Piektdiena, 3. decembris

Baiba, Barbara, Barba

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Satversme

Baznīcu un reliģisko savienību vadītāji lūdz nostiprināt Satversmē izpratni par ģimeni kā savienību, kas balstīta laulībā starp vīrieti un sievieti

Baznīcu un reliģisko savienību vadītāji lūdz nostiprināt Satversmē izpratni par ģimeni kā savienību, kas balstīta laulībā starp vīrieti un sievieti 29

Baznīcu un reliģisko savienību vadītāji ar rakstisku aicinājumu vērsušies pie valsts augstākajām amatpersonām, lūdzot nostiprināt Satversmē izpratni par ģimeni kā savienību, kas balstīta laulībā starp vīrieti un sievieti, informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Levits: Valsts prezidenta izslēgšana no budžeta procesa, liedzot tam tiesības izvērtēt pieņemtos likumus, nav laba prakse

Levits: Valsts prezidenta izslēgšana no budžeta procesa, liedzot tam tiesības izvērtēt pieņemtos likumus, nav laba prakse 5

Formāla un mehāniska Valsts prezidenta izslēgšana no budžeta procesa, liedzot tam tiesības izvērtēt pieņemtos likumus, kas paredz būtiskas reformas, un nepieciešamības gadījumā iebilst pret tiem, nav laba prakse un vēlams konstitucionālo orgānu dialoga attīstības vektors “mūsu tiesiskajā sistēmā”, paziņojumā par valsts budžeta likumu paketi 2021.gadam norādījusi valsts pirmā amatpersona Egils Levits.

Valdības pilnvaras: Valsts prezidents aicina Saeimu labot Satversmi

Valdības pilnvaras: Valsts prezidents aicina Saeimu labot Satversmi 39

Vīrusa radītā krīze apliecinājusi, ka šādās ārkārtas situācijās valdībai jābūt lielākām pilnvarām. Tā uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Viņš mudina Saeimu mainīt Satversmi, lai atjaunotu valdības tiesības izņēmuma gadījumos izdot noteikumus ar likuma spēku.

Satversmes tiesa mudina izzināt Latvijas Satversmi

Satversmes tiesa mudina izzināt Latvijas Satversmi

Svarīgākā ir brīvība – skolēnu zīmējumi un domraksti patīkami pārsteidz ar redzējumu par Satversmē paredzētajām pamattiesībām. Piektdien Satversmes tiesa nu jau tradicionāli sveica tos skolēnus, kuri piedalījušies un uzvarējuši Satversmes izzināšanas konkursā.

Saeimas namā atgriežas atjaunoti rotājumi

Saeimas namā atgriežas atjaunoti rotājumi

Aprit 95 gadi kopš Latvijas pamatlikuma jeb Satversmes pieņemšanas. Tā ir viena no vecākajām Eiropā. Vienlaikus, pateicoties lakoniski definētajiem pantiem, ir viegli izmantojama praksē un konstitucionālo strīdu izskatīšanā. No Saeimas, kur Satversmei šodien tika atvēlēta īpaša loma – LNT Ziņu reportāža.

Šim gadam atvēlētās "kvotas veselībai" izsmeltas dažu stundu laikā; tas ir antikonstitucionāli

Šim gadam atvēlētās "kvotas veselībai" izsmeltas dažu stundu laikā; tas ir antikonstitucionāli 3

Medicīnisko izmeklējumu kvotu sistēma, kas pat ar neapbruņotu aci saredzama kā greiza, bet kuras pastāvēšanu vienmēr stutējis mūžīgais naudas trūkums veselības sistēmas organismā, jau atkal izrādīja savu aplamību, jo šim gadam atvēlētās kvotas tika izsmeltas dažu stundu laikā. Un līdz ar cilvēktiesību ekspertu pētījumu, tiesībsargs publiski šonedēļ pateica to, ko visi jau nojauta – sistēma ir antikonstitucionāla. 

Satversmē nav atrunāts, kas notiek, ja prezidents ilgstoši nespēj pildīt savus pienākumus

Satversmē nav atrunāts, kas notiek, ja prezidents ilgstoši nespēj pildīt savus pienākumus 1

Kamēr valdības veidošanai galu neredz, aktuāls kļūst jautājums, cik ilgi šāds politiskais tirgus var turpināties, ja valsts augstākā amatpersona – prezidents – atrodas ilgstošā prombūtnē. Viņa pienākumu izpildītājai, Saeimas spīkerei, nav tiesību nominēt jaunu premjeru, bet pagaidu valdību drīkst izveidot Saeima. Tiesa, savus pienākumus prezidents drīkst pildīt arī no slimības gultas.

Visu maksātnespējas administratoru pielīdzināšana valsts amatpersonām ir pretrunā Satversmei, lemj tiesa

Visu maksātnespējas administratoru pielīdzināšana valsts amatpersonām ir pretrunā Satversmei, lemj tiesa

Maksātnespējas administrators, zvērināts advokāts un valsts amatpersona – trīs tik iespaidīgas “cepures” tomēr būs pārāk daudz vienai galvai, secinājusi Satversmes tiesa. Saeimā ilgi mocītā reforma cietusi kārtējo triecienu un maksātnespējas administratori tik drīz netiks pakļauti pastiprinātajai atbildībai, kas nāk līdz ar valsts amatpersonas statusu.

Jūrmalnieki grib kandidēt vēlēšanās, nestājoties partijās

Jūrmalnieki grib kandidēt vēlēšanās, nestājoties partijās

Vai ir pareizi, ka pašvaldību vēlēšanās drīkst startēt tikai no politiskās partijas? Šo prasību Satversmes tiesā apstrīdējuši vairāki jūrmalnieki, kuri vēlas kandidēt vēlēšanās, taču negrib stāties politiskajās partijās. Pašreizējās vēlēšanu sistēmas aizstāvji savukārt akcentē, ka esošā kārtība, kas izdevīga lielajām partijām, Latvijas politisko sistēmu stiprina.