Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Skaidra nauda

Skaidras naudas darījumi tiks ierobežoti vēl vairāk. Kā tas ietekmēs, piemēram, auto un nekustamo īpašumu tirgu?

Skaidras naudas darījumi tiks ierobežoti vēl vairāk. Kā tas ietekmēs, piemēram, auto un nekustamo īpašumu tirgu? 62

Cilpu, kas uzmesta kaklā skaidrajai naudai, valdība lēmusi savilkt vēl ciešāk – ar jaunajiem ierobežojumiem daudziem patīkamā naudas zīmju skaitīšana mūsu ikdienā kļūs arvien retāka. LNT Ziņas skaidroja, kā mēs pirksim un pārdosim automašīnas un vasarnīcas un kam par jaunajiem nosacījumiem jāuztraucas visvairāk? Kā darbosies skaidras naudas ierobežošanas plāns, un kā tas tiks samērots ar privātumu un tiesībām brīvi izvēlēties darījumu kārtošanas veidu? 

Finanšu ministrija rosina ierobežot skaidras naudas apriti

Finanšu ministrija rosina ierobežot skaidras naudas apriti 10

Valdība, kuras sastāvā ir arī labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”), kurai pārmet aplokšņu algu maksāšanu, apņēmības pilna cīnīties ar ēnu ekonomiku. Viens no tās iemesliem ir arī ievērojama skaidras naudas aprite.

Drīzumā Latvijā ieviesīs jaunu kārtību - ierobežos skaidras naudas darījumus!

Drīzumā Latvijā ieviesīs jaunu kārtību - ierobežos skaidras naudas darījumus! 21

No nākamā gada 1. janvāra Latvijā pirmoreiz tiks ierobežoti skaidras naudas darījumi starp fiziskām personām. Sākotnēji būs aizliegti skaidras naudas pirkumi, kas pārsniedz 7600 eiro, taču nākotnē varētu ierobežot arī mazākus darījumus un, kā cer uzņēmēju organizācijas, aizliegt algu izmaksa skaidrā naudā.

Atklāts bankomāts Riebiņos

Atklāts bankomāts Riebiņos

Līdz šim Riebiņu novada ļaudīm, lai izņemtu skaidru naudu no bankas konta, vajadzēja mērot ceļu līdz kādai no tuvākajām pilsētām. Novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis atzīst, ka bankomāta uzstādīšana novadam ir sen gaidīts notikums, jo kopš 2012. gada bankomāts skaidras naudas izņemšanai Riebiņu novada teritorijā  nebija pieejams. Vadoties pēc Latvijas reģionu attīstības programmas, Swedbank apņēmās uzstādīt bankomātus 15 novados, kuros nav neviena bankas bankomāta, tādējādi īstenojot savu 2015. gada mērķi – bankas klātbūtni katrā novadā.

42% Latvijas iedzīvotāju mainītu tirdzniecības vietu, ja nevarētu maksāt ar karti

42% Latvijas iedzīvotāju mainītu tirdzniecības vietu, ja nevarētu maksāt ar karti

Liela daļa klientu jeb 42% izvēlas veikt pirkumu citur, ja tirdzniecības vieta vai pakalpojuma sniedzējs nespēj nodrošināt norēķinus ar karti, tā liecina Swedbank veiktais pētījumus par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem. Šādu pircēju īpatsvars pieaug – pirms diviem gadiem veiktajā aptaujā tādu bija 38%.

Daudzviet Latvijas laukos iedzīvotāji netiek pie skaidras naudas – nav bankomātu

Daudzviet Latvijas laukos iedzīvotāji netiek pie skaidras naudas – nav bankomātu 4

Latvijas bankas būtiski samazinājušas bankomātu skaitu un slēdz filiāles, un ir vietas, kur līdz tuvākajam skaidras naudas izņemšanas punktam cilvēkiem tagad jāmēro pat 60 kilometri. Situāciju izvērtējot Saeimā, deputāti no Swedbankas sagaidījuši solījumu, ka līdz gada beigām visos novados tomēr tiks uzstādīts vismaz viens bankomāts. LNT devās uz Amatas novada Nītauri skaidrot, kā cilvēki iztiek bez banku pakalpojumiem.