Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ūdens

"Noveda līdz kapam vīru, es turpinu ciest!" Aucē "komunālie" ignorē tiesu: neatjauno nelikumīgi atslēgto ūdeni, sirmgalves ciešanas ilgst gadiem

"Noveda līdz kapam vīru, es turpinu ciest!" Aucē "komunālie" ignorē tiesu: neatjauno nelikumīgi atslēgto ūdeni, sirmgalves ciešanas ilgst gadiem 41

Kopš 2018. gada sirmgalvju pāris Aucē dzīvo bez ūdens, ko tolaik senioriem miteklī, pārmetot parādsaistības, atslēdza SIA “Auces komunālie pakalpojumi”. Pirms gada tiesa lēma, ka pārmetumi par parādsaistībām un ūdens atslēgšana bijusi nepamatota, tāpēc ūdens padeve nekavējoties jāatjauno, tomēr komunālais uzņēmums gadu ignorē tiesas spriedumu – ūdens padeves miteklī nav aizvien.

"Sirds sāp!" Jēkabpils novadā likvidē ceļu, trauksme par meža iznīcināšanu; pašvaldību vaino bezdarbībā

"Sirds sāp!" Jēkabpils novadā likvidē ceļu, trauksme par meža iznīcināšanu; pašvaldību vaino bezdarbībā 16

Jēkabpils novada Brodu ciema iedzīvotāji vaino kaimiņos esošā zemesgabala īpašnieku patvaļā. Viņš likvidējis koplietošanas ceļu līdz ūdenskrātuvei, to aizšķērsojot ar laukakmeņiem un uzarot, un bez saskaņojuma izcirtis kokus lielā platībā teritorijā, ko iedzīvotāji izsenis lietojuši kā mežu pastaigām. Tāpat Brodos dzīvojošie pārmet Jēkabpils novada pašvaldībai bezdarbību, uzskata, ka vietvara piever acis uz pārkāpumiem.

"Nav normāli 10 dzīvokļiem atslēgt ūdeni!" Applūdinot kaimiņus, iespējams, slims vīrietis nelaiž dzīvoklī; apsaimniekotājs bezspēcīgs

"Nav normāli 10 dzīvokļiem atslēgt ūdeni!" Applūdinot kaimiņus, iespējams, slims vīrietis nelaiž dzīvoklī; apsaimniekotājs bezspēcīgs

Rīdzinieki, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā Sarkandaugavas mikrorajonā, ziņo par kaimiņu, kurš pēc tam, kad applūdināja dzīvokli stāvu zemāk, ignorē kaimiņu un dienestu pieprasījumu atvērt durvis, kā rezultātā, lai neturpinātos noplūde, nācies atslēgt auksto ūdeni daudziem dzīvokļiem. Nama iedzīvotāji ziņo par iespējamām garīgās veselības kaitēm, kas nomoka kaimiņu. Viņa dzīvesveids jau iepriekš satraucis pārējos nama iedzīvotājus.

"Murgs un šausmas!" Jēkabpilieši "slīkst" daudzstāvu nama pagalmā

"Murgs un šausmas!" Jēkabpilieši "slīkst" daudzstāvu nama pagalmā 4

Jēkabpilī ar plūdu draudiem jau sen nevienu nenobiedēsi. Kamēr Rīgā un citviet Latvijā par to vaimanā un skandina trauksmes zvanus, jēkabpilieši to uztver ar vēsu prātu. Ko padarīsi, pavasaris klāt, sniegs kūst, sākas ledus iešana, ceļas ūdens līmenis. Jēkabpilieši plūdiem ir gatavi, taču – ne jau daudzstāvu namu pagalmā.

