Piektdiena, 3. decembris

Baiba, Barbara, Barba

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

RAKUS

RAKUS bijušajā NMPD dienesta garāžā veidos pacientu "šķirošanas" punktu

RAKUS bijušajā NMPD dienesta garāžā veidos pacientu "šķirošanas" punktu 6

Latvijas lielākajā slimnīcā (RAKUS) Covid-19 pacientiem domātās gultas jau aizpildītas par 85%. Šonedēļ uz citu slimnieku rēķina slimnīcas kapacitāte tiks palielināta vēl par 80 vietām. Tādējādi slimnīcas rezerves būs izsmeltas. Ierobežotā skaitā ir arī plaušu ventilatori, un notiek darbs pie tā saukto lauka hospitāļu izveidi.

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Māris Apšvalks

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Māris Apšvalks

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas skatāms kanālā TV3 plkst. 18.25 svētdienās. Sestajā sērijā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) torakālais ķirurgs Māris Apšvalks parāda to, kā saglabāt mieru krīzes situācijās.

Mediķi: Veselības aprūpes sistēma Latvijā ir katastrofas priekšā

Mediķi: Veselības aprūpes sistēma Latvijā ir katastrofas priekšā 1

Veselības sistēma Latvijā ir katastrofas priekšā, un politiķiem ir jābeidz “raustīt deķi” katram uz savu pusi, ignorējot medicīnas ekspertu palīgā saucienus – ar tik skarbiem paziņojumiem trešdien, 6. oktobrī, nāca klajā visu veselības aprūpes sistēmā iesaistīto ārstu pārstāvji.

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Arnolds Jezupovs

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Arnolds Jezupovs 1

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas skatāms kanālā TV3 plkst. 18.25 svētdienās. Piektajā sērijā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) ķirurgs Arnolds Jezupovs parāda to, ka medicīna nav filma, bet gan skarba realitāte.

Jezupovs: Mediķi Latvijā nopelna pietiekoši

Jezupovs: Mediķi Latvijā nopelna pietiekoši 5

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ķirurgs Latvijas Universitātes (LU) profesors Arnolds Jezupovs uzskata, ka pats svarīgākais cilvēka dzīvē ir nenodot pašam sevi, savus principus un ideālus. Savus studentus viņš māca tā, lai nākotnē pašam nebūtu bail doties pie šiem topošajiem speciālistiem.

Stašinskis: Ikdienas ārprātā svarīgi nepazaudēt ticību cilvēkam

Stašinskis: Ikdienas ārprātā svarīgi nepazaudēt ticību cilvēkam

Kā nepazaudēt ticību cilvēkam ārprāta ikdienā? Atbildi uz šo jautājumu ik dienu cenšas rast Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis. Viņa ikdiena paiet kopā ar tiem, par kuriem nereti Latvijas sabiedrībai ir kauns.

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Roberts Stašinskis

Dokumentālo īsfilmu cikls ”Ārsti”: Roberts Stašinskis

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas skatāms kanālā TV3 plkst. 18.25 svētdienās. Ceturtajā sērijā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis parāda to Latvijas daļu, kuru vairums nevēlas redzēt.

Invazīvā radioloģe: Pieņemt pacienta zaudējumu – tas ir neiespējami

Invazīvā radioloģe: Pieņemt pacienta zaudējumu – tas ir neiespējami

Cilvēka nāve ir neizbēgams process, bet nereti tā atnāk pavisam negaidīti. Arī slimnīcās mediķiem nākas saskarties ar negaidītām nāvēm. Bet kā ārsts tiek galā ar sava pacienta nāvi? Mediķi bieži vien ir spiesti slēpt savas patiesās emocijas, jo ir jābūt par atbalstu aizgājēja tuviniekiem. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Invazīvās radioloģijas nodaļas vadītājai Sanitai Ponomarjovai pieņemt zaudējumu ir ļoti grūti, bet nākas atkal uzvilkt svina bruņas un zem radiācijas turpināt darīt savu darbu.

Medicīna nav domāta tikai vīriešiem - tajā ir vieta arī sievietēm

Medicīna nav domāta tikai vīriešiem - tajā ir vieta arī sievietēm 1

Apvienot darbu ar ģimeni nav viegli, tas prasa laiku un daudz spēka. Būt ārstam un to apvienot ar ģimeni ir vēl grūtāk. Bet būt sievietei ārstei un būt labai mātei un sievai prasa neiedomājami daudz spēka. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) invazīvā radioloģe Sanita Ponomarjova ikdienā ir viena no labākajām savas jomas speciālistēm, kas strādājusi pasaules klases klīnikās kopā ar gaišākajiem prātiem, bet aiz slimnīcas durvīm viņu gaida vīrs un dēliņš, ar kuriem kopā viņa kļūst par gādīgu sievu un mammu.

