Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Nodokļu reforma

Nākamgad par vienu procentpunktu samazinās sociālās iemaksas

Nākamgad par vienu procentpunktu samazinās sociālās iemaksas

Saeima piektdien, 27. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, kā arī nosaka minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem.

Nākamajā gadā reorganizēs MUN režīmu

Nākamajā gadā reorganizēs MUN režīmu 1

Pēc ļoti garām un asām debatēm Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību.

Rosina samazināt sociālo nodokli, palielināt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu minimālo sociālo iemaksu

Rosina samazināt sociālo nodokli, palielināt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu minimālo sociālo iemaksu 3

Jaunākais Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums nodokļu reformas jomā paredz samazināt sociālo nodokli, palielināt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu minimālo sociālo iemaksu, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

FM nodokļu izmaiņas piedāvā sākt ar veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu

FM nodokļu izmaiņas piedāvā sākt ar veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu 1

Finanšu ministrija (FM) piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos, sākotnēji iezīmējot veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu piecu procentpunktu apmērā, nepalielinot kopējo darbaspēka nodokļu slogu, bet pārdalot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI), iedzīvotāju ienākuma nodokļa un solidaritātes nodokļa likmes, aģentūru LETA informēja FM.

Politiķi sāk darbu pie jaunas nodokļu reformas "pa visu laukumu"

Politiķi sāk darbu pie jaunas nodokļu reformas "pa visu laukumu" 5

Politiķi Saeimā un valdībā sākuši gatavot vērienīgu nodokļu reformu, kurai būtu jāstājas spēkā no 2021. gada. Diskusijas gaidāmas gan par lielajiem nodokļiem, ko iedzīvotāji un uzņēmēji maksā no ienākumiem, gan dažādām nodokļu atlaidēm un speciālajiem režīmiem. Tikšot labotas arī iepriekšējā reformā pieļautās kļūdas.

Tiesībsargs kritizē nodokļu reformu

Tiesībsargs kritizē nodokļu reformu

Ieviešot nodokļu reformu, ir radīta “pārlieku sarežģīta un nodokļu maksātājiem nedraudzīga” sistēma, kas nekavējoties jāmaina, to Saeimā ceturtdien akcentēja tiesībsargs Juris Jansons, kurš deputātus iepazīstināja ar savu ikgadējo ziņojumu.