Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Reforma

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 54%

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 54% 5

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54{6fb416669a6c89ffa49c853dc2ee2d888f0e7cd1e25989e4134a75883a3a4fcd}, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurus otrdien, 10.decembrī, plānots skatīt valdībā.

Politiķi sāk darbu pie jaunas nodokļu reformas "pa visu laukumu"

Politiķi sāk darbu pie jaunas nodokļu reformas "pa visu laukumu" 5

Politiķi Saeimā un valdībā sākuši gatavot vērienīgu nodokļu reformu, kurai būtu jāstājas spēkā no 2021. gada. Diskusijas gaidāmas gan par lielajiem nodokļiem, ko iedzīvotāji un uzņēmēji maksā no ienākumiem, gan dažādām nodokļu atlaidēm un speciālajiem režīmiem. Tikšot labotas arī iepriekšējā reformā pieļautās kļūdas.

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā"

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā" 2

Par spīti pašvaldību organizāciju un opozīcijas iebildēm, valdības partijas pauž pārliecinātu atbalstu novadu reformas tālākai virzībai. Otrdien likumprojektu pieņemšanai pirmajā lasījumā atbalstīja Saeimas atbildīgā komisija. Tiesa, arī koalīcijas partneri ministra Jura Pūces piedāvāto pašvaldību karti vēl grib pamainīt.

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu 7

“Aptuveni 100 000 iedzīvotāju tiek atstāti absolūti bez pārstāvniecības tiesībām. 33 novados pēc reformas, visticamāk, nebūs nekādu iespēju iegūt no sava vidus, no sava novada pārstāvi jaunajā pašvaldībā,” tā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Rīgas bērnudārza vadītāja: Mēs nepieskatām un nekad neesam pieskatījuši bērnus

Rīgas bērnudārza vadītāja: Mēs nepieskatām un nekad neesam pieskatījuši bērnus 9

“Tracina šos pirmsskolas izglītības pedagogus un pirmsskolas izglītības [iestāžu] vadītājus, un katru, kas ir iesaistīts, šis vārdiņš – pieskatīšana,” komentējot ieviešamās izmaiņas pirmsskolas izglītības programmā, intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” atzina Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un Latvijas bērnudārzu vēstures pētniece Vineta Jonīte.

Ar cūku šķidrajiem mēsliem protestē pret novadu reformu

Ar cūku šķidrajiem mēsliem protestē pret novadu reformu 17

Gaļas bodē Rūjienā, gaidot jauno pievedumu, teritoriālā reforma ir karsts sarunu temats. Līdzīgi kā vairākos citos, arī šajā veikalā vākti iedzīvotāju paraksti pret ieceri Rūjienas un Naukšēnu novadus apvienot Valkas novadā ar novada centru Valkā.

Teju 2000 Ikšķiles iedzīvotāju lūdz Levitam nepieļaut teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu

Teju 2000 Ikšķiles iedzīvotāju lūdz Levitam nepieļaut teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu 4

Aptuveni 2000 Ikšķiles novada iedzīvotāju ir parakstījuši Valsts prezidentam Egilam Levitam adresētu vēstuli, kurā lūdz viņu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu, apliecina Ikšķiles novada pašvaldības pārstāve Laura Dūša.

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju 13

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieprasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu, šodien nolemts LPS ārkārtas sēdē.

VARAM valdībai tomēr piedāvās karti ar 36 pašvaldībām

VARAM valdībai tomēr piedāvās karti ar 36 pašvaldībām 2

Pamatojoties uz konsultāciju laikā veiktajām pārrunām ar pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi jaunajā pašvaldību kartē izveidot vēl vienu novadu, pirmdien žurnālistiem pastāstīja ministrs Juris Pūce (AP).

Teritoriālā reforma: šodien sākas apspriežu maratons ar iedzīvotājiem

Teritoriālā reforma: šodien sākas apspriežu maratons ar iedzīvotājiem 1

Administratīvi teritoriālās reformas apspriešana ar pašvaldību deputātiem beigusies, tagad sākas sarunas ar iedzīvotājiem. Apē, vienā no mazākajām pilsētām Latvijā, šodien notiks pirmā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces šāda veida diskusija par plānoto novadu reformu.

Alsungas domes deputāti, nesagaidot atbildi uz jautājumu, pamet Pūces konsultācijas par reģionālo reformu

Alsungas domes deputāti, nesagaidot atbildi uz jautājumu, pamet Pūces konsultācijas par reģionālo reformu 18

Nesaņemot konkrētu atbildi uz savu jautājumu no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP), Alsungas novada domes deputāti pametuši telpu, kurā notika konsultācijas par iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, apliecina Alsungas novada domes priekšsēdētāja Daiga Kalniņa (“Par Alsungas novada izaugsmi”).

Sāk darboties teritoriālās reformas zvanu centrs

Sāk darboties teritoriālās reformas zvanu centrs

Lai noskaidrotu, kāds ir sabiedrības viedoklis par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēto teritoriālo reformu, pašvaldību iedzīvotājiem no pirmdienas, 22. jūlija, būs iespēja īpaši izveidotā zvanu centrā izteikt savu viedokli un saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem.