Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Tehnoloģijas

“Dabas hakeris” ar tehnoloģijām pret dabu! Vai ir iespējams mūsdienās izdzīvot ekstremālos apstākļos vienam?

“Dabas hakeris” ar tehnoloģijām pret dabu! Vai ir iespējams mūsdienās izdzīvot ekstremālos apstākļos vienam? 4

Izdzīvošanas pamatprincipi un tai nepieciešamās lietas nav mainījušās tūkstošiem gadu – viss, kas nepieciešams cilvēkam, lai paliktu dzīvs, ir ēdiens, ūdens un pajumte. Tomēr pasaule šajā laikā ir attīstījusies lieliem un ātriem soļiem. Mūsdienās pār dzīvi valda tehnoloģijas – bez tām mūsu ikdiena vairs nav iedomājama.

Vācijā radīts vēl viens pilnībā izdrukāts trīs dimensiju automobilis

Vācijā radīts vēl viens pilnībā izdrukāts trīs dimensiju automobilis 1

3D printeri savu uzvaras gājienu pasaulē pieteica jau pirms vairākiem gadiem. Ar tiem var izdrukāt ne tikai dažādus ikdienā nepieciešamus priekšmetus, bet pat cilvēkiem domātas protēzes un orgānus. Taču arvien vairāk uzņēmumu cenšas ar 3D tehnoloģijām iespiesties tādā nozarē kā automašīnu ražošana.

Veikta unikāla lībiešu upuralu 3D lāzerskenēšana

Veikta unikāla lībiešu upuralu 3D lāzerskenēšana

Divi miljoni attēlu vienā sekundē – ar šādu jaudīgu tehniku digitāli iemūžināta lībiešu upurala. Līdz šim 3D mērījumi Latvijā veikti tikai Skaņajā kalnā un Gūtmaņalā, taču lībiešu upuralā 3D skenēšanai izmantota vēl precīzāka lāzerskenēšana.

Ieskats darbnīcā, kurā notiks starptautisks 24 stundu hakatons par klimata pārmaiņām

Ieskats darbnīcā, kurā notiks starptautisks 24 stundu hakatons par klimata pārmaiņām

Piektdien vairāk nekā 100 pasaules pilsētās vienlaikus, arī Latvijā, notiek klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts pasākums – hakatons, 24 stundu tehnoloģiju izaicinājums. Dalībniekiem diennakts laikā būs jārada inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Inženieru komanda gatavojas pārspēt auto ātruma rekordu

Inženieru komanda gatavojas pārspēt auto ātruma rekordu 2

Dienvidāfrikas tuksnesī šobrīd notiek liela rosība – inženieru un uzņēmēju komanda sāk izmēģinājumu noslēdzošo fāzi, lai jau nākamgad censtos uzstādīt jaunu planētas ātruma rekordu, kas sasniegts ar auto.

Tālo planētu pētīšanai radīts jauns teleskops

Tālo planētu pētīšanai radīts jauns teleskops

Nobela prēmijas godalgoti zinātnieki Ženēvas observatorijā Šveicē vēlas vērst skatus dziļi Visumā. Astronomi gatavojas sākt apstrādāt datus, kas tiks iegūti no spēcīga teleskopa, ar kura palīdzību tiks pētītas zvaigznes un planētas ārpus mūsu Saules sistēmas.

RTU atklāj unikālu robotu - simulatoru

RTU atklāj unikālu robotu - simulatoru

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) otrdien atklāts unikāls robots – simulators. Šāda iekārta ir vienīgā Ziemeļeiropā, ar to būs iespējams veikt pētījumus virtuālās realitātes, medicīnas un citās jomās. Nākotnē to varētu izmantot lidaparātu pilotu un sportistu treniņiem.

Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi

Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Rojas dabas takā izveidojuši septiņus virtuālos skatu torņus, kas ļauj no putna lidojuma aplūkot Rojas piekrasti un iepazīt tuvējā mežā veiktos apsaimniekošanas darbus, liecina informācija LVM mājaslapā.

Monako - pirmā valsts Eiropā ar 5G mobilo sakaru tīklu

Monako - pirmā valsts Eiropā ar 5G mobilo sakaru tīklu 2

Monako kļuvusi par pirmo valsti Eiropā, kuru pilnībā klāj 5G mobilo sakaru tīkls. Tas darbojas kopš otrdienas un veidots, izmantojot pretrunīgi vērtētā Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma giganta “Huawei” tehnoloģijas.

ES cer mākslīgā intelekta attīstībā konkurēt ar Ķīnu un ASV

ES cer mākslīgā intelekta attīstībā konkurēt ar Ķīnu un ASV

Mākslīgais intelekts vairs nav daļa zinātniskās fantastikas, un Eiropai jākļūst par līderi mākslīgā intelekta jomā. Rīgā sācies plašs tā saukto “lielo datu” un mākslīgā intelekta samits, kurā pulcējas nozares līderi no visas Eiropas.

Valsts pērn nelietderīgi iztērējusi miljoniem eiro informācijas tehnoloģiju uzturēšanai

Valsts pērn nelietderīgi iztērējusi miljoniem eiro informācijas tehnoloģiju uzturēšanai 2

Valsts kontrole nākusi klajā ar savu kārtējo pētījumu par valsts naudas tēriņu pamatojumu. Šoreiz izrevidēta tas, kā par nodokļu maksātāju nauda valsts iestādēs tiek tērēta datorsistēmām un informācijas tehnoloģiju risinājumiem. Atklājies, ka šeit, izrādās, uzturētas iestādes Valsts pērn iztērējusi 62 miljonus eiro informācijas tehnoloģiju uzturēšanai, taču liela daļa tēriņu ir neskaidri, un izmaksas solās ar katru gadu pieaugt. Tā secinājusi Valsts kontrole.