Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Rīgas mikroautobusu satiksme

Rīgas "mikriņa" šoferis brauciena laikā sarakstās telefonā

Rīgas "mikriņa" šoferis brauciena laikā sarakstās telefonā

“Degpunktā” aculiecinieks Normunds ir iesūtījis video kadrus, kuros redzams, kā kāds neuzmanīgs mikroautobusa šoferis Rīgā klaji neievēro ceļu satiksmes notikumus. Viņa uzmanību atkal un atkal novērš viedtālrunis, kurā vadītājs šķiet, sarakstās ar citiem cilvēkiem. Sabiedriskā transportlīdzekļa pasažieri bija sašutuši un vēlējās noskaidrot, kas par sava darbinieka uzvedību sakāms atbildīgajam uzņēmumam.

Autotransporta direkcija lūdz VID noskaidrot, vai "Rīgas mikroautobusu satiksmē" nav notikusi iejaukšanās kasu sistēmās

Autotransporta direkcija lūdz VID noskaidrot, vai "Rīgas mikroautobusu satiksmē" nav notikusi iejaukšanās kasu sistēmās 1

Atcerieties neseno skandālu par iespējamām mahinācijām ar pārvadāto invalīdu skaitu uzņēmumā “Rīgas mikroautobusu satiksme”, Autotransporta direkcija (ATD) tagad pabeigusi pārbaudi, un esot gūts apstiprinājums aizdomām, ka dotēto pasažieru skaits varētu būt mākslīgi palielināts. Tagad Valsts policijai būs jāpārbauda, vai šeit nav notikusi krāpšanās.

Ņemot vērā aizdomas par krāpšanos ar invalīdu biļetēm, apturēs valsts dotāciju "Rīgas satiksmei"

Ņemot vērā aizdomas par krāpšanos ar invalīdu biļetēm, apturēs valsts dotāciju "Rīgas satiksmei" 6

Atklātībā arvien nonāk jauni fakti par pārkāpumiem lielākajā galvaspilsētas uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Par pašvaldībām atbildīgā ministrija pabeigusi uzņēmuma audita analīzi un aicina tiesībsargājošās iestādes izvērtēt, vai nav notikusi fiktīva nodarbinātība un citi pārkāpumi. Tikmēr Autotransporta direkcija plāno pārtraukt dotāciju izmaksu “Rīgas mikroautobusu satiksmei”, kura, visticamāk, krāpusies ar invalīdu uzskaiti.

Pasažieri saceļ pamatīgu traci, jo Rīgas mikroautobusa šoferis nepārdod biļeti

Pasažieri saceļ pamatīgu traci, jo Rīgas mikroautobusa šoferis nepārdod biļeti 45

Nedēļas nogalē galvaspilsētas centrā izcēlās strīds starp 300. maršruta mikroautobusa šoferi un diviem tā pasažieriem. Ņemot vērā, ka konfliktu neizdevās atrisināt miermīlīgā ceļā, uz notikuma vietu atsteidzās arī pašvaldības policija. Neilgi pēc tam interneta vidē nonāca video, kurā redzams, kā notiek skaidrošanās ar likumsargiem.

"Rīgas satiksme" naudas taupīšanas nolūkos varētu likt "Rīgas mikroautobusu satiksmei" slēgt astoņus maršrutus

"Rīgas satiksme" naudas taupīšanas nolūkos varētu likt "Rīgas mikroautobusu satiksmei" slēgt astoņus maršrutus 4

”Rīgas satiksmes” jaunais valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis būtu gatavs pilnībā lauzt līgumu ar ”Rīgas mikroautobusu satiksmi”, ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pierādītu koruptīvas iepriekšējās vienošanās, piemēram, par braukšanas tarifu apmaksu un maršrutu sadali, kas pašvaldības uzņēmumam būtu radījušas finansiālus zaudējumus, vēstī LNT Ziņas.

Matīsa un Ušakova viedokļi "sadūrušies" sarunās par "Rīgas satiksmes" optimizācijas pasākumiem

Matīsa un Ušakova viedokļi "sadūrušies" sarunās par "Rīgas satiksmes" optimizācijas pasākumiem 4

Sarunās ar pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētāju nevienprātība bija par optimizācijas pasākumiem un to ieviešanas termiņiem, jo īpaši saistībā ar pilnsabiedrību “Rīgas mikroautobusu satiksme” un uzņēmumu “Rīgas karte”, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norāda “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītāja amatu atstājušais Anrijs Matīss.

Rīgas mikroautobusos pārvadāts aizdomīgi liels skaits invalīdu

Rīgas mikroautobusos pārvadāts aizdomīgi liels skaits invalīdu 53

Latvijā invalīdiem sabiedriskajā transportā nav jāpērk biļetes – par viņiem maksā valsts. Pagājušajā gadā tam bija nepieciešami 18 miljoni eiro, un puse no tā tiek Rīgai, turklāt divus miljonus saņem “Rīgas mikroautobusu satiksme”. Līdz šim neviens nebija pētījis, cik invalīdu uzņēmums pārvadā, taču pēc “Nekā personīga” jautājumiem datus pieprasīja Autotransporta direkcija, kam jākontrolē naudas izlietojums.

GKR biedra Brandava uzņēmuma “RMS” līgums “RS” var nest 6-7 miljonu eiro zaudējumus gadā

GKR biedra Brandava uzņēmuma “RMS” līgums “RS” var nest 6-7 miljonu eiro zaudējumus gadā 16

Oktobrī noslēdzās 2016. gadā izsludinātais “Rīgas satiksmes” (RS) 90 miljonu iepirkums par tiesībām Rīgā pārvadāt pasažierus ar mikroautobusiem. Pie līguma tika “Rīgas satiksmes” darbinieka, “Gods kalpot Rīgai” (GKR) biedra Aleksandra Brandava uzņēmums “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS). Jaunais līgums ir spēkā no decembra. Viena pasažiera pārvadāšana mikroautobusā tagad izmaksā 1,34 eiro. Pasažieriem biļetes cena nemainās – par braucienu jāmaksā 1,15 eiro. Starpību – 20 centus jāpiemaksā “Rīgas satiksmei”. Gadā tie pēc “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja aplēsēm varētu būt seši septiņi miljoni eiro.

"Kad šos sāks sodīt?" Mikroautobusa vadītājs Rīgā rupji pārkāpj noteikumus, braucot pie sarkanās gaismas

"Kad šos sāks sodīt?" Mikroautobusa vadītājs Rīgā rupji pārkāpj noteikumus, braucot pie sarkanās gaismas 1

Auto videoreģistrators fiksējis, kā mikroautobusa vadītājs, ignorējot luksofora sarkano signālu, traucās pāri kādam krustojumam Rīgā. “Kad šos sāks sodīt? Pēc nopietnas avārijas. Jāsāk viņus pārbaudīt. Gan šoferus, gan visu organizāciju, vai atbilst ieņemamiem amatiem,” reaģējot uz videomateriālu, raidījumam “Bez Tabu” rakstīja skatītājs.

Pulks: Cilvēki par biļetēm Rīgas "mikriņos" pārmaksā jau divus gadus

Pulks: Cilvēki par biļetēm Rīgas "mikriņos" pārmaksā jau divus gadus 8

Pretēji Rīgas domes vadības solījumiem, iedzīvotāji par biļetēm mikroautobusos jau divus gadus maksā vairāk. Kāpēc ir kāds, kurš negrib ļaut braukt par sākotnēji paredzētajiem 0,70 eiro? Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (“Vienotība”) emocionālā uzrunā vērsies pie galvaspilsētas vadības.