa lietā

Strupišs rosina Tieslietu padomē apspriest Bordāna viedokli par spriedumu Magoņa lietā 1

Tieslietu padomes priekšsēdētājs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs 29.janvārī rosina padomes sēdē apspriest tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) pausto viedokli par spriedumu bijušā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāru Oļega Osinovska lietā, aģentūra LETA noskaidroja Augstākajā tiesā.

"Muļķīgi būtu teikt, ka esmu sarūgtināts!" Magonis komentē attaisnojošo tiesas spriedumu

"Muļķīgi būtu teikt, ka esmu sarūgtināts!" Magonis komentē attaisnojošo tiesas spriedumu 3

Vidzemes rajona tiesa Limbažos attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto bijušo VAS ”Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas uzņēmēju miljonāru Oļegu Osinovski. Abus vainoja koruptīvos noziegumos. Osinovski par kukuļošanu, bet Magoni – par pusmiljona eiro kukuļa pieņemšanu, lai LDz meitas firma no Osinovska iepirktu sadārdzinātas, vecas lokomotīves.

Jurašs: Pēdējos mēnešos virmoja runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu Magoņa lietā

Jurašs: Pēdējos mēnešos virmoja runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu Magoņa lietā

Pēdējo mēnešu laikā gaisā virmoja dažādas runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu lietā, kurā par kukuļošanu bija apsūdzēts bijušo VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģi Magonis un Igaunijas uzņēmējs miljonārs Oļegs Osinovskis, komentējot tiesas spriedumu lietā pret abiem uzņēmējiem, aģentūrai LETA sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, kurš savulaik kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks izmeklēja šo lietu.

Pirmās instances tiesa attaisno Magoni un Osinovski

Pirmās instances tiesa attaisno Magoni un Osinovski 13

Vidzemes rajona tiesa Limbažos šodien attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto bijušo VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas uzņēmēju miljonāru Oļegu Osinovski, vēsta TV3 Ziņas.

Magonis tiesā apgalvo, ka pusmiljonu eiro no Osinovska saņēmis par viņa interešu lobēšanu "Krievijas dzelzceļā"

Magonis tiesā apgalvo, ka pusmiljonu eiro no Osinovska saņēmis par viņa interešu lobēšanu "Krievijas dzelzceļā" 1

Bijušais VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis gandrīz 500 000 eiro no Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā atlīdzību par viņa interešu lobēšanu “Krievijas dzelzceļa” vadībai, lai tā veiktu iepirkumu no Osinovskim piederošā uzņēmuma “Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca” (DLRR), šodien tiesā liecināja Magonis.

Pēc četru mēnešu pauzes Limbažu tiesa turpina izskatīt krimināllietu, kur korupcijā apsūdzēts bijušais "LDz" šefs Magonis

Pēc četru mēnešu pauzes Limbažu tiesa turpina izskatīt krimināllietu, kur korupcijā apsūdzēts bijušais "LDz" šefs Magonis

Limbažu tiesā pēc ilgāka pārtraukuma – četriem mēnešiem – pirmdien turpināja skatīt “Latvijas dzelzceļa” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa korupcijas lietu. Tiesas sēdē tika iztaujāti aizstāvības pieaicinātie liecinieki. Pagaidām nav prognožu, cik ilgi lietu vēl varētu skatīt. Par to viedoklis nav arī šīs krimināllietas tiesnesim Kārlim Jansonam.

Lielākā daļa jaudīgo "LDz" lokomotīvju iznomātas uzņēmumam, kam īpašniekos ir bijušā dzelzceļa šefa Magoņa sieva

Lielākā daļa jaudīgo "LDz" lokomotīvju iznomātas uzņēmumam, kam īpašniekos ir bijušā dzelzceļa šefa Magoņa sieva 9

Pirms četriem gadiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja ”Latvijas dzelzceļa” (“LDz”) prezidentu Uģi Magoni. Viņa mašīnas bagāžniekā atrada, iespējams, igauņu miljonāra Oļega Osinovska dotu pusmiljonu eiro. Īsi pirms tam “LDz” no Osinovska firmas bija nopircis četras jaudīgas lokomotīves. No 11 šī paša modeļa lokomotīvēm, kas ir “LDz” īpašumā, septiņas ir iznomātas privātam uzņēmuma, kur par mazākuma akcionāri nesen kļuvusi Magoņa sieva.

Šlesers, Magonis un Krievijas dzelzceļa meitas firma grib pārvadāt tranzīta kravas Lietuvā. Vietējā Satiksmes ministrija saskata drošības apdraudējumu

Šlesers, Magonis un Krievijas dzelzceļa meitas firma grib pārvadāt tranzīta kravas Lietuvā. Vietējā Satiksmes ministrija saskata drošības apdraudējumu 7

Latvijas, Lietuvas un arī mūsu partneru drošības dienesti vairākkārt brīdinājuši par drošības riskiem, ko rada Krievijai piederošā Kaļiņingrada. Tomēr bijušie politikas smagsvari no Latvijas – Ainars Šlesers un Andris Šķēle – Kaļiņingradā saskatījuši iespēju labi nopelnīt.

Uģa Magoņa kukuļošanas tiesā izceļas strīdi par viņa sievas radurakstiem

Uģa Magoņa kukuļošanas tiesā izceļas strīdi par viņa sievas radurakstiem 1

Kāds sakars Uģa Magoņa krimināllietai, Krimas okupācijai un Latvijas prezidentam? Saistība ir. Igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska biznesa intereses Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā pamatīgi cieta no Krievijas un Rietumu attiecību atsaluma pēc 2014. gada notikumiem Ukrainā. Un centieni rūpnīcu glābt arī noveda pie apsūdzībām Magonim un Osinovskim kukuļošanā.

DLRR savulaik lūgusi Magoņa palīdzību noslēgt līgumu ar "Krievijas dzelzceļu"

DLRR savulaik lūgusi Magoņa palīdzību noslēgt līgumu ar "Krievijas dzelzceļu"

“Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca” (DLRR) 2014. gadā lūdza VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) tā laika vadītāja Uģa Magoņa palīdzību, lai uzņēmums varētu noslēgt sadarbības līgumu ar “Krievijas Dzelzceļu”, piektdien Magoņa kukuļošanas lietā liecināja DLRR valdes locekle Natālija Petrova.

Magoņa šoferis: Magoņa mežmalas tikšanās ar Osinovski sākotnēji bija plānota Pērnavā

Magoņa šoferis: Magoņa mežmalas tikšanās ar Osinovski sākotnēji bija plānota Pērnavā 1

Kukuļošanā apsūdzētā bijušā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska tikšanās, kuras laikā Magonis tika arestēts, sākotnēji bija paredzēta Pērnavā, šodien Vidzemes rajona tiesā Limbažos notiekošajā krimināllietas izskatīšanā pavēstīja Magoņa tā laika šoferis Uldis Krēgers, pastāstīja Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.