Trešdiena, 22. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Nodokļi

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms 1

Lauksaimnieki, kuri laukstrādniekus sezonas rakstura darbos nodarbina no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, iedzīvotāju ienākuma nodokli no šo darbinieku algām var maksāt 15% apmērā, bet ne mazāk kā 0,70 eiro par katru nodarbināšanas dienu.

Kāds bija 2020. gads Latvijas un pasaules ekonomikā un ko rāda prognozes 2021. gadam

Kāds bija 2020. gads Latvijas un pasaules ekonomikā un ko rāda prognozes 2021. gadam 1

Šis gads gan Latvijas, gan pasaules ekonomikā sākās ar lielām cerībām, un vēl gada sākumā tika gaidīts, ka pasaules ekonomiskā izaugsme kļūs nedaudz straujāka kā iepriekšējā gadā. Tomēr līdz ar Covid-19 uzliesmojumu un arvien plašāku slimības izplatību visā pasaulē kļuva skaidrs, ka pasaules ekonomika 2020. gadā piedzīvos recesiju, kuras dziļums un smagums būs atkarīgs no tā, cik ātri izdosies vīrusa izplatību apturēt. Līdz ar to šis gads gan ekonomikai, gan sabiedrībai kopumā ir bijis ļoti sarežģīts un izaicinājumiem pilns, ko pavadīja liels satraukums un nenoteiktība.

Atbalsts uzņēmējiem un iedzīvotājiem Covid-19 drošības pasākumu laikā turpinās

Atbalsts uzņēmējiem un iedzīvotājiem Covid-19 drošības pasākumu laikā turpinās

Covid-19 dēļ valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, kā arī ieviesta virkne drošības pasākumu, kas gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem liek pielāgoties, lai pēc iespējas drīzāk ierobežotu vīrusa izplatību. Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem ir pieejams atbalsts to dīkstāvē esošajiem darbiniekiem, kā arī algas subsīdija tiem darbiniekiem, kas valstī noteikto ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darba laiku. Savukārt pašnodarbinātajiem un patentmaksas maksātājiem ir pieejams atbalsts par dīkstāvi.

Nākamgad saimnieciskās darbības veicējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā

Nākamgad saimnieciskās darbības veicējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā 1

Vēl šā gada nogalē Saeima ir pieņēmusi vairākas izmaiņas dažādos nodokļu normatīvajos aktos, kas stāsies spēkā 2021. gadā. Tās ir saistošas arī tām fiziskajām personām, kas veic saimniecisko darbību. Atgādinām par svarīgākajām izmaiņām un aicinām plašāk ar visām izmaiņām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā ”Nodokļi 2021”.

Nākamgad uzņēmējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā

Nākamgad uzņēmējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā

Vēl šī gada nogalē Saeima ir pieņēmusi vairākas izmaiņas dažādos nodokļu normatīvajos aktos, kas stāsies spēkā 2021. gadā. Tās ir saistošas arī uzņēmējiem un viņu darbiniekiem. Atgādinām par svarīgākajām no tām un aicinām plašāk ar visām izmaiņām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā ”Nodokļi 2021”. 

Ar jauno gadu sāks darboties vienotais nodokļu konts

Ar jauno gadu sāks darboties vienotais nodokļu konts

No 2021. gada 1. janvāra Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētajiem valsts budžeta maksājumiem būs jauns konts – vienotais nodokļu konts. Turpmāk uz šo kontu būs jāpārskaita visi nodokļi: gan ienākuma, gan pievienotās vērtības nodoklis, gan citi, turklāt to varēs veikt ar vienu maksājumu.

Būtiskākās izmaiņas nodokļu un finanšu jomā, kas stāsies spēkā 2021. gadā

Būtiskākās izmaiņas nodokļu un finanšu jomā, kas stāsies spēkā 2021. gadā 3

Ar 2021. gadu stāsies spēkā vairākās izmaiņas nodokļu un finanšu jomā. Nākamā gada valsts budžeta būtiskākās prioritātes ir veselības un izglītības nozares darbinieku atalgojuma palielinājums, nozīmīgs finansējuma pieaugums labklājības jomā, kā arī tādas nodokļu izmaiņas, kas nodrošinās lielāku iedzīvotāju sociālo aizsardzību.

Kāda ir Latvijas nodokļu sistēma salīdzinājumā ar citām valstīm?

Kāda ir Latvijas nodokļu sistēma salīdzinājumā ar citām valstīm?

Kopumā Latvijā nodokļu slogs (nodokļu ieņēmumu attiecība pret iekšzemes kopproduktu (IKP)) ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (ES). Pēc Eurostat datiem 2019. gadā Latvijā nodokļu ieņēmumu attiecība pret IKP bija 31,3%, kamēr vidēji ES tā bija 40,2%. Vēl zemāks nodokļu slogs 2019. gadā bija tikai Lietuvā (30,4%), Bulgārijā (30,3%), Rumānijā (26,8%) un Īrijā (22,7%). 

Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

Saeima galīgajā lasījumā ir apstiprinājusi nākamā gada valsts budžeta likumu. Valsts budžets ir pamatu pamats visu nozaru norisēm gan ikdienā, gan krīzes situācijās. Pašlaik pastāv izaicinājumi un neskaidrības COVID-19 dēļ, tomēr 2021. gada valsts budžets svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm paredz nozīmīgu papildu finansējumu.

ALTUM programmas Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmējiem pieejamas arī nākamgad

ALTUM programmas Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmējiem pieejamas arī nākamgad

Lai turpinātu palīdzēt uzņēmumiem iespējami ātrāk pārvarēt Covid-19 krīzes izraisītās grūtības, komersanti arī 2021. gadā varēs pieteikties Attīstības finanšu institūcijas ALTUM krīzes atbalsta instrumentiem.Līdz šim ALTUM krīzes atbalsta instrumentus izmantojuši un veiksmīgi lietojuši daudzi uzņēmēji, un visu ALTUM programmu kopējā pozitīvā ietekme uz ekonomiku kopš krīzes sākuma ir pārsniegusi jau 650 miljonus eiro. Vienlaikus ALTUM turpinās piedāvāt arī visas ikdienas atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām.

Nākamgad par vienu procentpunktu samazinās sociālās iemaksas

Nākamgad par vienu procentpunktu samazinās sociālās iemaksas

Saeima piektdien, 27. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, kā arī nosaka minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem.

Nodokļu nomaksa mazajiem uzņēmējiem kļūs vienkāršāka

Nodokļu nomaksa mazajiem uzņēmējiem kļūs vienkāršāka 2

Lai atvieglotu nodokļu aprēķināšanu un nomaksu mazajiem uzņēmējiem padarītu vienkāršāku, no 2022. gada 1. janvāra tiks ieviests vienkāršots nodokļa nomaksas risinājumus jeb saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts. 

"Zebra": vai tiešām mašīnas turpmāk maksās šausmīgi lielu naudu?

"Zebra": vai tiešām mašīnas turpmāk maksās šausmīgi lielu naudu? 2

Vai tiešām mašīnas turpmāk maksās šausmīgi lielu naudu, kā to paredz Satiksmes ministrijas (SM) virzītie grozījumi likumā, kas paredzēja ar transportlīdzekļa reģistrācijas nodokli aplikt vieglos automobiļus, kuri ir vecāki par pieciem gadiem un pēc ievešanas no ārvalstīm tiek reģistrēti Latvijā, dodas skaidrot “Zebra”.