Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Parlaments

Polijā vēlē jauno parlamentu

Polijā vēlē jauno parlamentu

Polijā svētdien notiek parlamenta vēlēšanas, kurās droša uzvara tiek prognozēta valdošajai nacionālkonservatīvajai partijai “Likums un taisnīgums”. Tomēr, pirms nav zināmi vēlēšanu rezultāti, nav skaidrs, vai partijai būs izdevies parlamentā saglabāt absolūto vairākumu.

Lielbritānijas parlaments noraida pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu

Lielbritānijas parlaments noraida pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu

Lielbritānijā uz mēnesi apturēts parlamenta darbs. Pirms došanās piespiedu brīvdienās tas atkārtoti noraidīja premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu rīkot pirmstermiņa vēlēšanas. Kas notiks tālāk, joprojām nav skaidrs – Džonsons turpina uzstāt, ka “Brexit” termiņa pagarināšanu Briselei nelūgs.

Būvnieku karteļa un kukuļošanas lieta: Latvijā "klibo" iepirkumu sistēma

Būvnieku karteļa un kukuļošanas lieta: Latvijā "klibo" iepirkumu sistēma 2

Latvijā “klibo” iepirkumu sistēma – tas ir pirmais politiķu secinājums pēc ziņām, ka būvniecības jomā vairāku gadu garumā, iespējams, pastāvējis vērienīgs kartelis un liela apjoma kukuļošana. Valdības vadītājs ir gatavs sistēmā meklēt trūkumus un tos novērst, bet citi uzskata, – ar to šoreiz nebūs līdzēts.

Lielbritānijā protestē pret parlamenta darba apturēšanu

Lielbritānijā protestē pret parlamenta darba apturēšanu

Diezgan karsta diena trešdien Lielbritānijas politikā – pēc tam kad karaliene Elizabete II piekrita premjerministra Borisa Džonsona lūgumam pirms breksita uz laiku apturēt parlamenta darbu, Londonas centra ielās izgāja tūkstošiem cilvēku.

Itālijā mēģinās veidot jaunu valdību

Itālijā mēģinās veidot jaunu valdību

Itālijā vismaz pagaidām nebūs parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Prezidents Serdžo Matarella devis partijām laiku līdz otrdienai, lai vienotos par vairākuma valdības izveidi.

Lielbritānijas parlamentā gaidāmas būtiskas izmaiņas

Lielbritānijas parlamentā gaidāmas būtiskas izmaiņas 1

Starptautiskās sabiedrības uzmanības centrā šajās dienās ir notiekošais Lielbritānijas politikā. Līdz ar eiroskeptiskā Borisa Džonsona stāšanos britu premjerministra amatā, Lielbritānijas valdību trešdienas vakarā pametušas vairākas iepriekšējā parlamenta amatpersonas.

Atlaists Moldovas parlaments

Atlaists Moldovas parlaments

Jauns pavērsiens Moldovas politiskajā krīzē. Prezidenta pienākumu izpildītājs Pāvels Filips svētdien parakstījis rīkojumu par parlamenta atlaišanu un izsludinājis ārkārtas vēlēšanas, kurām jānotiek septembrī.

Spānijas premjeram Sančesam uzdots veidot jaunu valdību

Spānijas premjeram Sančesam uzdots veidot jaunu valdību

Spānijas karalis Felipe VI ceturtdien uzdeva premjerministra pienākumu izpildītājam Pedro Sančesam veidot jaunu valdību. Tas ir sarežģīts uzdevums, jo būs vajadzīgas sarunas ar daudzām atšķirīgām partijām.

Spānijā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas

Spānijā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas

Spānijā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kas ir jau trešās vēlēšanas četru gadu laikā. Saskaņā ar aptaujām popularitātes kāpumu piedzīvo galēji labējie spēki, taču nevienai partijai netiek prognozēts vairākums. Tāpēc gaidāmas sarežģītas sarunas par jaunās valdības izveidošanu.