"Pret pensionāru tā nav cilvēcīgi!" Kļūdaini pieskaita sev 20 "kubus" ūdens, apsaimniekotājs ar pārrēķinu tielējas

"Pret pensionāru tā nav cilvēcīgi!" Kļūdaini pieskaita sev 20 "kubus" ūdens, apsaimniekotājs ar pārrēķinu tielējas 12

Kungs gados, fiksējot ūdens skaitītāja rādījumu, nejauši kļūdījies – pierakstījis patēriņam klāt 20 kubikmetrus ūdens, kurus nav patērējis. Pēc skaitītāju rādījumu nodošanas apsaimniekotājs izraksta rēķinu par milzu summu. Norādot uz cilvēcīgo kļūmi, pārrēķinu atsakās veikt, tāpēc vīrietis, nesagaidot cerēto atsaucību no apsaimniekotāja, izmisumā vēršas pēc palīdzības “Bez Tabu”.

"Jāuzrauga baseins, bet trenē bērnus, apmaksa "uz rokas"." Turpina ziņot par rūpalu N. Draudziņas skolas sporta kompleksā

"Jāuzrauga baseins, bet trenē bērnus, apmaksa "uz rokas"." Turpina ziņot par rūpalu N. Draudziņas skolas sporta kompleksā 5

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā vairākas personas bez trenera sertifikāta nelegālās sporta nodarbībās māca bērniem peldēt, ziņo “Bez Tabu” skatītāja. Par notiekošo skolas sporta kompleksā viņa nolēmusi ziņot pēc nesenā “Bez Tabu” sižeta par skolas sporta pedagoga vadītajām nelegālajām pēcstundu nodarbībām. Bažīgi par to ir arī izglītības kvalitātes uzraugi un citi eksperti.

Arvien populārāka kļūst ūdens pazinēju profesija

Arvien populārāka kļūst ūdens pazinēju profesija 2

Daudzi noteikti ir vismaz dzirdējuši par vīnziņiem jeb vīnu someljē, taču arvien populārāka kļūst ūdens pazinēju profesija jeb ūdens someljē. Vismaz viens izglītots ūdens garšu pazinējs ir arī Latvijā – Dans Voļevahs. Ūdens pazīšana ir viņa aizraušanās un arī darbs jau vairākus gadus.

"Situ dūri galdā, draudēju ar Bez Tabu!" Rasma sper zibeņus: ūdens rādījumu nodošana internetā dzen izmisumā

"Situ dūri galdā, draudēju ar Bez Tabu!" Rasma sper zibeņus: ūdens rādījumu nodošana internetā dzen izmisumā 17

Rasmas kundze, 79 gadus veca sieviete, ilgstoši nostājusies uz “kara takas” ar daudzīvokļu nama, kurā dzīvo, apsaimniekotāju SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), kas, kā dusmojas sieviete, viņai un citiem senioriem uzspiežot pienākumu nodot ūdens skaitītāju rādījumus elektroniski. Jaunā kārtība sagādājusi ne mazums galvassāpju, jo ar datora un interneta lietošanu viņa ir uz “jūs”. Sieviete, esot bezspēcīga, pat vairākkārt izplūdusi asarās un konfliktējusi ar RNP darbiniekiem filiālē.

Lauki pārtop ezeros! Īpašums Dobeles novadā applūst otro gadu; no pagasta palīdzību nesagaidīt

Lauki pārtop ezeros! Īpašums Dobeles novadā applūst otro gadu; no pagasta palīdzību nesagaidīt 5

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta lauku saimniecības īpašnieks izmisumā: jau otro gadu viņa īpašums regulāri applūst, jo grīstē sagājusi meliorācijas sistēma. Lai gan pēc palīdzības pagasta pārvaldē vērsies jau sen, palīgā sauciens nav saklausīts. Īpašuma saimnieks sūrojas, ka pagasta vadība nesteidz pārbaudīt, vai problēmas cēlonis nav meklējams pie blakus esošā pašvaldības ceļa, tāpat arī kaimiņiene iespītējusies, – neļauj veikt tik ļoti nepieciešamos darbus savā īpašumā.