Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Tēriņi

Rēzeknē domnieki gatavojas vēlēšanām? Dāsni atvēlot 16 tūkstošus, metas "glābt" krievu valodu mazākumtautību skolas

Rēzeknē domnieki gatavojas vēlēšanām? Dāsni atvēlot 16 tūkstošus, metas "glābt" krievu valodu mazākumtautību skolas 4

Rēzeknes domnieki atvēlējuši finansējumu pilsētas mazākumtautību skolām jaunajā mācību gadā organizēt “atņemto” krievu valodas un krievu literatūras stundu fakultatīvi. Šim mērķim mācību gadā no nodokļu maksātāju maka atvēlēti aptuveni 16 tūkstoši eiro. Daļa rēzekniešu ir neizpratnē par šādiem tēriņiem, uzskatot, ka domnieki pretojas valsts kursam uz mācībām latviešu valodā.

"Iekšpagalmus labotu, nevis "sūda" soliņus taisītu!" Jēkabpils ar soliņu par 15 000 atkal pārsteidz. Vai "īpašais dizains" nočiepts?

"Iekšpagalmus labotu, nevis "sūda" soliņus taisītu!" Jēkabpils ar soliņu par 15 000 atkal pārsteidz. Vai "īpašais dizains" nočiepts? 12

Jēkabpilī tapis īpaša dizaina soliņš, kura izmaksas – 15 tūkstoši eiro – raisa neizpratni daļai jēkabpiliešu. Pilsētas iedzīvotājiem spilgtā atmiņā ir citi vērienīgie pašvaldības tēriņi, piemēram, pirms dažiem gadiem tapusī sabiedriskā tualete par 85 tūkstošiem eiro, ko tautā sauc par “zelta tualeti”. Līdz ar soliņa uzstādīšanu jēkabpilieši jau atkal vaicā, vai domnieki nav pārlieku izšķērdīgi, vai naudu nevarēja iztērēt lietderīgāk? Tāpat iedzīvotāji soliņa īpašajā dizainā saskata līdzību ar cita dizainera veidojumu, kas vedina domāt, ka pašvaldības pārstāvji nočiepuši ideju.

"Saskaņai", AP un LKS - pārliecinoši lielākie tēriņi Eiroparlamenta vēlēšanu aģitācijās

"Saskaņai", AP un LKS - pārliecinoši lielākie tēriņi Eiroparlamenta vēlēšanu aģitācijās

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu aģitācijai Latvijas partijas patlaban deklarējušas kopumā 608 751 eiro tēriņus, no kuriem lielāko daļu – ap 72{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9} – izlietojušas trīs partijas – “Saskaņa”, “Attīstībai/Par” (AP) un Latvijas Krievu savienība (LKS), liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegtā informācija.

PTAC aicina neaizņemties naudu svētku svinībām

PTAC aicina neaizņemties naudu svētku svinībām

Iedzīvotāju paradums svinēt svētkus uz parāda liecina par sabiedrības zemo finanšu pratību, uzskata Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa, aicinot iedzīvotājus neaizņemties naudu svētku svinībām.

Nauda jāpārskaita katru dienu vienā un tajā pašā laikā! Likumi tavai pārticībai

Nauda jāpārskaita katru dienu vienā un tajā pašā laikā! Likumi tavai pārticībai

Kuram gan nav kluss sapnis laimēt loterijā miljonus? Bet, protams, ka veselais saprāts mūs noliek “pie zemes” un saprotam, ka šī iespēja ir pavisam niecīga, lai neteiktu – neiespējama. Tāpēc jācenšas iztikt ar to, ko sūri grūti nopelnām ar savām rociņām. Taču, lai dzīvotu pārticībā, ne vienmēr ir jākļūst stāvus bagātam uzreiz. Viedi ļaudis saka, ka galvenais, lai naudiņa vienmēr “turētos” – pareiza un gudra attieksme pret saviem ieņēmumiem un tēriņiem. Dažus padomus, kā izturēties pret savu naudiņu, jau noteikti zini, bet citi būs jaunums interesanti.

VIDEO: cik šogad izmaksā viena bērna sagatavošana skolai?

VIDEO: cik šogad izmaksā viena bērna sagatavošana skolai?

Mazāk nekā divas nedēļas un skolu gaiteņus ar rudens puķu – asteru un gladiolu pušķiem rokās – atkal piepildīs skolēni. Tikmēr vecākiem līdz tam jāpagūst sagādāt savām atvasēm viss nepieciešamais jaunajam mācību gadam. Mācību iestāžu iedotie saraksti ar nepieciešamajām lietām ir gari, liekot patukšot vecāku naudas makus. Cik šogad vidēji izmaksā viena bērna sagatavošana skolai?

Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk, bet arvien ir piesardzīgi

Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk, bet arvien ir piesardzīgi

Šā gada otrajā ceturksnī vidējās bruto algas gada izaugsme paātrinājusies līdz 6,9% un kāpums vērojams visās nozarēs. Turklāt tajās lielajās nozarēs, kurās nodarbināto skaits neauga vai mazinājās šā gada pirmajā pusē (piemēram, apstrādes rūpniecība, būvniecība, iekšzemes tirdzniecība, ēdināšana un izmitināšana, IT un komunikācijas) vidējā alga auga straujāk par vidējo ekonomikā kopumā.

Pieaug alga, bet palielinās tēriņi, secina ekonomists

Pieaug alga, bet palielinās tēriņi, secina ekonomists

Ziņu plūsma no tautsaimniecības sektoriem, par spīti visiem ārējās vides riskiem, turpina priecēt. Tā liecina, ka 2015. gada jūlijā salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju mazumtirdzniecības apgrozījums ir audzis par 4,3%, bet gada pirmajos septiņos mēnešos mazumtirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 5,9%.

Puse iedzīvotāju Ziemassvētkiem gatavi tērēt vismaz 60 eiro

Puse iedzīvotāju Ziemassvētkiem gatavi tērēt vismaz 60 eiro

Pirms Ziemassvētku vakara daudzi vēl pa dienu steidza pirkt dāvanas saviem tuviniekiem un draugiem un gādāt cienastu svētku galdam. Sastaptie cilvēki atzina, ka samērot dāvanas cenu ar saņēmēja vēlmēm nav vienkārši.  Bet aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse no aptaujātajiem Ziemassvētkiem ir gatavi tērēt vairāk nekā 60 eiro.

Budžetam ministriju tēriņi var būt nepanesami

Budžetam ministriju tēriņi var būt nepanesami

Jaunā valdība, kurai ar joni būtu jāķeras klāt nākamā gada budžeta veidošanai, vēl nav tapusi, tāpēc valsts finanšu plāna uzmetums jau top vēl esošā finanšu ministra pārraudzībā. Un, viņaprāt, valsts iestādes atgriezušās pie sapņošanas, turklāt daudzas ieceres esot gluži vai tādas, kas nozīmētu bērt naudu caurā maisā un vienkārši izkaisīt.