Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Receptes

Ātrais jāņusiers: recepte, kas pa spēkam ikvienam

Ātrais jāņusiers: recepte, kas pa spēkam ikvienam

Jāņu laikā pati daba mūsos atmodina snaudošo senču garu un mudina darīt lietas, kam saņemamies tikai reizi gadā, piemēram, siet sieru. Ātri pagatavojama mājas siera recepti piedāvā pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone.

Kā pagatavot pasaulē labāko šašliku? Vienkārša recepte

Kā pagatavot pasaulē labāko šašliku? Vienkārša recepte 2

Marinēta gaļa, kas grilēta virs karstām oglēm, tūkstošiem gadu ir bijusi Vidusāzijas pārtikas kultūras sastāvdaļa, bet šī ēdiena variācijas bijušas populāras arī romiešu vidū. Mūsdienās šašliks ir neatņemams piknika un dārza svētku ēdiens, ko ļaudis gatavo un gardu muti notiesā vairs ne tikai Vidusāzijā, Kaukāzā un Krievijā, kur tas īpašu popularitāti sāka iemantot kopš 19. gadsimta beigām.

Ideja brīvdienām svaigā gaisā - pārgājiens Vecumnieku pagastā un veģetārā biešu zupa Jāņa Rāznas gaumē

Ideja brīvdienām svaigā gaisā - pārgājiens Vecumnieku pagastā un veģetārā biešu zupa Jāņa Rāznas gaumē

Šova ”Ceļo un gatavo ar Bārdu” vadītājs Jānis Rāzna šonedēļ sarūpējis piknika variantu veģetāriešu gaumē. Jānis dodas uz Vecumnieku pagasta Zvirgzdes ”Balto kāpu”, kur ne tikai atklās daudziem nezināmu maršrutu brīvdienai pie dabas, bet arī pamācīs, kā vienkārši pagatavot veģetāru biežu zupu. Brīdinām – ēdīs arī pārliecināti gaļēdāji.

Pārsteidz mīļoto Valentīndienā! Ieva Adamss demonstrē, kā pagatavot restorāna cienīgu maltīti mājās

Pārsteidz mīļoto Valentīndienā! Ieva Adamss demonstrē, kā pagatavot restorāna cienīgu maltīti mājās 3

Februāris daudzviet pasaulē tiek dēvēts par romantikas mēnesi, taču šogad svinēt mīlestību ar Valentīndienas vakariņām restorānā ierobežojumu dēļ nav iespējams. Taču Skaties.lv un sarunu bāram ”RŪM” ir lieliska alternatīva!  ”RŪM” šefpavārs Edgars Osmolovskis aicināja ciemos harismātisko lektori un raidījumu vadītāju Ievu Adamss, lai dalītos ar savām iemaņām un knifiņiem, kopīgi pagatavojot restorāna līmeņa ēdienus, kurus var gatavot jebkurš mājas apstākļos.

Dažas idejas maziem svētkiem divvientulībā

Dažas idejas maziem svētkiem divvientulībā

Šobrīd mēs vislabāk varam sevi un arī viens otru palutināt, garšojot un baudot ēdienus. Restorānu atmosfēra izpaliek, bet mēs – Viesistabas kulinārijas kursu pasniedzēji, vēlamies jums piedāvāt dažus ēdienus, idejas un receptes, kuras variet realizēt mājās, pagatavojot viens otram kādus īpašus ēdienus.

Iedvesmai vakariņām: sautējums, kurš būs pa spēkam ikvienam, Jāņa Rāznas gaumē

Iedvesmai vakariņām: sautējums, kurš būs pa spēkam ikvienam, Jāņa Rāznas gaumē 8

Go3 debitējis raidījums, tiem, kuriem tīk atpūta brīvā dabā un gardi paēst – ‘’Ceļo un gatavo ar Bārdu’’. Raidījuma vadītājs Jānis Rāzna pirmajā sērijā dodas uz Tukuma novada Zentenes pagasta ”Jānīša dabas taku”, kur uz uguns top gardums ar nosaukumu ”Pats savā sulā”. Uz ugunskura vai savā virtuvē – to varēs pagatavot ikviens, pat tie, kuri ar pavārmākslu nav draugos.

Gardas Ziemassvētku piparkūku receptes

Gardas Ziemassvētku piparkūku receptes

Nav nekā maģiskāka par aromātu, kas piepilda māju, apvienojot smaržīgo piparu, krustnagliņu, kanēļa, ingvera, piparu un ar cukuru sajaukta sviesta notis. Piparkūku cepšana ir burvīga Ziemassvētku sajūtas radīšanas aktivitāte, tādēļ, radot svētkus kopā, lūk, trīs gardas piparkūku receptes, ko pagatavot kopā ar tuvajiem, vai relaksējoties vienatnē ar kādu skaistu svētku dziesmu fonā.

Svētku galdam: figūrai draudzīgais rupjmaizes kārtojums Paulas Freimanes gaumē

Svētku galdam: figūrai draudzīgais rupjmaizes kārtojums Paulas Freimanes gaumē

Šogad Latvijas dzimšanas dienu atzīmēsim citādāk nekā ierasts – bez svētku salūta un pasākumiem. Toties varēsim radīt svētku sajūtu katrs savās mājās kopā ar sev tuvajiem. Lai radītu svētku sajūtu, nevajag daudz – pietiks ar skaisti klātu galdu, ģimenē iecienītāko tradicionālo latviešu ēdienu un kādu dekoru patriotiskās krāsās.

Šodien Starptautiskā alus diena! Noskaidroti TOP 5 latviešu iecienītākie alutiņi

Šodien Starptautiskā alus diena! Noskaidroti TOP 5 latviešu iecienītākie alutiņi 2

Jau vairāku gadu garumā augusta mēneša pirmajā piektdienā pasaules mērogā tiek svinēta Starptautiskā alus diena. Tai par godu ”Maxima Latvija” ir apkopojusi alus patēriņa tendences Latvijas patērētāju vidū.  Noskaidrots, kuri pašmāju miestiņa zīmoli ir visiecienītākie, kā arī kāda veida alutiņš tīk latvietim.

Četras vasarīgas receptes, kuru sastāvā izmantots alus

Četras vasarīgas receptes, kuru sastāvā izmantots alus

Visspilgtāk alus un siers latviešiem saistās ar Jāņiem, taču abus šos produktus var lieliski iekļaut maltītēs visas vasaras garumā – ko labi iesākam svētkos, to paņemam līdzi arī turpmākajiem vasaras mēnešiem, izbaudot sauli, siltumu un iespēju ēdienu baudīt svaigā gaisā.

Ātri un gardi! Garneļu uzkoda kraukšķīgā siera groziņā

Ātri un gardi! Garneļu uzkoda kraukšķīgā siera groziņā

Dažādi groziņi ar vēl dažādākiem pildījumiem nav retums uz uzkodu galdiem, tāpēc pārsteigt viesus ar tiem ir izaicinoši, taču, pateicoties ”Džiugas” sieru vēstnesei un garšu meistarei Lindai Vilmansonei-Virbulei, vari pacelt šo uzkodu jaunos augstumos. Proti, pagatavojot šīs uzkodas groziņu no gardā, 24 mēnešu nogatavinātā ”Džiugas” siera.