Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Reģioni

"Latgalē paliek stiprākie, kuri dara!" Kārsavas fizioterapeite un "zemeņu magnāte" pierāda, ka laukos dzīve zaļa

"Latgalē paliek stiprākie, kuri dara!" Kārsavas fizioterapeite un "zemeņu magnāte" pierāda, ka laukos dzīve zaļa 3

Iegūstot augstāko izglītību Rīgā, latgaliete Marita Joniņa strādāja algotu darbu lielpilsētā, bet atmeta tam ar roku, atgriežoties dzimtajā Kārsavas pusē. Tur kļuvusi priekšniece pati sev, atverot Kārsavā vienīgo fizioterapeita praksi. Tāpat apgriezienus uzņem rosība ģimenes saimniecībā, kurā ģeometriskā progresijā plešas ogu plantāciju apmēri. Uzņēmīgā Marita, spītējot runām par Latgali kā Latvijas rūpju bērnu, pierāda, ka laukos dzīve var būt zaļa.

Kas nākotnē sagaida reģionālo sabiedrisko transportu? Valdībā apstiprināts jauns plāns

Kas nākotnē sagaida reģionālo sabiedrisko transportu? Valdībā apstiprināts jauns plāns

Valdība apstiprinājusi jaunu reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta koncepciju. Tā veidota ar mērķi mudināt iedzīvotājus no privātām automašīnām pārsēsties ērtā, drošā un kopējā satiksmē integrētā sabiedriskajā transportā. Maršrutos ar lielu pasažieru plūsmu pārvadājumi pamatā tiks veikti ar vilcieniem, savukārt autobusi brauks tikai vietās, kur vilcieni nekursē.

Drīzumā Latvijas kartē varētu parādīties jaunas teritoriālās vienības, kā mazciems, skrajciems un adresācijas ciems

Drīzumā Latvijas kartē varētu parādīties jaunas teritoriālās vienības, kā mazciems, skrajciems un adresācijas ciems 8

Drīzumā Latvijas kartē varētu parādīties tādas jaunas administratīvi teritoriālās vienības kā mazciems, skrajciems un adresācijas ciems. Šonedēļ Saeimā sākotnējo atbalstu guvis priekšlikums grozīt Administratīvo teritoriju likumu, lai legalizētu tās apdzīvotās vietas laukos, kurām šobrīd nav nekāda statusa.

Bērni - mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Bērni - mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Divu gadu vecumā uz skolu – Skaistkalnē durvis vēris bērnudārzs, kas ar īpašu uzmanību rūpējas par mazajiem, lai vecākiem nevajadzētu domāt par dzīvesvietas maiņu vai arī ļautos kārdinājumam pārcelties uz salīdzinoši netālo Rīgu.

Atmet domu par mazo novadu apvienošanu; tā vietā veidos jaunu administratīvo vienību - sadarbības teritoriju

Atmet domu par mazo novadu apvienošanu; tā vietā veidos jaunu administratīvo vienību - sadarbības teritoriju

Lai arī Latvijā katrā trešajā novadā iedzīvotāju skaits ir mazāks par likumā noteikto minimālo slieksni un daudzi ar grūtībām spēj tiem nodrošināt visus pakalpojumus, valdība pat nemēģinās mudināt vietvaras apvienoties. Lielāku un spēcīgāku novadu vietā Pašvaldību lietu ministrija piedāvā veidot jaunu administratīvo vienību – sadarbības teritorijas. Tos veidos ap 29 reģionālas attīstības centriem, kuros apkārtējo novadu iedzīvotāji varēs saņemt tos pakalpojumus, kuru nesaņems savā dzīvesvietā.

Reģionālie centri sūdzas par finansējuma samazināšanu veselībai

Reģionālie centri sūdzas par finansējuma samazināšanu veselībai 1

Biedrība “Reģionālo Attīstības centru apvienība” ir noraizējusies par Veselības ministrijas plāniem samazināt ambulatoro pakalpojumu apmaksu reģionālajām slimnīcām, tāpēc Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim ir nosūtīta 21 pašvaldības vadītāja parakstīta vēstule, lūdzot panākt finansējuma nodrošināšanu veselības aprūpei vismaz 2015. gada līmenī.

Reģionālās slimnīcas prasīs premjeram atjaunot finansējumu pagājušā gada līmenī

Reģionālās slimnīcas prasīs premjeram atjaunot finansējumu pagājušā gada līmenī 1

Reģionālo slimnīcu vadītāji ir neizpratnē – kāpēc finansējums Rīgā esošajām slimnīcām tiek palielināts uz reģionālo slimnīcu rēķina. Lai spriestu par to, kā izvairīties no vēl garākām rindām pie ārstiem un mediķu atlūgumiem – reģionu hospitāļu vadība sapulcējās ārkārtas sanāksmē. Rezultātā – Reģionālās slimnīcas prasīs premjeram Mārim Kučinskim atjaunot finansējumu vismaz pagājušā gada līmenī.