Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Solvita Āboltiņa

Pēc aiziešanas no politikas Āboltiņa sola laist klajā jaunu grāmatu par savu karjeru

Pēc aiziešanas no politikas Āboltiņa sola laist klajā jaunu grāmatu par savu karjeru 55

Solvita Āboltiņa trešdien Saeimā pavadīja savu pēdējo pilno darba dienu. Pēc piedalīšanās vairākās komisiju sēdēs viņa saņēma ziedu klēpjus un sniedza intervijas par 16 gadus ilgajā politiķes karjerā paveikto. Tagad kādreiz tik ietekmīgā politiķe atgriezīsies diplomātiskajā dienestā un publicēs politiskos memuārus. Gan bez netīrām aizkulisēm, bet ar daudzām interesantām detaļām.

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Lai gan gads tika aizvadīts vēlēšanu zīmē, politiskā dzīve bija bagāta ar daudziem notikumiem. Tika turpinātas pretrunīgi vērtētas reformas veselības aprūpē un izglītības sistēmā. 2017. gads arī nesa gan sasniegumus, gan skandālus diplomātijā. Bez kaislībām neiztika ne Saeimā, ne valdībā, taču tās stabilitāte palika nesatricināma.

Āboltiņa aiziet no aktīvās politikas - Saeimā viņu pavada ar skaļiem aplausiem

Āboltiņa aiziet no aktīvās politikas - Saeimā viņu pavada ar skaļiem aplausiem 1

Ar skaļiem aplausiem šodien no Saeimas un aktīvās politikas tika pavadīta viena no ietekmīgākajām Latvijas politiķēm – Solvita Āboltiņa. Viņa nolēmusi janvārī atgriezties diplomātiskajā dienestā. Par spīti dunčiem mugurā, no kuriem sāpīgākais bija izslēgšana no pašas izveidotās un reiz vadītās “Vienotības”, politiķe ļaunu prātu uz kolēģiem netur, un viņus topošajā grāmatā atmaskot neplāno.

Cik stabila būs valdība? "Vienotības" kļūst arvien mazāk ne tikai pašā partijā, bet arī Saeimā

Cik stabila būs valdība? "Vienotības" kļūst arvien mazāk ne tikai pašā partijā, bet arī Saeimā

Pēc ”Vienotības” politiķes Laimdotas Straujumas lēmuma atkāpties no premjeres amata partijā ”Vienotībā” sākās lēna sabrukuma periods. Bija aizdomas, ka ”Vienotības” vadītāja Solvitas Āboltiņa orķestrējusi Straujumas demisiju, lai par premjeri kļūtu pati. Taču plāns izgāzās. Āboltiņa nespēja sev nodrošināt pilnīgu atbalstu pašas partijā, un arī iespējamie koalīcijas partneri paziņoja, ka sabiedrībā nepopulārās Āboltiņas vadītā valdībā neiesaistīsies. Rezultātā valdības vadības grožus no ”Vienotības” pārņēma Zaļo un zemnieku savienība. Tikmēr “Vienotības” reitingi turpināja slīdēt uz leju, biedri sāka no politiskā spēka izstāties, bet Āboltiņa pēc neilga pārdomu posma labprātīgi atteicās no ”Vienotības” priekšsēdētājas amata.