Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TOP10

Rīgas pils jaunie saimnieki: zināmi Levita pirmie padomnieki

Rīgas pils jaunie saimnieki: zināmi Levita pirmie padomnieki 2

Lai gan jaunievēlētais Valsts prezidents Rīgas pilī sāks strādāt tikai pēc mēneša, gatavošanās, lai uzreiz “iekāptu” amata kurpēs, jau sākusies ar komandas veidošanu. Valsts augstākā amatpersona viena pati neko izdarīt nevar, jo īsto parādi “diriģē” viņa padomnieki un prezidenta kanceleja.

No alkotūrisma pierobežā atkarīga reģionu labklājība un valsts budžets

No alkotūrisma pierobežā atkarīga reģionu labklājība un valsts budžets 9

Pēdējos gados strauji uzplaukusī “alkohola tūristu” apkalpošanas industrija Latvijas pierobežā nu piedzīvos grūtus laikus. Pēc lēmuma būtiski samazināt akcīzes nodokli grādīgajiem dzērieniem, Igaunija apņēmusies savu pilsoņu naudu par alkoholu paturēt sev, nevis atdot Latvijai.

Valdības 100 dienas: jaunie ministri riskē, "vecie buki" saglabā mieru

Valdības 100 dienas: jaunie ministri riskē, "vecie buki" saglabā mieru 1

LNT Ziņu TOP10 pārlūkoja valdības darbu un nedarbu bilanci, lai noskaidrotu, kā Krišjāņa Kariņa (JV) kabinetam veicies ar iepriekš doto solījumu pildīšanu un cik daudz ziepju savārīts, jo šī ministru komanda ķērusies klāt tādiem jautājumiem, ar kuriem nav nodarbojusies neviena valdība.

Pētījums: Sabiedrības griba aizstāvēt valsti uzbrukuma gadījumā ir zema

Pētījums: Sabiedrības griba aizstāvēt valsti uzbrukuma gadījumā ir zema 26

Latvijas sabiedrības griba aizstāvēt valsti uzbrukuma gadījumā ir zema gan globālā, gan reģionālā salīdzinājumā. Turklāt daudz biežāk aizstāvēt Latviju būtu gatavi latviski runājošie, nevis krievvalodīgie, atsaucoties uz Latvijas Ārpolitikas institūta veikto pētījumu ”Psiholoģiskā aizsardzība Latvijā: ievainojamības un iespējas”, vēstī raidījums ”LNT Ziņu Top 10”.

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40%

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40% 9

Nekustamā īpašuma jomas eksperti jaunajā kadastrālo vērtību noteikšanas metodoloģijā saskata netaisnību – lai tuvinātu tirgus cenu līmenim, pēc jaunās metodoloģijas izstrādātās kadastrālās vērtības ēkām un zemei varētu augt vidēji par 25{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9} līdz 40{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9}, izņemot ekskluzīvos īpašumus, kas netiek īsti identificēti. Tikmēr Finanšu ministrija (FM) gatava būtiskām nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām tikai vienlīdzīgas situācijas gadījumā, ziņo LNT TOP10.

SAB: Nedraudzīgi specdienesti detalizēti pēta sociālo tīklu informāciju

SAB: Nedraudzīgi specdienesti detalizēti pēta sociālo tīklu informāciju 2

Ierasti mazrunīgais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis šonedēļ ar mapi rokās devās pie tiem ministriem, kam ir pieeja darbam ar valsts noslēpumu, lai diskrētā atmosfērā stāstītu par paveikto. Savukārt ikvienam no mums publiski ir pieejams SAB pārskats par slepenā dienesta darbu pagājušajā gadā.

Latvija Eiropas Savienības labklājību sasniegs vien pēc 25-30 gadiem

Latvija Eiropas Savienības labklājību sasniegs vien pēc 25-30 gadiem 8

Brīvdienu nākamnedēļ daudzi uztver kā tik ierastu un pašsaprotamu, ka retais vairs atceras, ka 1. maijā tiek svinēta Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena un arī Darba svētki. Šajā dienā ir vēl svarīgāks iemesls – pirms 15 gadiem Latvija pievienojās Eiropas Savienībai.

Saeimā top likums kultūras namu darbības regulēšanai

Saeimā top likums kultūras namu darbības regulēšanai

Visur tur, kur dziedāšana, koncerti, koru un teātru mēģinājumi jau notiek, šobrīd valda satraukums par ieceri pieņemt īpašu Kultūras namu likumu. Vai tas tiešām nozīmē visu raibo Latvijas kultūras dzīves telpu pabāzt zem vienas cepures un likt visiem dancot “pēc vienas stabules”, proti, ko cer atrisināt vai nodrošināt likuma autori un kā ieguvumus un zaudējumus rēķina paši kultūras dzīves organizatori novados, kas bieži vien uztur pagasta vienīgo dzīvīguma liesmiņu pie dzīvības – to skaidro LNT Top10.

