Sestdiena, 18. septembris

Vera, Vaira, Vairis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Skaties Zolitūdes traģēdija

VIDEO: Atskats pērnā gada traģiskajos notikumos

VIDEO: Atskats pērnā gada traģiskajos notikumos

Pirms trim gadiem – 2011. gada 3. novembrī – Priedaines ielā 20 atklāja jauno Maxima veikalu. Tā paša gada nogalē veikala ēka saņēma Latvijas arhitektūras Gada balvu 2011, atzīstot to par vienu no trim labākajiem arhitektu veikumiem 2011. gadā. Pēc diviem gadiem – 2013. gada 21. novembrī – notika lielākā traģēdija kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – sabruka šā veikala jumts, un dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Zolitūdes traģēdijas trīs dienas: Notikumu hronoloģija

Zolitūdes traģēdijas trīs dienas: Notikumu hronoloģija

Pirms gada, 21. novembrī, plkst. 16.21 Maxima lielveikalā Zolitūdē atskan signalizācija. Diemžēl lielākā daļa veikala darbinieku un apmeklētāju ignorē signālu. Trauksmes zvans ar pārtraukumiem nepielūdzami vēsta par tuvojošos traģēdiju. Līdz plkst. 17.41 iebrūk lielveikala jumts, uzgāžoties uz veikalā esošo cilvēku galvām. Sekoja vēl divi iebrukumi, kas kopumā paņēma 54 cilvēku dzīvības. Skaties.lv aicina pieminēt bojāgājušo piemiņu un atcerēties to traģisko dienu notikumu hronoloģiju.

Apritējis gads kopš Zolitūdes traģēdijas

Pieminam bojāgājušos Apritējis gads kopš Zolitūdes traģēdijas

Pirms trim gadiem – 2011. gada 3. novembrī – Priedaines ielā 20 atklāja jauno Maxima veikalu. Tā paša gada nogalē veikala ēka saņēma Latvijas arhitektūras Gada balvu 2011, atzīstot to par vienu no trim labākajiem arhitektu veikumiem 2011. gadā. 2013. gada 21. novembrī notika lielākā traģēdija kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – sabruka veikala Maxima jumts, un dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Kaimiņš: Cilvēki beigās būs vainīgi, ka viņi ir atradušies veikalā

Kaimiņš: Cilvēki beigās būs vainīgi, ka viņi ir atradušies veikalā 36

“Viņiem kopā ir 12 advokāti, kuriem tiek maksāti vairāki miljoni. [..] Re&Re šefs ir iesniedzis prasību par to, ka, ja Aldis zaudē šajā tiesā, tad šiem te cilvēkiem, cietušajiem, ir jāmaksā izdevumi tiem 12 advokātiem. Tad cilvēki beigās būs vainīgi, ka viņi vispār ir atradušies veikalā. Tas nav smieklīgi,” norāda Latvijas Reģionu apvienības deputāts Artūrs Kaimiņš. 

Rundāles pils direktors: Traģēdija rāda, kā mūsdienās izpaužas profesionālisms

Rundāles pils direktors: Traģēdija rāda, kā mūsdienās izpaužas profesionālisms

“Ir viena kopīga nelaime šajā traģēdijā – tā ir ārkārtīgi sadalīta atbildība. Tas nav tikai jautājums par celtniecību un arhitektūru, bet kādā veidā mūsu laikā izpaužas profesionālisms vai profesionālisma trūkums,” raidījumam 900 sekundes pauda mākslas vēsturnieks, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Ko pirms gada solīja amatpersonas?

Ko pirms gada solīja amatpersonas?

”Es esmu gatavs garantēt, ka iemesli un vainīgie tiks noskaidroti. [..] Cietušo cilvēku priekšā mēs izdarīsim visu,” tā raidījumam Nekā Personīga traģēdijas dienās pirms gada solīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Tas ir tikai viens no solījumiem, ko neilgi pēc traģiskā notikuma Zolitūde solīja amatpersonas.

Zolitūdes traģēdija foto - toreiz un tagad

Zolitūdes traģēdija foto - toreiz un tagad

Pirms gada Zolitūdē iebruka Maxima lielveikala griesti. Bojā gāja 54 cilvēki, viņu vidū arī vairāki glābēji. Desmitiem cilkvēku guva smagas traumas. Desmitiem cilvēku zaudēja tuviniekus.

Zolitūdes mācība

DOKUMENTĀLĀ FILMA! Zolitūdes mācība

Šis būs smags stāsts, par dienu, kas dzīvi Latvijā sadalīja divās daļās, pirms un pēc traģēdijas. Pirms gada, lielveikalā Maxima izdzisa 54 cilvēku dzīvības. Šodien, mēs katrs sev uzdodam jautājumu, vai viņu upuris nav bijis velts…Ko mācījusies valsts un ko, katrs no mums?

Ločmele: Zolitūde nav iemesls, kāpēc Šics tika atbrīvots no darba

Ločmele: Zolitūde nav iemesls, kāpēc Šics tika atbrīvots no darba

Kopš Zolitūdes traģēdijas apritējis jau gads, taču daudzi jautājumi joprojām ir neatbildēti. Politiķu solījumi nav vainagojušies ar rezultātu. Saistībā ar Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojā gājušo cilvēku vārdu, uzvārdu publiskošanu no asi kritizēts, un no darba atstādināts tika Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienesta (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai izveidotas īpašas aploksnes

Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai izveidotas īpašas aploksnes

Šodien sākušies Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas pasākumi. Piedaloties traģiskajā nelaimē bojāgājušo cilvēku tuviniekiem un Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, šodien notika katastrofas upuru piemiņai veltītas Latvijas Pasta aploksnes apzīmogošana.

Traģēdijā cietušais glābējs: Es nemācījos būt par priekšnieku, mācījos būt par ugunsdzēsēju

Traģēdijā cietušais glābējs: Es nemācījos būt par priekšnieku, mācījos būt par ugunsdzēsēju

Esmu kļuvis prasīgāks pret drošību. Tā saka glābējs Valdis Dzērve. Īsi pēc ziņu saņemšanas par šausmām Zolitūdē viņš devās palīgā kolēģiem, taču pats tika aprakts otrajā iegruvumā. Pēc vairāku mēnešu ilgas ārstēšanās Valdis Dzērve atkal atgriezies ierindā. Ātru nelaimes izmeklēšanu viņš neprasa, taču ir pārliecināts, ka sabiedrībai  jāsaņem atbilde – kas vainojams 54 cilvēku nāvē.

No Maxima drupām izglābtā: Šis man bija pārdomu gads

No Maxima drupām izglābtā: Šis man bija pārdomu gads

Aija Kopštāle ir viena no tiem 40 cilvēkiem, kuru izglāba no Maxima gruvešiem. Šajā nelaimē cieta arī viņas toreiz piecgadīgais dēls Kārlis, kurš bija vienīgais traģēdijā cietušais bērns. Aija atzīst, ka šis gads bijis pārdomu pilns un licis viņai pārskatīt daudzas vērtības savā un apkārtējo dzīvē.