Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Svētdiena, 18. aprīlis

Laura, Jadviga

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Studenti

Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās

Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA), Latvijas Studentu apvienības (LSA) un vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” aicinājumam palīdzēt skolēniem, vecākiem un pedagogiem attālinātajā mācību procesā atsaukušies pirmie brīvprātīgie, aģentūra LETA uzzināja arodbiedrībā.

LNT Ziņas: Atverot pārstāvniecības Āzijā, RTU atsijās “viltus” studentus 

LNT Ziņas: Atverot pārstāvniecības Āzijā, RTU atsijās “viltus” studentus  2

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) būtiski ierobežojusi indiešu, šrilankiešu un uzbeku krāpniecības iespējas, kuri vēlas izglītības aizsegā nokļūt Eiropas Savienībā (ES) darba meklēšanas nolūkos. Turpmāk RTU mācībspēki brauks uz šīm Āzijas valstīm klātienē atlasīt studentus un novērtēt viņu zināšanu atbilstību universitātes prasībām, – vēsta LNT Ziņas.

Rīga iekļuvusi pasaules labāko studentu pilsētu topā

Rīga iekļuvusi pasaules labāko studentu pilsētu topā

Lielbritānijas izglītības nozares uzņēmuma “Quacquarelli Symonds” ikgadējā pasaules labāko studentu pilsētu sarakstā šogad pirmo reizi iekļuvusi arī Rīga, liecina reitinga saraksts, kas publicēts organizācijas tīmekļa vietnē.

Pieteikšanās studijām: šogad lielāka konkurence par budžeta vietām augstskolās

Pieteikšanās studijām: šogad lielāka konkurence par budžeta vietām augstskolās

Šobrīd ir studentu uzņemšanas laiks Latvijas augstskolās, un tās vēsta, ka ir gana apmierinātas ar studētgribētāju aktivitāti. Augstskolas pēdējā laikā smagi izjūt tā dēvēto demogrāfisko bedri. Taču šogad potenciālo studētāju ir vairāk. Pieaugusi ne tikai konkurence uz budžeta vietām, bet arī interese par maksas studijām.

Augstskolas nevēlas ļaut trešo valstu studentiem strādāt 40 stundas nedēļā

Augstskolas nevēlas ļaut trešo valstu studentiem strādāt 40 stundas nedēļā 4

Latvijas vadošās augstskolas nevēlas, lai Latvijā studējošajiem trešo valstu pilsoņiem, no kuriem skaitliski visvairāk ir indiešu un uzbeku, būtu ļauts strādāt vairāk nekā šobrīd noteiktās 20 stundas nedēļā. Augstskolu pārstāvji uzskata, ka tas draud ar izglītības kvalitātes kritumu un nevēlamās imigrācijas apjoma kāpumu.

LU rektors Muižnieks: Nākotnē studentiem savas studijas būs iespējams kombinēt no dažādām fakultātēm

LU rektors Muižnieks: Nākotnē studentiem savas studijas būs iespējams kombinēt no dažādām fakultātēm 3

Pēdējo gadu laikā Latvijas Universitātes (LU) attīstības bijusi strauja, un ir uzbūvētas un atvērtas ”Dabas māja” un ”Zinātņu māja”, līdz ar ko mūsu universitāte pacēlusies jaunā līmenī un kļuvusi krietni pievilcīgāka arī starptautiskajā arēnā. Par jau sasniegto un plāniem nākotnē stāsta rektors Indriķis Muižnieks.

Lai risinātu darba roku problēmu, trešo valstu studentiem ļaus strādāt 40 stundas nedēļā

Lai risinātu darba roku problēmu, trešo valstu studentiem ļaus strādāt 40 stundas nedēļā 18

Deputāti ceturtdien ilgi sprieda par to, vai ārzemju studentiem būtu jāļauj strādāt pilna slodze, ja viņi to vēlētos. Šobrīd ļauts strādāt tikai, lielākais, uz pusslodzi. Kritiķi aizrāda, ka ierobežojumu atcelšana var pavērt slūžas imigrācijai, taču vairākums sliecās uzskatīt, ka tas nāks par labu, risinot darbaspēka trūkuma problēmu.