Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca

Slimnīcu kapacitāte ir izsmelta; Covid-19 gultu skaitu nepieciešams dubultot

Slimnīcu kapacitāte ir izsmelta; Covid-19 gultu skaitu nepieciešams dubultot

Tas, cik nopietna krīze ir medicīnas sistēmā, saprotams tikai tad, kad cilvēks nesaņem sev vajadzīgo pakalpojumu. Lielā steigā šobrīd top plāni, kā papildināt Covid-19 gultu skaitu no 1500 līdz 3000. Taču tehniskās iespējas vēl tikai tiek meklētas. Finansējums gan atrasts – valdība šodien lēma piešķirt 3,6 miljonus Rīgas 1. slimnīcai un 2. slimnīcai, kā arī Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai (PSKUS), vēsta TV3 Ziņas.

Latvijā pirmo reizi veikta pilna aortas nomaiņa

Latvijā pirmo reizi veikta pilna aortas nomaiņa

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, sadarbojoties asinsvadu un sirds ķirurgiem, pirmo reizi Latvijā veikta pilna aortas protezēšana jeb nomaiņa 22 gadus jaunam pacientam ar iedzimtu saistaudu slimību.

Speciālisti iesaka reizi gadā nodot analīzes savlaicīgai asins vēža diagnostikai

Speciālisti iesaka reizi gadā nodot analīzes savlaicīgai asins vēža diagnostikai 11

Asins vēzi Latvijā bieži vien atklāj novēloti. Un nereti iemesls vēlai diagnozes noteikšanai ir tas, ka iedzīvotāji nedodas nodot asins analīzes, kas nopietno slimību ļauj atklāt agrīni. Šo pavisam vienkāršo soli veikt septembrī, kad pasaulē īpaši piemin asins vēža pacientus, aicina hematologi un ģimenes ārsti, vēsta TV3 Ziņas.

"Izrakstīja vairākkārt ar plaušu karsoni. Pie slimnīcas nevarēja pakustēties, paelpot!" "Stradiņus" vaino nolaidībā

"Izrakstīja vairākkārt ar plaušu karsoni. Pie slimnīcas nevarēja pakustēties, paelpot!" "Stradiņus" vaino nolaidībā 17

Pēc sūdzībām par spēcīgām sāpēm un elpas trūkumu 40 gadus vecu vīrieti Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi nogādā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS), kur viņam konstatē gastrītu (kuņģa iekaisumu), pēc kā drīzumā izraksta no slimnīcas. Sāpēm kļūstot neciešamākām un elpai trūkstot aizvien vairāk, vīrieti atkārtoti nogādā PSKUS, kur aizvien uzstāda to pašu diagnozi un pacientu atkal palaiž mājās. Izlaists no slimnīcas vienatnē, vīrietis turpat uz ārstniecības iestādes kāpnēm paliek kā iemīts – sāpju un elpas trūkuma dēļ nespējot pakustēties. Ar trešo piegājienu pēc tuvinieces uzstājības vīrietim konstatē abpusējo plaušu pneimoniju ar pleirītu, un nu jau, kā atsaucoties uz dakteru klāstīto stāsta vīrieša māsa, sasirgušā veselības stāvoklis esot smags. Tuviniece vaino dakterus nolaidībā, vairākkārtējās pārbaudēs nekonstatējot nopietnās veselības problēmas. Viņa uzskata, ka, palaižot brāli uz ielas šādā stāvoklī, tikusi apdraudēta viņa dzīvība.

Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbi izmaksās 140 miljonus eiro

Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbi izmaksās 140 miljonus eiro

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas paplašināšana jeb A korpusa otrās kārtas būvniecība un iekārtošana tomēr maksās vēl par 20 miljoniem eiro vairāk nekā cerēts pirms diviem gadiem. Kopējās izmaksas nu pārsniegs 140 miljonus eiro. Šodien paziņots būvdarbu veicējs – SIA “Velve”, kas izvēlēts starp deviņiem pretendentiem.

"Super jaunumiņi šim [Covid-19] laikam!" "Influenceri" vaino paštaisītu masku maldinošā reklamēšanā

"Super jaunumiņi šim [Covid-19] laikam!" "Influenceri" vaino paštaisītu masku maldinošā reklamēšanā 330

Covid-19 infekcijas plosīšanās laikā sociālā tīkla “Instagram” aktīviste, populāra influencere Elīna Didrihsone maldinot reklamē un pārdod pašizgatavotas sejas maskas, kuru spēja pasargāt no infekcijas ir apšaubāma, jo masku efektivitāte nav pārbaudīta, tomēr reklāmē, ka tās “izgatavotas, lai pasargātu sevi un savus tuvos cilvēkus, un apkārtējos cilvēciņus”, ziņo sociālo tīklu lietotāji, kuri šādu komercpraksi sauc par nekrietnu.