Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Skolotāji

"Vairāk nekā puse saslima, direktore nejūtas vainīga!" Pēc sapulcēm, kolēģu sveikšanas Covid-19 uzliesmo Krustpils pamatskolā

"Vairāk nekā puse saslima, direktore nejūtas vainīga!" Pēc sapulcēm, kolēģu sveikšanas Covid-19 uzliesmo Krustpils pamatskolā 25

Pēc vairākām klātienes pedagogu sanāksmēm Krustpils pamatskolā gada sākumā mācību iestādē skolas personāla, pedagogu vidū noticis ievērojams Covid-19 infekcijas uzliesmojums. Skolas pārstāve, kura par pedagogu sanākšanu klātienē ziņo “Bez Tabu”, uzskata, ka, organizējot sapulces, skolas direktore rīkojusies bezatbildīgi. Notikušo mācību iestādē ārkārtējā situācijā nosoda arī izglītības kvalitātes uzraugi.

Skolotāja: Visu mācību vielu neizņemsim, par to nesapņojiet!

Skolotāja: Visu mācību vielu neizņemsim, par to nesapņojiet! 8

Daļa cilvēku atrodas Covid-19 krīzes priekšpostenī – viņi pirmie spiesti pārkārtot savas dzīves, darbus, ikdienu drīzākai trauksmainā pandēmijas laika pārvarēšanai, tostarp skolotāji, kuri ar bažām gaida nākamo gadu, vēstīta TV3 Ziņu aizsāktajā sižetu sērijā “Priekšpostenis”.

Skolotāji var sākt pieteikties digitālo prasmju e-kursiem

Skolotāji var sākt pieteikties digitālo prasmju e-kursiem

Apmēram trešdaļa skolotāju atzīst, ka viņu digitālās prasmes būtu uzlabojamas. Tāda iespēja viņiem tagad arī ir. Visu līmeņu – sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas – pedagogi no šodienas var pieteikties valsts maksātiem digitālo prasmju kursiem.

Valdība lems, vai septembrī Latvijas skolās ienāks 100 jauni skolotāji

Valdība lems, vai septembrī Latvijas skolās ienāks 100 jauni skolotāji 1

Otrdien, 21. janvārī, Ministru kabinets izskatīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto informatīvo ziņojumu par viengadīgās studiju programmas skolotāju sagatavošanai un lems, vai septembrī Latvijas skolās ienāks 100 programmas beidzēji, pavēstīja nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule.

Skolotājus aicina neklusēt par skolēnu vardarbību pret viņiem

Skolotājus aicina neklusēt par skolēnu vardarbību pret viņiem 12

Lai gan bieži noklusēta, skolēnu vardarbība pret pedagogiem Latvijas skolās pastāv. Tā norādījuši skolu direktori un eksperti, kuri pulcējās ikgadējā skolu vadītāju konferencē. Skolās trūkst atbalsta personāla, lai bērnos laikus pamanītu agresijas izpausmes.

Dara savu darbu no sirds - Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāja Laila apliecina, ka šo profesiju izvēlas arī jauni cilvēki

Dara savu darbu no sirds - Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāja Laila apliecina, ka šo profesiju izvēlas arī jauni cilvēki 2

22 000 cilvēku mūsu valstī šo svētdien svinēs savus profesionālos svētkus – Skolotāju dienu. Pēdējos gados daudz runāts par to, ka skolās jaunā paaudze nesteidzas nomainīt iepriekšējo un arvien vairāk pedagogu ir pirms vai pensijas vecumā. Siguldas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Laila Zinberga šo stereotipu lauž.

Kā sagatavot bērnu skolai, un kas jāņem vērā, mācoties mājās?

Kā sagatavot bērnu skolai, un kas jāņem vērā, mācoties mājās?

Trīs bērnu ģimene no Rīgas skolai jau ir gandrīz gatava. Vecākajam dēlam, kurš mācīsies 9. klasē, jau viss skolai nepieciešamais ir sarūpēts, gadu vecajai meitiņai to vēl nevajag, bet sākumskolniekam Danielam gatavošanās mācību gadam ir tikai procesā, kuram seko līdzi arī raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti.

Pētījums: Latvijā nākamajā desmitgadē vecuma dēļ būs jānomaina katrs otrais skolotājs

Pētījums: Latvijā nākamajā desmitgadē vecuma dēļ būs jānomaina katrs otrais skolotājs

Klajā nācis jauns pētījums par skolu izglītību Latvijā, un tas kārtējo reizi norāda uz izaicinājumiem, ar ko būs jātiek galā nākamajos gados. Piemēram, salīdzinājumā ar citām valstīm skolotāju vidējais vecums pie mums ir augstāks, un tas, no vienas puses, nav nekas slikts, taču tuvāko desmit gadu laikā katrs otrais pedagogs dosies pensijā un būs jāaizvieto. Latvijas skolās arvien ir arī stipri par maz pedagogu vīriešu.