Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Pedagogi

Apbalvo Latvijas izcilākos pedagogus

Apbalvo Latvijas izcilākos pedagogus

Jaunā mācību gada priekšvakarā pirmdien, 24. augustā, ar tradicionālajām Kronvalda balvām tika godināti pērnā gada labākie pedagogi. Apbalvotas arī labākās skolas, kurām pērn vislabāk veicies mācību olimpiādēs.

Konferencē mudina skolotājus apgūt jaunās tehnoloģijas

Konferencē mudina skolotājus apgūt jaunās tehnoloģijas

Nākotnē mācību process skolās arvien vairāk atgādinās datorspēli. Tomēr tehnoloģiju attīstība var dot Latvijas skolām milzu iespējas slīpēt katrai savu profesionālo ievirzi. Šīs ir tikai dažas no atziņām, kas šodien izskanēja virtuālajā informāciju tehnoloģiju Izglītības fonda konferencē skolotājiem.

Aptauja: lai gan vairums iedzīvotāju skolotāja profesiju vērtē augstu, kļūt par pedagogu būtu gatavi vien 6%

Aptauja: lai gan vairums iedzīvotāju skolotāja profesiju vērtē augstu, kļūt par pedagogu būtu gatavi vien 6%

Lai gan 91{28365323c6a73bea56fd461b670ab4a804afbd7414833fa3b9d47387d861e37c} aptaujāto augstu vērtē skolotāja kā profesijas lomu un pienesumu sabiedrībai, tomēr kļūt par pedagogu būtu gatavi tikai 6{28365323c6a73bea56fd461b670ab4a804afbd7414833fa3b9d47387d861e37c} respondentu, liecina jaunā skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” veiktās aptaujas dati.

Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās

Pedagoģijas studenti vēlas palīdzēt skolēniem attālinātajās mācībās

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA), Latvijas Studentu apvienības (LSA) un vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” aicinājumam palīdzēt skolēniem, vecākiem un pedagogiem attālinātajā mācību procesā atsaukušies pirmie brīvprātīgie, aģentūra LETA uzzināja arodbiedrībā.

Pedagogi neapmierināti ar zemajām algām: tiks veikta pārbaude Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā

Pedagogi neapmierināti ar zemajām algām: tiks veikta pārbaude Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā 2

Kultūras ministrija (KM) uzdevusi Latvijas Nacionālajam kultūras centram veikt pārbaudi profesionālās izglītības kompetences centrā (PIKC) “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola”, saistībā ar pedagogu sūdzību par netaisnīgām darba algas likmēm, pastāstīja KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Kariņš par jauno budžetu: Pieņemti dažāda veida likumi, neieplānojot nepieciešamos izdevumus

Kariņš par jauno budžetu: Pieņemti dažāda veida likumi, neieplānojot nepieciešamos izdevumus 5

Kamēr turpinās jaunā budžeta veidošana, mediķi un skolotāji dzīvo neziņā, ar kādu algas pieaugumu viņi nākamgad var rēķināties. Arodbiedrību vadītāji otrdien valdības namā akcentēja, ka algu celšanai jānotiek tā, kā to paredz likumi. Savukārt premjerministrs aicina būt gataviem kompromisiem, jo finansējums algu celšanai ir ierobežots.

Skolotāju streiks šogad netiks rīkots

Skolotāju streiks šogad netiks rīkots 49

Pavasarī šķita, ka šis mācību gads varētu sākties ar pedagogu streiku, taču kompromisi ir panākti: prasītais algu pielikums septembrī būs, tāpēc šogad protesta akcijas nav plānotas. Jautājums gan ir par nākamo gadu. Atalgojuma palielināšanai jāturpinās saskaņā ar grafiku, taču, kā vienmēr, viss atkarīgs no budžeta iespējām.

Pētījums: Latvijā nākamajā desmitgadē vecuma dēļ būs jānomaina katrs otrais skolotājs

Pētījums: Latvijā nākamajā desmitgadē vecuma dēļ būs jānomaina katrs otrais skolotājs

Klajā nācis jauns pētījums par skolu izglītību Latvijā, un tas kārtējo reizi norāda uz izaicinājumiem, ar ko būs jātiek galā nākamajos gados. Piemēram, salīdzinājumā ar citām valstīm skolotāju vidējais vecums pie mums ir augstāks, un tas, no vienas puses, nav nekas slikts, taču tuvāko desmit gadu laikā katrs otrais pedagogs dosies pensijā un būs jāaizvieto. Latvijas skolās arvien ir arī stipri par maz pedagogu vīriešu.

Aicina pilnveidot jauno vidusskolas standartu

Aicina pilnveidot jauno vidusskolas standartu

Šonedēļ ir noslēgušās nozares konsultācijas par jaunu vidusskolas modeli. Pedagogi, skolu vadītāji, pašvaldības un augstskolu pārstāvji kopumā pauž atbalstu jaunā satura ieviešanai, tomēr norāda uz vairākām būtiskām nepilnībām.