Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Teritoriālā reforma

Aktualizējas ideja par otrā līmeņa pašvaldību izveidi

Aktualizējas ideja par otrā līmeņa pašvaldību izveidi 5

Latvijā vajadzētu pārzīmēt ne vien novadu karti, bet arī izveidot reģionu jeb otrā līmeņa pārvaldību. Tā gan, visticamāk, nebūtu vēlēta. Atbalsts idejai ir parlamentā, kas pirmdien sāka spriest, kādas valsts un arī pašvaldību funkcijas būtu jāatdod reģionu pārziņā.

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 54%

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 54% 5

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54{6fb416669a6c89ffa49c853dc2ee2d888f0e7cd1e25989e4134a75883a3a4fcd}, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurus otrdien, 10.decembrī, plānots skatīt valdībā.

Ikšķiles iedzīvotāji pēc emocionālas tikšanās ar Pūci solās apdomāt Saeimas atsaukšanas atbalstīšanu

Ikšķiles iedzīvotāji pēc emocionālas tikšanās ar Pūci solās apdomāt Saeimas atsaukšanas atbalstīšanu 1

Ikšķiles novada iedzīvotāju tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) par ministrijas piedāvājumu reģionālajā reformā pievienot Ikšķili Ogres novadam vakar izvērtusies gara un emocionāla, aģentūru LETA informēja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā"

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā" 2

Par spīti pašvaldību organizāciju un opozīcijas iebildēm, valdības partijas pauž pārliecinātu atbalstu novadu reformas tālākai virzībai. Otrdien likumprojektu pieņemšanai pirmajā lasījumā atbalstīja Saeimas atbildīgā komisija. Tiesa, arī koalīcijas partneri ministra Jura Pūces piedāvāto pašvaldību karti vēl grib pamainīt.

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu 7

“Aptuveni 100 000 iedzīvotāju tiek atstāti absolūti bez pārstāvniecības tiesībām. 33 novados pēc reformas, visticamāk, nebūs nekādu iespēju iegūt no sava vidus, no sava novada pārstāvi jaunajā pašvaldībā,” tā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja: Reģionālās reformas kontekstā būtisks ir cilvēka cieņas jautājums

Satversmes tiesas priekšsēdētāja: Reģionālās reformas kontekstā būtisks ir cilvēka cieņas jautājums 1

Satversmes tiesai katrā lietā būtu jāraugās, kur parādās cilvēka cieņas jautājums, jo tā ir būtība mūsu valstī – nodrošināt katram cilvēka cienīgu dzīvi un brīvības īstenošanu, un pašvaldību jautājums ir tikai viens no mehānismiem, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” uzsvēra Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Ar cūku šķidrajiem mēsliem protestē pret novadu reformu

Ar cūku šķidrajiem mēsliem protestē pret novadu reformu 17

Gaļas bodē Rūjienā, gaidot jauno pievedumu, teritoriālā reforma ir karsts sarunu temats. Līdzīgi kā vairākos citos, arī šajā veikalā vākti iedzīvotāju paraksti pret ieceri Rūjienas un Naukšēnu novadus apvienot Valkas novadā ar novada centru Valkā.

Teju 2000 Ikšķiles iedzīvotāju lūdz Levitam nepieļaut teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu

Teju 2000 Ikšķiles iedzīvotāju lūdz Levitam nepieļaut teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu 4

Aptuveni 2000 Ikšķiles novada iedzīvotāju ir parakstījuši Valsts prezidentam Egilam Levitam adresētu vēstuli, kurā lūdz viņu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu, apliecina Ikšķiles novada pašvaldības pārstāve Laura Dūša.

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju 13

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieprasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu, šodien nolemts LPS ārkārtas sēdē.