Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

TV3 ziņas

Latvijā ar migrēnu sirgst 11,4% iedzīvotāju; aicina neslēpt slimošanas faktu

Latvijā ar migrēnu sirgst 11,4% iedzīvotāju; aicina neslēpt slimošanas faktu 1

Lai veicinātu izpratni par migrēnu, šonedēļ tiešsaistē norisināsies pirmais šai slimībai veltītais forums. Migrēna ir nopietna neiroloģiska slimība, un no tās izpausmēm Latvijā cieš apmēram katrs desmitais iedzīvotājs. Taču apkārtējie cilvēki migrēnas slimnieku mokas bieži neuztver nopietni, uzskatot šo kaiti par parastām galvassāpēm, stāsta TV3 Ziņas.

Krievijā par protestiem vēlēšanu laikā aizturēts Latvijā meklētais Beness Aijo

Krievijā par protestiem vēlēšanu laikā aizturēts Latvijā meklētais Beness Aijo 4

Par aktivitātēm vēlēšanu laikā Krievijā aizturēts bēdīgi slavenais Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā par aicinājumu likvidēt Latvijas neatkarību. Aijo publicējis foto no policijas iecirkņa un pauž sašutumu par aizturēšanu, skaidrojot, ka viņš tikai iztaujājis vēlētājus par to politisko izvēli, stāsta TV3 Ziņas.

Valdībai nav informācijas par Covid-19 sertifikātu pārbaudēm pakalpojumu sniegšanas vietās

Valdībai nav informācijas par Covid-19 sertifikātu pārbaudēm pakalpojumu sniegšanas vietās 6

Valdības dienaskārtībā 21. septembrī gaidāma diskusija par epidemioloģiskās drošības pasākumiem, kas turpmāk, lai klātienē apkalpotu klientus, būs jāievēro pakalpojumu sniedzējiem. Tiks vētīts arī priekšlikums, ka pakalpojumus varētu sniegt ne tikai klientiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, bet arī klientam veicot ātro Covid-19 testu. Taču, kā izrādās, valdības pārstāvju rīcībā īsti nemaz nav informācijas, cik disciplinēti komersanti bijuši, kontrolējot savus klientus saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Mežparkā atklāj mākslinieces Džemmas Skulmes dienas

Mežparkā atklāj mākslinieces Džemmas Skulmes dienas

Ar dažādu aktivitāšu programmu šogad pirmo reizi mākslinieces Džemmas Skulmes dzimšanas dienas nedēļā norisinās nupat atklātās māksliniecei veltītās Džemmas dienas Mežaparkā, “Skaties.lv” uzzināja no pasākuma rīkotāju pārstāvjiem.

Latvijas uzņēmums iekaro Skandināvijas tirgu, būvējot vēja parkus

Latvijas uzņēmums iekaro Skandināvijas tirgu, būvējot vēja parkus 5

Kāds Latvijas uzņēmums iekarojis Skandināvijas tirgu, ar īpaši jaudīgiem mobilajiem celtņiem būvējot vērienīgus projektus, piemēram, vēja parkus. Nogādāt tehniku līdz objektam ir ilgstoši un sarežģīti, tādēļ gatavošanās nākamajam darbam aizņem aptuveni gadu. Arī Baltijā īstenoti ambiciozi projekti, viens no tiem pat fiksēts Ginesa rekordu grāmatā, stāsta TV3 Ziņas.

Jelgavā izveidots Laimes koku parks, iestādot 12 ozolus, pīlādžus un melnalksni

Jelgavā izveidots Laimes koku parks, iestādot 12 ozolus, pīlādžus un melnalksni

Pasaules talkas dienā daudzās valstīs tiek vākti atkritumi, bet tā kā Latvijā tīrīšanu veicam pavasaros, tad šodien, 18. septembrī, labiekārtojām vidi. Cilvēki tika aicināti savos privātīpašumos stādīt kokus. Savukārt Jelgavā izveidots īpašais “Laimes koku” parks – jau otrs Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Speciālisti iesaka reizi gadā nodot analīzes savlaicīgai asins vēža diagnostikai

Speciālisti iesaka reizi gadā nodot analīzes savlaicīgai asins vēža diagnostikai 10

Asins vēzi Latvijā bieži vien atklāj novēloti. Un nereti iemesls vēlai diagnozes noteikšanai ir tas, ka iedzīvotāji nedodas nodot asins analīzes, kas nopietno slimību ļauj atklāt agrīni. Šo pavisam vienkāršo soli veikt septembrī, kad pasaulē īpaši piemin asins vēža pacientus, aicina hematologi un ģimenes ārsti, vēsta TV3 Ziņas.

