Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Pašvaldības

Atkārtoti mēģinās pārdot Kurmenes pamatskolas ēku

Atkārtoti mēģinās pārdot Kurmenes pamatskolas ēku

Aprīlī Vecumnieku novadā jau otro reizi tiks rīkota Kurmenes skolas izsole. Pirmā beidzās bez rezultāta, jo neviens pircējs nebija pieteicies. Tagad pašvaldība nolēmusi samazināt sākuma cenu, kā arī apsver iespēju atcelt pirms tam noteiktus ierobežojumus izmantošanai. Tiek cerēts, ka tas varētu palielināt iedzīvotāju skaitu Kurmenē.

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā"

Valainis: Ar novadu reformu Pūce piedāvā "kaķi maisā" 2

Par spīti pašvaldību organizāciju un opozīcijas iebildēm, valdības partijas pauž pārliecinātu atbalstu novadu reformas tālākai virzībai. Otrdien likumprojektu pieņemšanai pirmajā lasījumā atbalstīja Saeimas atbildīgā komisija. Tiesa, arī koalīcijas partneri ministra Jura Pūces piedāvāto pašvaldību karti vēl grib pamainīt.

Pašvaldības satrauc plāns noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās

Pašvaldības satrauc plāns noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās 3

Izglītības ministrija ierosinājusi būtiski mainīt minimālās skolēnu skaita prasības skolām. Turpmāk tās iecerēts noteikt ne tikai vidusskolām, bet arī pamatskolām. Prasības būs atšķirīgas pilsētās un laukos, viszemākās – pierobežas rajonos. Skolas, kas prasībām neatbildīs, nesaņems valsts finansējumu.

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu

Smiltēns kritizē Pūces virzīto teritoriālo reformu: Latvijā nepieciešams izveidot aptuveni 60 novadu 7

“Aptuveni 100 000 iedzīvotāju tiek atstāti absolūti bez pārstāvniecības tiesībām. 33 novados pēc reformas, visticamāk, nebūs nekādu iespēju iegūt no sava vidus, no sava novada pārstāvi jaunajā pašvaldībā,” tā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Reģionālā reforma Latvijā – iespēja padarīt iedzīvotāju ikdienu labāku

Reģionālā reforma Latvijā – iespēja padarīt iedzīvotāju ikdienu labāku 8

Patlaban Latvijā notiek spraigas diskusijas par administratīvi teritoriālo reformu, kuras ietvaros pašreizējo 119 pašvaldību vietā iecerēts izveidot 36. Viedokļi atšķiras, taču eksperti atzīst, ka pašvaldību skaita samazināšana radīs iespējas iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvākus pašvaldību pakalpojumus, par ko liecina arī Igaunijas piemērs.

Rosina noteikt neapliekamo minimumu īpašuma nodoklim

Rosina noteikt neapliekamo minimumu īpašuma nodoklim

Jaunas kadastrālās vērtības nekustamajiem īpašumiem tiks ieviestas, nevis nākamgad, bet gan 2021. gadā. Tas saistīts ne tikai ar to, ka nepieciešamas apjomīgas izmaiņas kadastra informācijas sistēmas programmatūrā, bet arī jāpieņem politisks lēmums, ko darīt ar nekustamā īpašuma nodokli (NĪN).

Jelgavas mērs par teritoriālo reformu: Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena

Jelgavas mērs par teritoriālo reformu: Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena

“Ministrijas [VARAM] piedāvājumus vēl neesam redzējuši, izņemot karti. Ministrija veic konsultācijas – atnāk un noliek jau trīs mēnešus redzētas bildes. Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena,” intervijā “900 sekundēm” viedokli pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidents, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).