Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Pusaudži

"Ja noķertu, sadotu pa seju!" Balvu "spoks" huligāns notverts? Iedzīvotāji ziņo par jauniem nedarbiem

"Ja noķertu, sadotu pa seju!" Balvu "spoks" huligāns notverts? Iedzīvotāji ziņo par jauniem nedarbiem 1

Biedē gājējus, izlec uz brauktuves priekšā automašīnām, pārsteidzot šoferus un izraisot bīstamas situācijas satiksmē – par šādiem un citiem Balvu “spoka” nedarbiem “Bez Tabu” stāstīja oktobra vidū. Balvu novada pašvaldības policisti pat ārpus darba laika uzņēmās misiju “nomedīt” spoku līdz zīmīgai dienai – Halovīnam. Visu svēto nakts priekšvakarā “Bez Tabu” atkārtoti ziņo no Balviem, kādus nedarbus spoks vēl sastrādājis, vai beidzot nebēdnis noķerts.

"Rokas dūrēs, gaidu nodzērušos bandītus!" Žanna Latgalē jauniešos saskata "teroristus", vaino logu dauzīšanā

"Rokas dūrēs, gaidu nodzērušos bandītus!" Žanna Latgalē jauniešos saskata "teroristus", vaino logu dauzīšanā 5

Daugavpils novada Kalupes ciemā dzīvojošā sirmgalve Žanna vaino vietējos jauniešus viņas terorizēšanā un īpašuma bojāšanā – sievietes privātmājai izdauzīti gandrīz visi logi. Kalupes iedzīvotāji gan norāda uz pašas Žannas kundzes īpatnējo uzvedību. Pagastmājā stāsta, ka logus esot izdauzījusi pati, tādējādi cenšoties tikt pie jauna mitekļa no pašvaldības.

Policija meklē kopš 23. februāra bezvēsts pazudušu jaunieti

Policija meklē kopš 23. februāra bezvēsts pazudušu jaunieti

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde meklē 1997. gadā dzimušo Edgaru Ceihneru, kurš 2020. gada 23. februārī izgājis no savas dzīvesvietas Rīgā, Biķernieku ielā, un līdz šim brīdim nav atgriezies.

Mobings Latvijas skolās: 57% skolēnu ir saskārušies ar atstumtību klasē

Mobings Latvijas skolās: 57% skolēnu ir saskārušies ar atstumtību klasē 1

Vairāk nekā puse skolēnu pēdējā gada laikā izjutuši atstumtību savā klasē vai cita veida kolektīvā. Tā liecina jaunākās SKDS aptaujas dati. Viens no biežākajiem iemesliem ir atšķirīgs sociālais statuss, izskats un citi. Lai situāciju uzlabotu, Veselības ministrija skolu psihologus mudina ”runāt jauniešu valodā”.

"Lielījās, ka nogalinās klasesbiedru!" Brutāla piekaušana, pazemošana internetā! Staiceles pamatskolēnu neprāts

"Lielījās, ka nogalinās klasesbiedru!" Brutāla piekaušana, pazemošana internetā! Staiceles pamatskolēnu neprāts 38

8. klases skolēni Alojas novada Staicelē iesaistās brutālā dūru vicināšanā. Kautiņos piedalās vieni un tie paši divi tīņi. Fiziski vājākais saņem spēcīgu sitienu, pēc kā smagi atsitas pret asfaltu. Vēl kādā situācijā šis pats zēns tiek vazāts pa Staiceles pamatskolas gaiteņa grīdu, sists un žņaugts. Kautiņos no malas noraugās daudzi vienaudži, kuri nepārtrauc izrēķināšanos. Tā vietā visu filmē un uzkurina spēcīgāko pusaudzi. Valsts policija satraukta par pusaudžu fiziskās un emocionālās vardarbības uzvaras gājienu skolās.

