Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Peldvieta

Stiprs vējš un paisums - vējainā pastaiga Vecāķos

Stiprs vējš un paisums - vējainā pastaiga Vecāķos

Rīgas jūras līča piekrastē – peldvietā “Vecāķi” – valdījis spēcīgs vējš, pūšot visapkārt smiltis, kas gan netraucēja daudziem interesentiem doties vējainā pastaigā, novēroja LNT Ziņas.

Nūdists Lucavsalas peldvietā saņem pārkāpuma protokolu

Nūdists Lucavsalas peldvietā saņem pārkāpuma protokolu 1

Sākoties peldsezonai, pie Rīgas pašvaldības policijas (RPP) vērsušies vairāki iedzīvotāji ar jautājumiem, vai drīkst sauļoties parkā un cik daudz drīkst atkailināties, savukārt Lucavsalas peldvietā kādam nūdistam arī noformēts protokols par sīko huligānismu, informē RPP.

Peldvietās Rīgas teritorijās ūdens temperatūra atšķiras pat par 7°!

Peldvietās Rīgas teritorijās ūdens temperatūra atšķiras pat par 7°!

Turpinoties vasarīgajam laikam un siltajiem laikapstākļiem, uzsilst arī ūdens atpūtnieku iecienītās peldvietās. Tomēr pat Rīgas teritorijā ūdens temperatūra 30. maijā atšķiras līdz pat 7°C, liecina Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes sniegtā informācija. Ūdens temperatūra daudzās upēs un ezeros citviet Latvijā sasniedza +20..+22 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Lucavsalā atklāj pludmali cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Lucavsalā atklāj pludmali cilvēkiem ar kustību traucējumiem 3

Lai līdzvērtīgi piedalītos sabiedrības dzīvē, cilvēkiem ar kustību traucējumiem ikdienā ir jāpārvar daudzi šķēršļi. Tiem, kam ratiņkrēsls ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, šodien Lucavsalā atklāta īpaši aprīkota pludmale.

Melnā statistika! Šogad noslīkuši jau 77 cilvēki

Melnā statistika! Šogad noslīkuši jau 77 cilvēki

Vakar ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izvilka divus noslīkušus cilvēkus – Jelgavas ielā, Subatē, no Lielā Subates ezera tika izvilkts apmēram 70 gadus vecs noslīcis vīrietis un nodots Valsts policijas darbiniekiem, savukārt Pļaviņu ielā, Jēkabpilī, Daugavā noslīka 35 gadus vecs vīrietis, kuru no ūdens izcēla ūdenslīdēji un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Šogad kopumā noslīkuši jau 77 cilvēki.

Mediķi aicina būt uzmanīgiem, nelēkt ūdenī uz galvas

Mediķi aicina būt uzmanīgiem, nelēkt ūdenī uz galvas

Lai arī ūdens Latvijas upēs, ezeros un jūrā nav sasniedzis pietiekamu temperatūru, daudzi drosminieki jau paspējuši nopeldēties. Diemžēl daži tik ļoti strauji gribējuši atveldzēties, ka ūdenī lēkuši uz galvas. Šovasar jau trim cilvēkiem šāda izklaide beigusies slimnīcā.

Ūdens temperatūra peldvietās Rīgā šodien sasniegusi plus 20 grādus

Ūdens temperatūra peldvietās Rīgā šodien sasniegusi plus 20 grādus

Ūdens temperatūra Rīgas peldvietās šodien ir no plus 15 līdz 20 grādiem. Vissiltākais ūdens šodien ir Lucavsalas, Rumbulas un Bābelītes peldvietās. Lucavsalā un Rumbulā ūdens temperatūra Daugavā sasniegusi plus 19 grādus, bet Bābelītes ezerā – plus 20.

Kas jādara, lai vasaras peldes laikā nenoslīktu! Vērtīgi glābēju padomi

Kas jādara, lai vasaras peldes laikā nenoslīktu! Vērtīgi glābēju padomi 1

Nu ir pienācis laiks, kad var droši teikt – daudziem peldsezona jau ir atklāta un tagad sāk uzņemt apgriezienus. Diemžēl glābēji ziņo arī par pirmajiem letālajiem gadījumiem, un iepriekšējo vasaru statistika ir diezgan bēdīga. Kas ir droši, bet kas palielina peldēšanās risku? Lasi tālāk un uzzini!

Vecāki Rīgā ļauj bērniem braukt ar riteni bez ķiveres

Vecāki Rīgā ļauj bērniem braukt ar riteni bez ķiveres

Vasarā bērnu traumatisms pieaug pat par 35%, un pagājušogad šajos trīs mēnešus Bērnu un klīniskajā slimnīcā ar dažādām traumām vērsušies gandrīz 5500 bērnu. Kā apliecina Bez Tabu sižets, atsevišķi vecāki savu bērnu drošībai nepievērš nekādu vērību.

Latvijā būtiski sarucis oficiālo peldvietu skaits

Latvijā būtiski sarucis oficiālo peldvietu skaits

Ūdens kvalitāte Latvijas peldvietās uz Eiropas fona tiek vērtēta kā priekšzīmīga,tomēr salīdzinājumā ar pirmskrīzes gadiem oficiālo peldvietu skaits ir būtiski sarucis. Tā liecina Eiropas Komisijas jaunākais pētījums par peldēšanas apstākļiem Eiropā.

Jūrmala ir gatava vasaras sezonai

Jūrmala ir gatava vasaras sezonai

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Eiropas Vides izglītības fonda organizētā Zilā karoga programma guvusi atsaucību visā pasaulē – 48 valstīs, bet Latvijā to pulkam pievienojās pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Šogad mūsu valstī ar Zilo karogu var lepoties jau 17 peldvietas, kuru vidū absolūto rekordu uzstādījusi Jūrmala, kuras pludmalēs šogad plīvo jau pieci Zilie karogi.

Sākas oficiālā peldsezona

Sākas oficiālā peldsezona

Šodien, 15. maijā, sākas oficiālā peldsezona, un Veselības inspekcija jau ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes oficiālajās peldvietās. Pirmajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts – visās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.