Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Patriotisms

Basketbola spēlē neielaiž līdzjutēju ar Sēlijas karogu. Vai rīkotāji diskriminē lokālpatriotus?

Basketbola spēlē neielaiž līdzjutēju ar Sēlijas karogu. Vai rīkotāji diskriminē lokālpatriotus? 12

Pauls Stradiņš, Aleksandrs Grīns, Jānis Jaunsudrabiņš, Jānis Pliekšāns – Rainis, Ārija Elksne, Jānis Akuraters, Arvīds Žilinskis un vēl daudzu Latvijas dižgaru vārdi ir saistīti ar Sēliju, jo no turienes nākuši. Arī mūsdienās ir jaunieši, kuri ar lepnumu nes tās puses vārdu, bet viņu sarūgtina pasākuma rīkotāju un apsargu rīcība.

Sirsnīgi! Ko talantīgajai tenisistei Ostapenko nozīmē Latvija

Sirsnīgi! Ko talantīgajai tenisistei Ostapenko nozīmē Latvija

LNT rīta raidījums ”900 sekundes” aizvada šo nedēļu patriotiskās noskaņās 18. novembra gaidās. Par godu Latvijas dzimšanas dienai ar savām patriotiskajām sajūtām padalījās šā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja un planētas septītā rakete Aļona Ostapenko.

Šomēnes pasaulē zināmākajam latviešu fotogrāfam Jānim Gleizdam tiek atzīmēta 93 gada diena

Šomēnes pasaulē zināmākajam latviešu fotogrāfam Jānim Gleizdam tiek atzīmēta 93 gada diena

Pasaulē slavenākajam latviešu fotogrāfam Jānim Gleizdam tieši šomēnes apritētu 93 gadi. Lai arī viņš jau ir aizsaulē, mākslinieka leģendārie darbi turpina dzīvot un iedvesmot. Visu fotogrāfa radošo un nebūt ne vieglo mūžu, viņa stiprais plecs un palīgs bijusi sieva Annele Gleizda. Fotogrāfa jubilejas mēnesī TV3 ziņas devās pie viņas ciemos, lai aplūkotu fotogrāfiju oriģinālus, ar kuriem Gleizds savulaik iekaroja pasauli.

Simtgades burtnieki dāvina savu laiku Latvijai

Simtgades burtnieki dāvina savu laiku Latvijai

Uzdāvini Latvijai savu laiku! Pērn vasarā uzsāktajā projektā brīvprātīgo apņemšanās ir savu iespēju robežās pārrakstīt Latvijas folkloras krātuves rokraksta lappuses digitālā platformā. LNT Ziņas viesojās pie vienas no aktīvākajām burtniecēm, kura līdz šim pārrakstījusi jau vairāk nekā 1000 lappušu.

Vējonis emocionālā uzrunā tautai aicina neaizmirst Latvijas ideālus: Ikdienas skrējienā vajag pacelt galvu un palūkoties apkārt

Vējonis emocionālā uzrunā tautai aicina neaizmirst Latvijas ideālus: Ikdienas skrējienā vajag pacelt galvu un palūkoties apkārt 5

Emocionālā uzrunā tautai 18. novembrī  Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja cilvēkus neaizmirst Latvijas valsts dibinātāju ideālus, atbalstīt vienam otru, neaizmirst, “cik lieliski, pašaizliedzīgi un patriotiski cilvēki dzīvo mums līdzās”. Tāpat Vējonis mudināja Latvijā mazināt sociālo nevienlīdzību un plaisu “starp pārtikušajiem un trūcīgajiem, starp pilsētām un laukiem”, kā arī politiķiem tautai vairāk skaidrot pieņemotos lēmumus.

Pusnaktī sāksies 98 kilometru gājiens par godu Latvijai

Pusnaktī sāksies 98 kilometru gājiens par godu Latvijai

Pusnaktī Piņķos tiks dots starts piektajam patriotiskajam 18 stundu ilgam izturības gājienam par godu Latvijai. Tā dalībnieki kājām pa dažādu segumu ceļiem, meža takām un kādreizējiem ierakumiem veiks tikpat daudz kilometru, cik šogad aprit Latvijai, tātad 98 kilometrus.

Pieredzējušas vecmātes stāsts: Ja savus sapņus varu piepildīt šeit, citur nav jādodas

Pieredzējušas vecmātes stāsts: Ja savus sapņus varu piepildīt šeit, citur nav jādodas

Šodien, noslēdzot iesākto Patriotu nedēļas sižetu sēriju, kurā stāstām par dažādu profesiju cilvēkiem, LNT stāsts būs par Rīgas Dzemdību nama vecmāti Baibu Zelku. Par spīti grūtajiem laikiem medicīnā, kad kolēģi viens pēc otra spiesti doties peļņā svešumā, viņa uzskata, – ja savus sapņus varu piepildīt šeit, viņai nekur citur nav jādodas.

VIDEO: šogad salocīti gandrīz 10 kilometri patriotisko lentīšu

VIDEO: šogad salocīti gandrīz 10 kilometri patriotisko lentīšu 1

Turpinot savulaik LNT aizsākto tradīciju – valsts svētkus gaidot, pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkano lentīti, šogad četrās dienās salocīti jau gandrīz 10 kilometri Aizsardzības ministrijas sarūpēto lentīšu. Rīgā patriotisko lentīšu locīšana notiek Kara muzejā, un pirmie interesenti bija pieteikušies muzejā jau augustā.

Pieņemts jauns likums, ka no darba varēs atbrīvot valstij nelojālus skolotājus un direktorus

Pieņemts jauns likums, ka no darba varēs atbrīvot valstij nelojālus skolotājus un direktorus 1

Valdība akceptējusi vērienīgus labojumus Izglītības likumā. Izmaiņas tostarp paredz arī nekavējoties atbrīvot no darba valstij nelojālus skolotājus un direktorus. Vairāki ministri un pedagogu arodbiedrības pārstāvji uztraucās par kontroles mehānisms. Likuma izmaiņas pašreizējā veidolā paverot iespējas interpretācijām un ciest varot arī lojāli mācībspēki.