"Tirgo arī pie skolām!" Aizliegtā zelējamā tabaka vilina bērnus; pārdevēji atrod robu likumā

"Tirgo arī pie skolām!" Aizliegtā zelējamā tabaka vilina bērnus; pārdevēji atrod robu likumā

”Valmierā skolēnu vidū izplatījusies zelējamā tabaka”, ”Rīgā atrod nelegālu zelējamās tabakas ražotni”, ”Igaunijā pieaug bērnu saindēšanās ar zelējamo tabaku” – šādi un citi virsraksti par zelējamo tabaku lasāmi interneta ziņu lentē. Zelējamo tabaku, ko Latvijā tirgot ir aizliegts, iecienījuši pašmāju jaunieši. Specializētie veikali, rodot robu likumā, Latvijā tirgo ko līdzīgu aizliegtajai zelējamai tabakai, noskaidro ”Bez Tabu”.

Mobilo tālruņu un soctīklu pārmērīgu lietošanu iekļaus atkarību reģistrā. Jaunieši to sauc par nevajadzīgu dramatizēšanu

Mobilo tālruņu un soctīklu pārmērīgu lietošanu iekļaus atkarību reģistrā. Jaunieši to sauc par nevajadzīgu dramatizēšanu 3

Pusaudžu resursu centrs, kas sniedz garīgās veselības konsultācijas un terapiju skolēniem, varēs turpināt darbu arī nākamgad. Labklājības ministrija atradusi 450 000 eiro speciālistu apmaksai. Pirms diviem gadiem eksperimentāli izveidotais centrs spējis palīdzēt 180 bērniem un jauniešiem risināt emocionāli saspringtas situācijas, ārstēt atkarības un pat novērst pašnāvības.

Pusaudžu resursu centrā strauji pieaug jauniešu skaits, kuriem nepieciešama palīdzība cīņā ar atkarībām

Pusaudžu resursu centrā strauji pieaug jauniešu skaits, kuriem nepieciešama palīdzība cīņā ar atkarībām

Trauksmes sajūta, mobings un atkarība no viedierīcēm. Šīs ir galvenās tēmas, ar kurām šogad pēc psihologa palīdzības Bērnu slimnīcas fonda veidotajā Pusaudžu resursu centrā vērsušies jau 330 jauniešu – tas ir piecas reizes vairāk nekā pērn. Arvien populārāks veids, kā komunicēt ar psihologiem, ir lietotne “WhatsApp”, ko jaunieši izmanto krietni biežāk, nekā telefonkonsultācijas.

Šogad pieaudzis pusaudžu izdarīto noziegumu skaits

Šogad pieaudzis pusaudžu izdarīto noziegumu skaits

Šogad sešos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis nepilngadīgu personu izdarīto noziedzīgo nodarījumu skaits, liecina Valsts policijas pārskats par nepilngadīgo noziedzības stāvokli.

"Šeit mierīgi var kļūt par narkomānu!" Ko "Origo bērni" dara, mūkot no mājām un skolas?

"Šeit mierīgi var kļūt par narkomānu!" Ko "Origo bērni" dara, mūkot no mājām un skolas? 12

“Bez Tabu” izdodas uzklausīt tā dēvēto ”Origo bērnu” stāstus Rīgas centrā. Šie pusaudži, aizbēguši no mājām un skolas, dienas un naktis pavada, klīstot ielās, smēķējot, lietojot alkoholu un citādi degradējoties. Raidījums jau iepriekš uzklausīja 13 gadus vecas pusaudzes mātes satraucošo stāstu par meitas iesaistīšanos ”Origo bērnu” kompānijā, kas varēja beigties letāli.

Policija pieķer 14 gadus vecu tīni, kurš bez tēva atļaujas ar viņa auto "griež saulītes" stāvlaukumā

Policija pieķer 14 gadus vecu tīni, kurš bez tēva atļaujas ar viņa auto "griež saulītes" stāvlaukumā 26

Lai labi mācētu braukt ziemā, ir jātrenējas, bet diez vai tas jādara pamatskolas vecumā un bez pieaugušo uzraudzības. Kāds 14 gadus vecs jelgavnieks savam tēvam pamanījās sagādāt pamatīgas galvassāpes, kad aizņēmās vecāku automašīnu un pasauca savus klasesbiedrus, lai kopīgi pavizinātos pa Zemgales stadiona stāvvietu. Notiekošo piefiksēja policija un nepilngadīgos skolniekus apturēja.