Otrdiena, 21. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

SPKC

Aptauja: septembrī pieaugusi iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Aptauja: septembrī pieaugusi iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, septembrī ir pieaugusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam, liecina “Benu aptiekas stresa termometra” dati, kas iegūti sadarbībā ar uzņēmumu “Gemius”, aģentūrai LETA pavēstīja sabiedrisko attiecību speciālists Austris Keišs.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā turpinās nemainīgi zemā tempā

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā turpinās nemainīgi zemā tempā 2

Lai arī Covid-19 izplatība Latvijā atsākusi strauji augt un palielinās slimnīcās nonākušo pacientu skaits, vakcinācija pret Covid-19 Latvijā turpinās nemainīgi zemā tempā, vidēji dienā vakcinējot ap 5000 cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Ģimenes ārsti diskutē par vakcinācijas pret Covid-19 tempu kāpināšanu un bērnu vakcināciju

Ģimenes ārsti diskutē par vakcinācijas pret Covid-19 tempu kāpināšanu un bērnu vakcināciju 2

Latvijā gan slimnīcu Covid-19 nodaļas, gan ģimenes ārsti gatavojas smagam rudenim. Ģimenes ārsti 8. septembrī Veselības nozares vadībai īpaši akcentēja, ka viņiem vislielākais atbalsts būtu papildu darba rokas. Daudzi atzīst, ka ir psiholoģiski grūti strādāt apstākļos, kad daļa pacientu kareivīgi pauž viedokli, ka mediķi viņiem grib nodarīt pāri, vēsta TV3 Ziņas.

Valdība neplāno steigties ar ierobežojumu pārskatīšanu

Valdība neplāno steigties ar ierobežojumu pārskatīšanu 1

Jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pagājušajā nedēļā pieaudzis par aptuveni 70%. Straujais kāpums tikai daļēji saistīts ar skolēnu masveida testēšanu, secinājis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Apmēram tikpat strauji audzis arī smagi slimojušo Covid-19 pacientu skaits. Tomēr, par spīti negatīvajām tendencēm, valdība pagaidām neredz pamatu pastiprināt ierobežojumus, vēsta TV3 Ziņas.

Pastāv nopietnas bažas par mediķu emocionālo gatavību pandēmijas uzplaiksnījumam

Pastāv nopietnas bažas par mediķu emocionālo gatavību pandēmijas uzplaiksnījumam

Latvijas slimnīcas gatavojas jaunam Covid-19 pacientu pieplūdumam. Taču izskan bažas par mediķu emocionālo un fizisko gatavību papildu slodzei. Palīgā pieredzējušiem kolēģiem gatavi doties arī topošie ārsti, rezidentūras studenti. Taču šādā gadījumā viņi iekavēs savas profesijas apguvi, turklāt dažiem nāksies pašiem piemaksāt par šīs palīdzības sniegšanu.

LIZDA: Skolotājiem jāmaksā par iesaistīšanos skolēnu Covid-19 testēšanā

LIZDA: Skolotājiem jāmaksā par iesaistīšanos skolēnu Covid-19 testēšanā

Valstij ir jāpiemaksā skolotājiem par iesaistīšanos skolēnu Covid-19 testēšanā, jo siekalu noņemšana laboratoriskajiem izmeklējumiem nav iekļauta skolotāju pienākumu un uzdevumu klāstā, attiecīgi ir vērtējama kā papildu darbs, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).