Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Pabalsti

Rosina pusslodzes darbā strādājošiem vecākiem pabalstu izmaksāt 100% apmērā

Rosina pusslodzes darbā strādājošiem vecākiem pabalstu izmaksāt 100% apmērā 2

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) deputāti izskatīšanai Saeimā iesnieguši priekšlikumus grozījumiem likumā “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu”, lūdzot pusslodzes darbā strādājošiem vecākiem pabalstu izmaksāt 100{6fb416669a6c89ffa49c853dc2ee2d888f0e7cd1e25989e4134a75883a3a4fcd} apmērā.

FM: Priekšvēlēšanu solījumi bieži netiek izpildīti, redzot pašvaldības reālās finanses

FM: Priekšvēlēšanu solījumi bieži netiek izpildīti, redzot pašvaldības reālās finanses

Trūcīgā statusa noteikšanai kritērijs valstī ir viens, taču kāds ikmēneša ienākumu apmērs ne zemāks kā 128 eiro kvalificē cilvēku par maznodrošinātu, brīvi var izvēlēties pašvaldības. Te amplitūda līdz pat 400 eiro. Un tas nozīmē, – pašvaldības būtiski palielina cilvēku skaitu, kas saņem dažādus naudas pabalstus, materiālo palīdzību un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi līdz 90%.

Vecāku pabalsti: daļai jauno vecāku atbalsts saruks

Vecāku pabalsti: daļai jauno vecāku atbalsts saruks 30

No nākamā gada 1. janvāra mainīsies nosacījumi, kā tiek aprēķināti pabalsti jaunajiem vecākiem. To paredz pērn pieņemti likuma grozījumi, taču tikai tagad atklājies, – daļai vecāku jaunā kārtība būs ļoti neizdevīga.

No 1. aprīļa stāsies spēkā vairākas nozīmīgas izmaiņas alimentu nemaksātājiem

No 1. aprīļa stāsies spēkā vairākas nozīmīgas izmaiņas alimentu nemaksātājiem 5

Šā gada 1. aprīlī valsts garantētos uzturlīdzekļus to pieprasītājiem būs iespējams saņemt vienkāršāk un trīs reizes ātrāk. Vienlaikus uzturlīdzekļu parādnieki varēs noslēgt vienošanos ar UGFA par parāda atmaksu, savukārt tiem, kuri uzturlīdzekļus nemaksās – aizliegs izmantot transportlīdzekļu un kuģu vadīšanas tiesības.

Nespēj pārtraukt maksāt pabalstu no Latvijas aizbēgušajiem bēgļiem

Nespēj pārtraukt maksāt pabalstu no Latvijas aizbēgušajiem bēgļiem

Izgāzusies iecere no pirmā janvāra novērst situāciju, ka bēgļa pabalstu valsts turpina maksāt arī tiem, kuri no Latvijas ir aizbēguši. Tiek prognozēts, ka Latviju pametušie bēgļi no nodokļu maksātāju naudas tiks uzturēti vēl vismaz pusgadu. Tas tāpēc, ka izmaiņas Patvēruma likumā Saeimā iesniegtas ar kavēšanos, turklāt tās sagatavotas nekvalitatīvi.

Alimentu nemaksātājiem varēs liegt izmantot autovadītāja "tiesības"

Alimentu nemaksātājiem varēs liegt izmantot autovadītāja "tiesības" 13

Vecākiem parādniekiem, kuri nenodrošina saviem bērniem minimālo uzturlīdzekļu apjomu, varēs liegt izmantot transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesības, paredz trešdien, 16. novembrī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas trešajā lasījumā atbalstītais jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums.