Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Pārtikas cenas

Latvijā gada vidējā inflācija pērn - 2,8%

Latvijā gada vidējā inflācija pērn - 2,8%

Latvijā gada vidējā inflācija pagājušajā gadā bija 2,8{2d08307c2bd460d797cf6cdf50fddf308caa089301d8555c84c06a839c5d67a8}, aģentūra LETA uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Prognoze: šogad Latvijā varētu kāpt pārtikas cenas

Prognoze: šogad Latvijā varētu kāpt pārtikas cenas 20

Latvijā šogad resursu cenu un darbaspēka izmaksu kāpuma dēļ pārtikas cenas drīzāk kāps, izņēmums ir kafija un kakao, kam cenas varētu turpināt samazināsies līdzīgi kā pērn, prognozē Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) pārstāvji.

Dažu dārzeņu cenas gada laikā pieaugušas pat trīs reizes

Dažu dārzeņu cenas gada laikā pieaugušas pat trīs reizes 19

Šā gada jūnija otrajā nedēļā – salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn – cenas miltiem un miltu izstrādājumiem, piena šokolādei, augļiem un dārzeņiem ir paaugstinājušās. Savukārt būtiski samazinājušās tikai dažu citrusaugļu cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.

Sviests kļuvis dārgāks, bet cukurs - lētāks! Kā gada laikā mainījušās pārtikas cenas veikalos?

Sviests kļuvis dārgāks, bet cukurs - lētāks! Kā gada laikā mainījušās pārtikas cenas veikalos?

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājies par 2,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, kas salīdzina 2017. gada decembri ar 2016. gada decembri. Kopumā precēm cenas pieaugušas par 2,0% un pakalpojumiem – par 2,6%. Skaties.lv piedāvā aplūkot atsevišķu pārtikas preču vidējās mazumtirdzniecības cenas 2017. gada mēnešos!

VIDEO: uzzini, kā mainījušās cenas pēc eiro ieviešanas!

VIDEO: uzzini, kā mainījušās cenas pēc eiro ieviešanas!

Pusotru gadu pēc cenu monitoringa, kas Latvijā tika īstenots saistībā ar eiro ieviešanu, dārgāka kļuvusi kafija un šokolāde, bet cenas samazinājums vērojams rīsiem un sēklu maizei. Par to liecina LNT Ziņu TOP 10 jūnijā veiktie novērojumi.

Kā tā? Pasaulē pārtika kļūst arvien lētāka, Latvijā - izmaiņu teju nav

Kā tā? Pasaulē pārtika kļūst arvien lētāka, Latvijā - izmaiņu teju nav 9

Pasaulē turpina būtiski samazināties dažādu pārtikas produktu cenas, tikmēr Latvijas veikalu plauktos pozitīvas pārmaiņas ir krietni gausākas. Eksperti to skaidro ar nelielo tirgu un augstajām ražošanas izmaksām un prognozē, ka tāpēc straujš cenu kritums nav gaidāms arī turpmāk. Par šā gada lielākajiem uzvarētājiem pārtikas jomā tiek uzskatīt graudkopji, tikmēr smaga krīze turpinās piensaimniecībā.

Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki

Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki 3

Šokolāde, sāls, cukurs, daļa bezalkoholisko dzērienu varētu kļūt dārgāki, jo tiem paredzēts uzlikt akcīzes nodokli. Kategoriski pret šādu Veselības ministrijas ideju ir Pārtikas uzņēmumu federācija. Šorīt LNT rīta raidījumā 900 Sekundes par šo tematu diskutēja veselības ministrs Guntis Belēvičs un Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure.

Aicina pievērst uzmanību fasēto pārtikas preču svaram un kvalitātei

Aicina pievērst uzmanību fasēto pārtikas preču svaram un kvalitātei

Latvijas Patērētāju interešu asociācija saņem informāciju no patērētājiem par to, ka fasētām pārtikas precēm svars neatbilst norādēm cenrāžos. Piemēram, maizei svars norādīts 0,7 kilogrami, tomēr faktiskais svars ir 0,650 kilogramu, fasētam biezpienam pietrūkst 10 gramu no norādītā svara.