"Vienotība": Izaicinājums un drauds ir populistu centieni šķelt sabiedrību

"Vienotība": Izaicinājums un drauds ir populistu centieni šķelt sabiedrību 75

Lielākais apdraudējums pirms nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir to politiķu parādīšanās uz politiskās skatuves, kuri ar savulaik īstenoto ”gāzi grīdā” politiku noveda valsti līdz finanšu krīzei. Šie politiķi arī atbalsta idejas, kas Latviju pārvērstu par Kremļa satelītu – šādi paziņojumi šodien, 18. septembrī, izskanēja no partijas ”Vienotība” desmitgades kongresa tribīnes. Premjera partija apņēmusies iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu nekā 13.Saeimā, vēsta TV3 Ziņas.

“Ja tev parāda ieroci un saka, kur jāiet, mēs iesim.” Baltkrievija hibrīdkaram sāk izmantot arī migrantus no Afganistānas

“Ja tev parāda ieroci un saka, kur jāiet, mēs iesim.” Baltkrievija hibrīdkaram sāk izmantot arī migrantus no Afganistānas 74

Situācija uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju joprojām saspringta. Pēdējā laikā vērojama jauna tendence – robežu cenšas šķērsot arī migranti no Afganistānas. Vienai no ģimenēm trešdien humānu apsvērumu dēļ atļāva iekļūt Latvijā. Kādi ir cilvēku kontrabandas ceļi un, kādas taktikas migrantu dzīšanai pāri robežai izmanto baltkrievu specdienesti – Daugavpilī skaidroja TV3 Ziņas.

Unikāli Latvijas vēstures kadri: apkopotas pat 100 gadu senas krāsu fotogrāfijas

Unikāli Latvijas vēstures kadri: apkopotas pat 100 gadu senas krāsu fotogrāfijas 2

Vai atceraties, kādā krāsā padomju laikos bija piepūšamās bumbas, ratiņi vai bērnu cepurītes? Un kā ar pirmskara kleitu rakstiem? Esam raduši par vēsturi domāt kā melnbaltu, un tas galvenokārt – krāsainu fotogrāfiju neesamības dēļ, tomēr arī no 100 gadu senas pagātnes ir saglabājušies oriģināli, krāsaini kadri, kas uzskatāmi par unikālu vēstures liecību. No ceturtdienas atvērta īpaša, krāsaina izstāde.

Sliktākā vakcinācijas aptvere Rīgā - bērnudārzos

Sliktākā vakcinācijas aptvere Rīgā - bērnudārzos

Galvaspilsētā prēmētas mācību iestādes, kurās vakcinēti vismaz 80 procenti personāla. Kopumā šo mērķi izdevies sasniegt divām trešdaļām izglītības iestāžu. Tomēr pat dāsnās naudas balvas nav motivējušas aktīvi vakcinēties bērnudārzu pedagogus.

Problēma: pērn latviešu ģimenēm ārzemēs atņemti 40 bērni

Problēma: pērn latviešu ģimenēm ārzemēs atņemti 40 bērni 3

Ārvalstīs dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo ģimenēm pērn atņemti 40 bērni. Latvijas valdība turpina atgādināt, ka dažādās valstīs likumi un tikumi par attieksmi pret bērniem ir stipri atšķirīgi. Visdzelžainākie bērnu tiesību principi ir spēkā Zviedrijā, savukārt Anglijā ģimene varot nonākt sociālo dienestu redzeslokā arī, ja dzīvesvietā ir bērniem nepiemērotas elektrības rozetes un palodzes.

Eksperti: Medicīnas sistēma nav gatava jaunam Covid-19 pacientu vilnim

Eksperti: Medicīnas sistēma nav gatava jaunam Covid-19 pacientu vilnim 46

Apjomīgs pētījums atsedzis skarbu realitāti par to, cik smagi šobrīd klājas Latvijas medicīnai. Pandēmijas ietekmē depresijas simptomi ir teju pusei Latvijas mediķu. Izskanot prognozēm par to, ka drīz slimnīcas atkal būs Covid-19 pacientu pārpildītas, arī mediķi paši brīdina. Šis patiešām var beigties ar to, ka pacienti būs jāšķiro, jo visiem palīdzēt vienkārši var kļūt neiespējami.