Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Simtgade

Latvijas Nacionālajam teātrim - 100

Latvijas Nacionālajam teātrim - 100

Ar muzikālu priekšnesumu un dokumentālo filmu Latvijas Nacionālais teātris jau sestdien svinēs apaļu gadsimtu kopš dibināšanas. Tieši 1919. gada 23. februāris bija diena, kad darbību uzsāka strādnieku teātris, kas tiek uzskatīts par Nacionālā teātra sākumu.

Tuvojas pirmizrāde pēdējai simtgades filmai "1906"

Tuvojas pirmizrāde pēdējai simtgades filmai "1906" 1

Pēc mēneša uz kinoekrāniem pirmizrādi piedzīvos režisora Gata Šmita jaunākā filma ”1906”. Tā ir pēdējā kinolente, kas tapusi programmas ”Latvijas filmas – Latvijas simtgadei” ietvaros.

Liepājā sāk svinēt Latvijas armijas simtgadi

Liepājā sāk svinēt Latvijas armijas simtgadi 1

Pirmdien Liepājā – uz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku kuģa A-53 ”Virsaitis” – atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienai veltīti pasākumi.

Tūrisma nozares pārstāvji kritizē Latvijas simtgades svinību tēriņus

Tūrisma nozares pārstāvji kritizē Latvijas simtgades svinību tēriņus

Latvijas 100. dzimšanas dienas svinēšanai līdz šim iztērēti aptuveni 15 miljoni eiro valsts budžeta naudas. Par svētku svinēšanu atbildīgais birojs ar veikumu apmierināts. Tikmēr tūrisma nozares pārstāvji sēj šaubas par Latvijas svētku tēriņu racionālu izlietojumu un aicina radīt vairāk paliekošu vērtību.

Izdota grāmata, kurā apkopotas 39 Latvijas dibinātāju biogrāfijas

Izdota grāmata, kurā apkopotas 39 Latvijas dibinātāju biogrāfijas

Gaidot Latvijas simtgadi, Nacionālais vēstures muzejs izdevis īpašu grāmatu – tajā var iepazīties ar tiem 39 cilvēkiem, kuri 1918. gada 18. novembrī atradās pašreizējā Nacionālā teātra ēkā un dibināja Latvijas valsti. Viņu vidū – zemnieki, ārsti, juristi, inženieri, karavīri, kuru dzimtas kara gados izklīdušas pa visu pasauli.

Policija: 11. novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem

Policija: 11. novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem 4

11. novembra krastmala no drošības viedokļa nav labākais objekts masu pasākumu rīkošanai, tomēr atbildīgie dienesti tuvākajā laikā analizēs, kā uzlabot drošību masu pasākumu rīkošanai šajā Rīgas centra daļā, aģentūrai LETA atzina Valsts policijas (VP) Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

LNT skatītāji rāda, kā simtgade svinēta citviet Latvijā un ārzemēs

LNT skatītāji rāda, kā simtgade svinēta citviet Latvijā un ārzemēs

Īpašas tortes, sirsnīgi sveicieni, mīļas domas, pelde jūrā, simtgades loms svētku galdam – tik raibi Latvijā un ārpus tās svinējuši lieli un mazi. Ar sociālā tīkla “WhatsApp” lietotnes starpniecību ļaudis no Latvijas un ārpus tās robežām ļāvuši ielūkoties, kā tad viņi sagaidījuši valsts apaļo jubileju.