Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Pētījums

Pētījums: "TikTok" aizvien vairāk patērē cilvēki vecumā pēc 30

Pētījums: "TikTok" aizvien vairāk patērē cilvēki vecumā pēc 30

Patlaban 16% Latvijas pilngadīgo iedzīvotāju ir konts lietotnē un tās lietotāju skaits Latvijā aug ne tikai jauniešu vidū – lai gan 44% “TikTok” lietotāju mūsu valstī ir no 18-29 gadiem vecumā, jau šobrīd 18% ir vecumā no 30-39 gadiem, savukārt 13% no 40-49 gadiem, liecina “BSMS”/”Norstat” aptaujas dati.

Pētījums par darbu Covid-19 apstākļos: Latvijas uzņēmumos strādājošie bieži jūtas uz izdegšanas robežas, stresā un neziņā par nākotni

Pētījums par darbu Covid-19 apstākļos: Latvijas uzņēmumos strādājošie bieži jūtas uz izdegšanas robežas, stresā un neziņā par nākotni 2

Latvijas uzņēmumos darbinieki bieži jūtas uz izdegšanas robežas, izsmelti un stresā. Dominē arī netaisnības sajūta un neziņas par nākotni izraisīts apjukums, savukārt kā pozitīvu iezīmi darbinieki min lielāku iespēju plānot savu laiku, liecina personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma “DarbaGuru” martā īstenots pētījums.

Darbs trokšņainā birojā varot sekmēt izdegšanu

Darbs trokšņainā birojā varot sekmēt izdegšanu 2

Strādājot birojā, kur allaž ir fona troksnis, var veidoties veselības problēmas un pat  izdegšana. Lietuvas KOG institūtā veikts pilotpētījums par fona trokšņa un darbspēju ciešo saistību.

Pētījums: Vairāk nekā 75% senioru Covid-19 laikā ir izvairījušies no tiešas saskarsmes ar cilvēkiem

Pētījums: Vairāk nekā 75% senioru Covid-19 laikā ir izvairījušies no tiešas saskarsmes ar cilvēkiem 3

Analizējot paradumu maiņu Covid-19 laikā, atklājies, ka vairāk nekā 75% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 50 gadiem ir izvairījušies no veikalu un sabiedrisko vietu apmeklēšanas, sabiedriskā transporta lietošanas, kā arī cita veida tiešas saskarsmes ar cilvēkiem, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētījumā, kurā līdzdarbojusies arī Latvijas Universitāte (LU).

Pētījums: Latvijā 80% cilvēku kafiju patērē ar pienu

Pētījums: Latvijā 80% cilvēku kafiju patērē ar pienu 1

Populārākā kafija kafejnīcās un bāros Latvijas iedzīvotājiem ir cappucino un caffe latte – 80% cilvēku kafiju patērē ar pienu, liecina pēc bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotāja, kā arī riekstu un žāvēto augļu importētāja “Gemoss” pasūtījuma veiktais “Norstat” pētījums.

"Diezgan smags tas dzīves veids ir bijis." Eksperti pēta Vecrīgā atraktos latviešu apbedījumus

"Diezgan smags tas dzīves veids ir bijis." Eksperti pēta Vecrīgā atraktos latviešu apbedījumus 2

Līdz šim nebija bijis iespējams veikt Rīgas latviešu antropoloģisko izpēti, jo iepriekš pētītajos baznīcu kapos tika uzieti tikai vācu kungu apbedījumi. Tomēr pērn Rīgā, pie Jēkaba katedrāles, tika atrasti arī latviešu apbedījumi, un tie snieguši unikālu iespēju salīdzināt, kā viduslaiku Rīgā dzīvoja latviešu amatnieki un kā dzīvoja vācu kungi.