Pirmdiena, 6. decembris

Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Uga Dumpis

Dumpis: Ierobežojumi tiks ieviesti par vēlu

Dumpis: Ierobežojumi tiks ieviesti par vēlu 47

Ierobežojumu ieviešana tikai no 11.oktobra, par ko otrdien, 28. septembrī, lēma valdība, novedīs pie veselības aprūpes sistēmas galējas pārslodzes, mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Infektologs: Mums jāfokusējas uz primāro vakcināciju

Infektologs: Mums jāfokusējas uz primāro vakcināciju

Cīņā pret Covid-19 patlaban svarīgākā ir primārā vakcinācijas kursa saņemšana un kontaktu samazināšana, īpaši telpās, pauž Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Pastāv nopietnas bažas par mediķu emocionālo gatavību pandēmijas uzplaiksnījumam

Pastāv nopietnas bažas par mediķu emocionālo gatavību pandēmijas uzplaiksnījumam

Latvijas slimnīcas gatavojas jaunam Covid-19 pacientu pieplūdumam. Taču izskan bažas par mediķu emocionālo un fizisko gatavību papildu slodzei. Palīgā pieredzējušiem kolēģiem gatavi doties arī topošie ārsti, rezidentūras studenti. Taču šādā gadījumā viņi iekavēs savas profesijas apguvi, turklāt dažiem nāksies pašiem piemaksāt par šīs palīdzības sniegšanu.

Dumpis: 20-23% Latvijas iedzīvotāju ir slimojuši ar Covid-19

Dumpis: 20-23% Latvijas iedzīvotāju ir slimojuši ar Covid-19 14

Līdz šim Latvijā ar Covid-19 ir slimojuši aptuveni 20% līdz 23% iedzīvotāju, no kuriem 7,5% bijuši laboratoriski apstiprināt gadījumi, savukārt atlikušie par saslimšanu nezināja vai laboratoriski neapstiprināja to, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstījis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Infektologs: Brīvas dzīvošanas prognozes vasarai nebūs labas

Infektologs: Brīvas dzīvošanas prognozes vasarai nebūs labas 70

Situācijā, kad Latvijā dominē Covid-19 britu celms, bija pilnīgi prognozējami un likumsakarīgi, ka ierobežojumu atvieglošanai seko epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās, šādu nostāju paudis Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Infektologs Dumpis: Lēmumu pieņemšanā mūsu nozare netiek uzklausīta vispār

Infektologs Dumpis: Lēmumu pieņemšanā mūsu nozare netiek uzklausīta vispār 49

Lielo slimnīcu vadītāji un citi vadošie Latvijas mediķi sestdien izplatījuši atklāto vēstuli. Tās saturs īsumā: nekādas gaismas Covid-19 tuneļa galā nav. Slimnīcas atkal tuvojas pārslodzei, ārstiem nav bijis atelpas kopš gada sākuma, seniori turpina mirt lielā skaitā. Latvijā plosās lipīgais Covid-19 britu variants un vakcinēties daudzi neraujas pat tagad, kad potes pieejamas. Visi indikatori mirgo sarkani, un, lai varētu cerēt uz kaut ko labāku rudenī, tagad nekas cits neatliek, kā valstij “vērties ciet”, nevis “vērties vaļā”.

Dumpis: Latvija patlaban nevar atļauties atvieglot ierobežojumus

Dumpis: Latvija patlaban nevar atļauties atvieglot ierobežojumus 19

Ņemot vērā vairākus faktorus, tostarp joprojām relatīvi augsto saslimstību ar Covid-19 uz Eiropas fona, patlaban Latvija nevar atļauties atvieglot ierobežojumus, mikroblogošanas vietnē “Twitter” šādu uzskatu pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Dumpis: Maskas nerada draudus bērnu veselībai

Dumpis: Maskas nerada draudus bērnu veselībai 329

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī – mazāko klašu skolēniem no 1. līdz 4. klasei ziemas brīvlaiku pagarinās vēl par divām nedēļām. Vienlaikus tas nozīmē arī mācību gada pagarināšanu vasarā. Par nozari atbildīgā ministrija skaidro, – tuvākās divas nedēļas noteiks – vai mācības nebūs atlikušo gadu jāorganizē attālināti, un vai izlaiduma klašu skolēniem nenāksies atcelt eksāmenus.