Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pensionāri

Nejaušība, apzināta rīcība vai liktenis? Dienu pēc vīra nonākšanas slimnīcā viņam pa pēdām seko arī sieva

Nejaušība, apzināta rīcība vai liktenis? Dienu pēc vīra nonākšanas slimnīcā viņam pa pēdām seko arī sieva

Kā pierādījums solījumam mīlestībai līdz kapa malai bija trešdienas, 10. maija, notikums Maskavas forštatē, kur kādā dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks, un savam smagi slimajam vīram, kurš dienu iepriekš aizvests uz slimnīcu, pa pēdām sekoja sieva. Nejaušība, apzināta rīcība vai liktenis? Spriediet paši. Jācer vien, ka abi vecīši atlabs un vēl kādu gadiņu pavadīs viens otram līdzās.

FOTO! Sociālistiskās partijas sapulcē, kur ieradušies vien daži pensionāri, organizatori dzen prom žurnālistus

FOTO! Sociālistiskās partijas sapulcē, kur ieradušies vien daži pensionāri, organizatori dzen prom žurnālistus 1

Grīziņkalna parkā pie pieminekļa 1. maija rītā tika organizēta sapulce, kas veltīta “Latvijas darbaļaužu sociālo jautājumu problemātikai” un  ko organizēja Latvijas sociālistiskā partija. Tiesa gan, uz to bija ieradušies vien daži vecāka gadagājuma cilvēki, savukārt sapulces organizatori centās novērst to, ka ar viņiem runā žurnālisti, no Grīziņkalna ziņo TV3 korespondents Jānis Zvērs.

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati

Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati 26

Šogad Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, un par to jo īpaši ir satraukušies pensionāri, kuriem arvien grūtāk ir iegādāties pārtikas preces, pa kurām inflācija situsi visstiprāk. Lai arī ministri un ekonomisti apgalvo, ka cenu uzkaršana nekļūs bīstama, un to rudenī kompensēs indeksācija, arvien skaļāk izskan bažas par to, kas Latviju sagaidām nākamgad, kad tiek solīts akcīzes pieaugums degvielai.

Nodokļu reformu kritizē pensionāri, investori, lauksaimnieki un labdarības organizācijas

Nodokļu reformu kritizē pensionāri, investori, lauksaimnieki un labdarības organizācijas

Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma saskaras ar arvien skaļāku kritiku no dažādām sabiedrības grupām, kurām gaidāmās pārmaiņas nebūs labvēlīgas. Reformu plānus līdzšinējā veidolā neatbalsta, piemēram, Zaļo un zemnieku savienībā ietekmīgās lauksaimnieku organizācijas – un arī, piemēram, Latvijas Pensionāru federācija. Izskan arī bažas, ka, īstenojot reformu, uzņēmējiem zudīs motivācija ziedot labdarības, sporta un kultūras organizācijām, kuras lielā skaitā tikšot slēgtas.

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums 6

Arvien biežāk eksperti norāda uz problēmu, ar ko jau tūlīt vai arī tuvākajā nākotnē saskarsies Latvijas iedzīvotāji. Runa ir par pensijām – vai un cik tās saņemsim. SEB bankas pārstāve Kristīne Lomanovska šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina, jaunākais pētījums atklāj, ka trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība.

Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā

Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā 5

Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā – šobrīd darbspējīgie neasociē sevi ar esošajiem pensionāriem un cer uz pārtikušām vecumdienām, kad daudz ceļos, sportos un baudīs kultūru, šāds Swedbank “Atklātā pensiju fonda” valdes locekļa Kristapa Kopštāla viedoklis atspoguļots medijā Db.lv.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.