Pirmdiena, 20. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Populisms

Igaunijā svētdien vēlēs parlamentu. Pie varas raujas populisti

Igaunijā svētdien vēlēs parlamentu. Pie varas raujas populisti 1

Svētdien, 3.martā, igauņi dosies uz vēlēšanām, lai izraudzītos 101 tautas kalpu jaunajam parlamenta sasaukumam. Šobrīd kādi 40% balsstiesīgo jau ir nobalsojuši – pagājušonedēļ to varēja izdarīt elektroniski un iepriekšējā balsošanā. Tas uzskatāms par rekordu gan Igaunijā, gan pasaules mērogā.

Psihiatri vērtē metodes, kā populisti cīnās par vēlētāju prātiem

Psihiatri vērtē metodes, kā populisti cīnās par vēlētāju prātiem 30

Populisti ir politiķi, kuri piedāvā vēlētājiem patīkamas, bet bieži vien nepiepildāmas idejas. Ar demagoģijas, agresīvas uzvedības palīdzību viņi iegūst plašu uzmanību. Šādas partijas runā vienkārši, skaļi un novelk skaidras robežas – mēs – un visi pārējie, kuri ir visu problēmu cēlonis, pret ko būtu jāsaceļas. 

Pēc Itālijas premjera sakāves referendumā uzvaru svin populistiskā Pieczvaigžņu kustība

Pēc Itālijas premjera sakāves referendumā uzvaru svin populistiskā Pieczvaigžņu kustība

Rietumu pasaules vadošajās valstīs tradicionālie un mērenie politiķi turpina zaudēt vēlēšanās. Pēc smagas sakāves referendumā no amata atkāpies Itālijas premjerministrs Mateo Renci. Viņš bija iecerējis Itāliju padarīt par labāk pārvaldāmu valsti, taču tautas nobalsošanas par šīm reformām deva iespēju populistiski noskaņotajiem politiskajiem spēkiem Itāliju atstāt bez valdības.

Vaira Vīķe-Freiberga: Tramps uzvedas kā mazs, slikti audzināts bērns

Vaira Vīķe-Freiberga: Tramps uzvedas kā mazs, slikti audzināts bērns 3

Ar eksprezidenti tiekamies laikā, kad jau ir skaidrs – Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību un nākamais ASV prezidents būs Donalds Tramps. Vēl priekšā Francijas vēlēšanas, kurās arī draud uzvarēt populisms, tāpat ekstrēmi viedokļi gūst popularitāti arī Vācijā. Vaira Vīķe-Freiberga ir vīlusies. Ne tik sen Vācijā pie varas bija Hitlers, Krievijā – Staļins. Un, kad jau licies, ka civilizācija guvusi virsroku, notiek pretējais.

"Mēs dzīvojam konflikta un populisma laikā," atzīst no Ēģiptes cietuma izglābtais žurnālists Greste

"Mēs dzīvojam konflikta un populisma laikā," atzīst no Ēģiptes cietuma izglābtais žurnālists Greste

Šogad aprit tieši 250 gadu, kopš Zviedrijā un Somijā pirmo reizi sāka aizdomāties par tagad šķietami tik pašsaprotamu lietu kā cilvēku tiesībām brīvi paust savu viedokli. Tapa Preses brīvības akts. Taču vēl šodien, divarpus gadsimtus vēlāk, preses brīvība ir apdraudēta. Un ne tikai autoritārās valstīs. Tā uzskata no Ēģiptes cietuma izglābtais latviešu izcelsmes žurnālists Pēteris Greste.

Artusa Kaimiņa jaunā partija ir tipiski populisti, secina eksperti

Artusa Kaimiņa jaunā partija ir tipiski populisti, secina eksperti 4

Bardaks dibināšanas kongresā, pretrunīgs līderis un neskaidri principi – izrādās ar to nepietiek, lai jaunu partiju norakstītu. Politologi prognozē, ka Artuss Kaimiņš nebūs politikas viendienītis, bet gan atradīs savu nišu arī nākamajos Latvijas parlamentos.