Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Pacienti

Latvijā izveidots amiloidozes pacientu reģistrs

Latvijā izveidots amiloidozes pacientu reģistrs

Kopš pagājušā gada novembra, kad notika septītā Latvijas reto slimību konference, Latvijā ir izveidots amiloidozes pacientu reģistrs, šodien atklājot Latvijas reto slimību konferenci, sacīja kardiologs, reto slimību speciālists, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents, Saeimas deputāts Andris Skride (AP).

Gripa laupījusi trīs cilvēku dzīvības

Gripa laupījusi trīs cilvēku dzīvības 1

Aizvadītajās divās nedēļas ziņots par šosezon pirmajiem trim nāves gadījumiem saistībā ar gripas infekciju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.

Specializētie analīžu kabineti bērniem gūst atsaucību

Specializētie analīžu kabineti bērniem gūst atsaucību 1

Specializētie analīžu kabineti bērniem gūst atsaucību. Tos izveidoja rudens sākumā, un mazie pacienti tajos jūtas daudz drošāk. Šo kabinetu māsiņas ir mācītas atrast pieeju arī tiem, kurus pie analīžu nodošanas piemeklē bailes un asaras.

Atstādinātā Rēzeknes slimnīcas ārsta lietu izmantos "lielajā spēlē", akcentē Veselības inspekcijas vadītāja

Atstādinātā Rēzeknes slimnīcas ārsta lietu izmantos "lielajā spēlē", akcentē Veselības inspekcijas vadītāja 2

Uz laiku no amata atstādinātais Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš nav spējis pacientei diagnosticēt insultu, vēl joprojām nav sniedzis paskaidrojumus, jo atrodas “uz slimības lapas”. Viens no pēdējā laika skaļākajiem notikumiem medicīnas nozarē liks veikt dažādas pārbaudes, intervijā “900 sekundēm” apliecināja Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika.

Mainās sūdzību par ārstēšanu pieņemšanas kārtība

Mainās sūdzību par ārstēšanu pieņemšanas kārtība 3

Šogad stājusies spēkā jauna kārtība pacientu sūdzībām par ārstēšanas kvalitāti. Veselības inspekcija (VI) norāda, ka tas mazināšot birokrātiju un paātrināšot iesniegumu izskatīšanu. Tomēr valstī kopumā pacientu viedoklis bieži vien netiek pilnvērtīgi uzklausīts un apkopots.