Dokumentālo īsfilmu cikls “Ārsti”: Juris Jansons

Dokumentālo īsfilmu cikls “Ārsti”: Juris Jansons 2

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvā režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas skatāms kanālā TV3 plkst. 18.25 svētdienās. Otrajā sērijā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) urologs Juris Jansons parāda cilvēkiem to, ka ārsta darbs patiesībā nav tik skaista lieta, kā to iztēlojas.

RAKUS vadītājs: Smagi slimo Covid-19 pacientu īpatsvars slimnīcā sasniedzis 20%

RAKUS vadītājs: Smagi slimo Covid-19 pacientu īpatsvars slimnīcā sasniedzis 20% 1

Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) smagi slimo Covid-19 pacientu īpatsvars ir krietni pieaudzis un sasniedzis jau 20%, kas ir par astoņiem procentpunktiem vairāk nekā iepriekš, kad intensīvās terapijas nodaļā ārstējās 10% līdz 12% Covid-19 slimnieki, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

TV3 piedāvā Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu “Ārsti”

TV3 piedāvā Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu “Ārsti” 3

Mediju grupa ”TV3 Group” jaunajā rudens sezonā piedāvās režisora Armanda Tripāna veidoto dokumentālo īsfilmu ciklu ‘’Ārsti’’, kas būs skatāms kanālā TV3 no 5. septembra, plkst. 18.25 svētdienās, un jau šobrīd ir pieejams televīzijā Go3. Tie būs septiņi personiski stāsti par septiņiem ārstiem, kuri, darot savu darbu, glābj cilvēku dzīvības un paveic neiespējamo. Īsfilmu cikla ietvaros meklēsim atbildi uz jautājumu – kas notiek ar ārstiem, kad mēs viņus neredzam?

Onkologi cer, ka politiķiem izdosies rast finansējumu vēža ārstēšanai

Onkologi cer, ka politiķiem izdosies rast finansējumu vēža ārstēšanai 22

Latvijas onkoloģijas centrā 29. jūlijā apspriests jaunais vēža ārstēšanas plāns turpmākajiem gadiem, kura īstenošanai būs nepieciešami vismaz 380 miljoni eiro. Nozares profesionāļi cer, ka šoreiz grandiozās ieceres nepaliks tikai uz papīra, kā tas ir bijis visas iepriekšējās reizes, stāsta TV3 Ziņas.

97% gadījumu slimnīcās nonāk pret Covid-19 nevakcinēti pacienti

97% gadījumu slimnīcās nonāk pret Covid-19 nevakcinēti pacienti 36

97% procentos gadījumu slimnīcās nonāk Covid-19 pacienti, kuri nav vakcinēti – tā TV3 Ziņām stāsta Slimību profilakses kontroles centrā (SPKC) un valsts lielākajās slimnīcās. Vienlaikus raugoties uz straujo lipīgā delta paveida izplatību un gauso vakcināciju, mediķi bažījas, ka tuvākajās nedēļās infekcijas izplatības līkne strauji ies uz augšu.

Pēc viltus ziņu izplatīšanas atlaistā RAKUS feldšere sākusi tiesāties ar slimnīcu

Pēc viltus ziņu izplatīšanas atlaistā RAKUS feldšere sākusi tiesāties ar slimnīcu 3

Bijusī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas feldšere Marina Kornatovska, kura tika atbrīvota no darba pēc tam, kad tika izplatījusi viltus ziņas saistībā ar Covid-19, ir vērsusies tiesā, apstrīdot ārstniecības iestādes lēmumu izbeigt ar viņu darba tiesiskās attiecības, pavēstīja slimnīcas Juridiskās daļas vadītājs Eduards Broks.

Balvas "Gada cilvēks medicīnā" ieguvēja - ārste Andra Cīrule

Balvas "Gada cilvēks medicīnā" ieguvēja - ārste Andra Cīrule 1

Rīgas Austrumu slimnīcas Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste Andra Cīrule šogad godināta kā “Latvijas Gada cilvēks medicīnā”. Daktere Cīrule arī ir viens no tiem speciālistiem, kas atrodas Covid-19 frontes pirmajā līnijā. Uz pandēmiju raugoties, viņa cenšas noskaņoties optimistiski – ka “kaut kad tam jābeidzas,”, taču patiesību sakot – galu vēl neredz.