Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Pašvaldību vēlēšanas

Talsu Lāči aicina uz vēlēšanām: Brīvība prasa pienākumu un atbildību!

Talsu Lāči aicina uz vēlēšanām: Brīvība prasa pienākumu un atbildību! 4

Raidījums “Bez Tabu” ar Lāču ģimeni tiekas īpašumā desmit minūšu braucienā no Talsiem. Teritoriju ģimene apsaimnieko un cer drīzumā iegūt savā īpašumā. Jau tagad pagalmu rotā Latvijas karogs, kas mastā tiek uzvilkts 4. maijā un nolaists 18. novembrī. Pēc tam karogs dodas līdzi uz ģimenes dzīvesvietu Talsos.

Pašvaldību vēlēšanās no "Jaunās vienotības" saraksta startēs arī NMPD vadītāja Cipule un rakstniece Ikstena

Pašvaldību vēlēšanās no "Jaunās vienotības" saraksta startēs arī NMPD vadītāja Cipule un rakstniece Ikstena 8

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās šī gada vasarā partiju apvienībā “Jaunā vienotība” (JV) startēs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule un rakstniece Nora Ikstena, noprotams no JV politiķa, premjera Krišjāņa Kariņa paustā sestdien, 13.martā, notiekošajā partijas “Vienotība” domes un apvienības “Jaunā vienotība” kopsēdē.

Saeima noraidījusi ieceri ļaut pašvaldības vēlēt no 16 gadiem. Kā deputāti pamato savu balsojumu?

Saeima noraidījusi ieceri ļaut pašvaldības vēlēt no 16 gadiem. Kā deputāti pamato savu balsojumu? 4

Sešpadsmitgadnieki ir pietiekami nobrieduši, tāpēc viņiem ir jādod balsošanas tiesības, ļaujot piedalīties vismaz pašvaldību vēlēšanās. Tā uzskata apvienība “Attīstībai/Par!”, kas šonedēļ par to centās pārliecināt arī pārējās Saeimā pārstāvētās partijas. Taču nesekmīgi. Ar balsu vairākumu jau kārtējo reizi iecere noraidīta.

Atbalsta balsojumu jebkurā iecirknī 2021. gada pašvaldību vēlēšanās

Atbalsta balsojumu jebkurā iecirknī 2021. gada pašvaldību vēlēšanās 1

Centrālā vēlēšanu komisija sagatavojusi plašus pašvaldību vēlēšanu kārtības grozījumus, kurus ceturtdien skatīja atbildīgajā Saeima komisijā. Viens no galvenajiem jauninājumiem – ņemot vērā augsto sabiedrības pieprasījumu, arī vietvaru vēlēšanās iedzīvotājiem ļaut balsot jebkurā iecirknī konkrētās pašvaldības teritorijā.

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu 7

“Aptuveni 100 000 iedzīvotāju tiek atstāti absolūti bez pārstāvniecības tiesībām. 33 novados pēc reformas, visticamāk, nebūs nekādu iespēju iegūt no sava vidus, no sava novada pārstāvi jaunajā pašvaldībā,” tā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

"Veciem grēkiem garas ēnas": Rosina liegt kandidēt vēlēšanās VDK ziņotājiem

"Veciem grēkiem garas ēnas": Rosina liegt kandidēt vēlēšanās VDK ziņotājiem 5

Saeima sākusi vērtēt ierosinājumu paplašināt ierobežojumus tiem, kuri startē vēlēšanās. Parlamenta darba kārtībā nonākušas likuma izmaiņas, kas paredz liegt kandidēt ne vien bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) štata darbiniekiem, bet arī VDK ziņotājiem. Priekšlikums tiek vērtēts pretrunīgi, tāpēc deputāti nesteigsies ar lēmuma pieņemšanu.