Eiroskeptiķi gatavojas triumfam EP vēlēšanās

LNT Strasbūrā Eiroskeptiķi gatavojas triumfam EP vēlēšanās

Pirms pavasara beigās gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām dalībvalstīs ar nepieredzētu skaļumu dzirdami saukļi par līdzšinējās Eiropas Savienības (ES) varas elites nomaiņu, un eiroskeptiskie spēki gatavojas labiem panākumiem vēlēšanās. Tam var būt jūtama ietekme uz ES un Latviju, kuras nākotnei daudzi svarīgi jautājumi tiek izlemti Briselē un Strasbūrā, reportāžā no Eiropas Parlamenta Strasbūrā vēstī raidījums ”LNT Top 10”.

Eiroparlamenta vēlēšanās uz triumfu cer eiroskeptiķi

LNT Strasbūrā Eiroparlamenta vēlēšanās uz triumfu cer eiroskeptiķi 2

Pirms pavasara beigās gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām dalībvalstīs ar nepieredzētu skaļumu dzirdami saukļi par līdzšinējās Eiropas varas elites nomaiņu, un eiroskeptiskie spēki gatavojas labiem panākumiem vēlēšanās. Tam var būt jūtama ietekme uz Eiropas Savienību (ES) un Latviju, kuras nākotnei daudzi svarīgi jautājumi tiek izlemti Briselē un Strasbūrā, reportāžā no EP Strasbūrā vēstī raidījums ”LNT Top 10”.

Caur Latvijas ārējo robežu izplūst pusmiljards eiro skaidras naudas. Grib ieviest stingrāku kontroli

Caur Latvijas ārējo robežu izplūst pusmiljards eiro skaidras naudas. Grib ieviest stingrāku kontroli 2

Valstu robežas ik gadu šķērso ne vien cilvēki un auto, bet arī milzīgs daudzums skaidras naudas – tik daudz, ka tā jāskaita kilogramos un tonnās. Noskaidrots, cik simtiem miljonu skaidrā naudā ik gadu šķērso tikai Latvijas ārējo robežu vien un kāpēc tie, kas pārvadā milzu summas, par kuru izcelsmi varētu rasties šaubas, mierīgu sirdi tās deklarē, bet muitnieki – tikai noplāta rokas.

Plusi un mīnusi algu norādīšanai darba sludinājumos

LNT ZIŅAS PĒTA Plusi un mīnusi algu norādīšanai darba sludinājumos 2

Jau vairākus mēnešus darba sludinājumos obligāti jābūt norādītam arī atalgojumam, kas norāvis noslēpumainības plīvuru vienam no visu laiku neērtākajiem tematiem un darba meklētājiem ļauj skaidri saprast, kam, cik un par ko maksā. LNT Ziņas pētīja, kādi ir šā “atklātības laikmeta” blakusefekti.

Vai mobilo telefonu lietotnes noklausās mūs?

LNT ZIŅAS PĒTA Vai mobilo telefonu lietotnes noklausās mūs? 10

Pasaulē populārie sociālie tīkli ne reizi vien iekūlušies globālos skandālos ar lietotāju datu nesankcionētu izmantošanu, lai, kā saka – “uzlabotu lietošanas pieredzi”, vēl šonedēļ “Facebook” nonāca uzmanības centrā par pusaudžu tālruņu satura izmantošanu apmaiņā pret naudu.

Strauji sarūk veco elektrovilcienu atlikušais kalpošanas laiks

Strauji sarūk veco elektrovilcienu atlikušais kalpošanas laiks 5

Ik dienas dažādos virzienos satiksmi Pierīgā nodrošina elektrovilcieni. Padomju laiku zaļo krāsu tie nomainījuši uz dzeltenzilu. Tas notika modernizācijas ietvaros pirms vairāk nekā desmit gadiem. Modernizācija bija kā starpposms, gaidot pakāpenisku nomaiņu uz jaunajiem. Taču dzīvē jaunu joprojām nav, bet veco kalpošanas mūžs straujiem tempiem tuvojas beigām.

Ko var sagaidīt no Krišjāņa Kariņa valdības?

LNT ZIŅAS PĒTA Ko var sagaidīt no Krišjāņa Kariņa valdības? 6

Jaunās valdības gaidības, kas tūlīt pēc 13. Saeimas vēlēšanām kļuva par intrigu, bet tik ļoti iestiepās garumā, ka kļuva nogurdinošas, janvāra pirmspēdējā nedēļā noslēdzās. Pēc divu valdības veidotāju neveiksmēm Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) kļuva par “zelta kārti” un tādu premjera kandidātu, kura veidoto piecu partiju valdību Saeima arī apstiprināja.

Kaimiņam decembrī nosūtīts ieraksts, kurā Gobzems “runā aiz muguras”

Kaimiņam decembrī nosūtīts ieraksts, kurā Gobzems “runā aiz muguras” 6

”KPV LV” politiķu Alda Gobzema un Artusa Kaimiņa personīgo attiecību straujā pasliktināšanās sekmēta arī no malas. Decembrī Kaimiņam e-pastā atsūtīts kāds audiofails ar Gobzema privātu sarunu. No pārstāstiem noprotams, ka šajā sarunā Gobzems par Kaimiņu izteicies ļoti neglaimojoši.