Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Parādu piedzinēji

Domā, kam dod CV! Kolēģi nozog personas datus un iepērkas nesamaksājot, policija "atšuj" cietušo

Domā, kam dod CV! Kolēģi nozog personas datus un iepērkas nesamaksājot, policija "atšuj" cietušo 9

Sieviete vēlējusies reklamēt un pārdot populāra zīmola kosmētikas preces. Pirms darba attiecību uzsākšanas iesniegusi darba un dzīves pieredzes aprakstu (turpmāk – CV) savai pārdošanas līderei. Vēlāk atklājies, ka šī pati ar uzņēmumu saistītā persona izmantojusi sievietes datus, iespējams, mantkārīgā nolūkā – pasūtītas kosmētikas preces, par kurām ļaunprātis nav norēķinājies. Rezultātā sieviete, kurai nozagti dati, ievietota melnajā parādnieku sarakstā, tomēr Valsts policija atsakās palīdzēt bez vainas vainīgajai.

Sievieti, kura visu mūžu godīgi maksājusi nodokļus, 7 eiro dēļ tiesu izpildītājs "padara par noziedznieci"

Sievieti, kura visu mūžu godīgi maksājusi nodokļus, 7 eiro dēļ tiesu izpildītājs "padara par noziedznieci" 19

“Es jūtos briesmīgi. [..] Mani iegrūž peklē, atņem trešo daļu algas un padara par noziedznieci,” teic Evija, kura nekad valstij neesot bijusi parādā un maksājusi visus nodokļus. Nesamaksātu septiņu eiro dēļ viņai tiek bloķēti konti un automašīnai uzlikts arests. Vienkārša sieviete ir padarīta par bīstamu “mafijas bosu” – tā raidījumam Bez Tabu viņa atzīst pati.

VIDEO: deviņdesmito gadu reketieri atgriežas, lai atkal "sēdētu"

VIDEO: deviņdesmito gadu reketieri atgriežas, lai atkal "sēdētu" 1

Bandītiem, kuri deviņdesmitajos gados nodarbojās ar reketu, izspiešanu, šantāžu, laupīšanām un zādzībām, pasaules uztvere nav mainījusies arī šodien. Septiņu cilvēku banda Rīgas centrā centās nolaupīt divus uzņēmējus un izspiest no viņiem naudu, taču mēģinājums beidzās ar to, ka viņu fotogrāfijas tagad variet apskatīt mūsu sižetā.

Tieslietu ministrija grib ļaut tiesu izpildītājiem piestrādāt kā parādu piedzinējiem

Tieslietu ministrija grib ļaut tiesu izpildītājiem piestrādāt kā parādu piedzinējiem 2

Tieslietu ministrijas iecere – ļaut tiesu izpildītājiem piepelnīties kā parādu piedzinējiem – izraisījusi asus iebildumus no uzņēmēju vidus. Parādu piedzinēju asociācija brīdina, ka tas radītu milzīgus korupcijas riskus un sarežģītu dzīvi tieši mazaizsargātajiem parādniekiem. Tomēr ministrija no ieceres atkāpties neplāno, norādot, ka līdzīga sistēma jau pastāv ārzemēs.

Latgalē slimnīcas vēršas pie parādu piedzinējiem

Latgalē slimnīcas vēršas pie parādu piedzinējiem

Arvien vairāk cilvēku Latgalē nespēj samaksāt par ārstēšanos slimnīcā. Pacientu parādi aug, un slimnīcu vadītāji vēršas pie parādu piedziņas kompānijām. Taču arī tām izdodas atgūt vien nelielu daļu nesamaksātā.