Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Natālija Valdniece

No 1. decembra ziemas riepas ir obligātas; šoferi aizvien mēdz "grēkot"

No 1. decembra ziemas riepas ir obligātas; šoferi aizvien mēdz "grēkot"

No šodienas, 1. decembra, visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt ar ziemas riepām. Izrādās, ka ar katru gadu autovadītāji kļūst arvien apzinīgāki un laikus nomaina vasaras riepas uz ziemas, taču joprojām ir arī tādi šoferi, kuri arī ziemas laikapstākļos turpina pārvietoties ar neatbilstošām riepām.

"Zeķēs" mājās turam vairākus desmitus miljonu latu

"Zeķēs" mājās turam vairākus desmitus miljonu latu 1

Kaut gan eiro valūta mūsu valstī tika ieviesta pirms vairāk nekā 3,5 gadiem, iedzīvotāji šogad vien apmainījuši pusotru miljonu latu. Taču joprojām mājās tiek glabāti vairāki desmiti miljoni latu.

Eksperti vērtē - kāpēc Rīgā rodas sastrēgumi? Kampaņa "Diena bez auto" negūst popularitāti

Eksperti vērtē - kāpēc Rīgā rodas sastrēgumi? Kampaņa "Diena bez auto" negūst popularitāti 3

Piektdien – Eiropas mobilitātes nedēļas noslēgumā – visā Eiropā tiek rīkota ”Diena bez auto”. Arī Latvijā aicina autovadītājus izvēlēties automašīnai alternatīvus pārvietošanās līdzekļus, bet, vai iedzīvotāji ir gatavi pārsēsties, piemēram, uz velosipēdu, ja drēgno dienu gadā skaits Latvijā ir krietni garāks nekā Itālijā vai Francijā?

Bērni - mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Bērni - mazpilsētas nākotne! Kādas pašvaldības stāsts

Divu gadu vecumā uz skolu – Skaistkalnē durvis vēris bērnudārzs, kas ar īpašu uzmanību rūpējas par mazajiem, lai vecākiem nevajadzētu domāt par dzīvesvietas maiņu vai arī ļautos kārdinājumam pārcelties uz salīdzinoši netālo Rīgu.

Par ko vēlies kļūt nākotnē? Runā bērni!

Par ko vēlies kļūt nākotnē? Runā bērni!

Jaunais mācību gads jau uzņēmis apgriezienus – pirmā skolas nedēļas jau pusē. Visu šo nedēļu mēs runājam par skolu un arī trešdien, 6. septembrī, “900 sekundes” uzdeva jautājumu bērniem.

Kura mācību stunda Tev patīk visvairāk? Runā bērni!

Kura mācību stunda Tev patīk visvairāk? Runā bērni!

Šajā nedēļā “900 sekundes” uzmanību īpaši pievērš atmiņām par skolu, jo rit mācību pirmās dienas. Šis laiks ir īpašs – skolas kņada, vasaras jaunumi, kas jāizstāsta, un tad jau pašas mācības.

Vai gribi iet uz skolu? Runā bērni!

Vai gribi iet uz skolu? Runā bērni!

Pirmdien, 4. septembrī, sākas īstās skolas gaitas – pirmais zvans noskanējis, svētki beigušies. “900 sekundes” vaicāja bērniem – ar kādām izjūtām viņi tagad dodas uz skolu?

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts šis kaitēklis

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts šis kaitēklis 19

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts kaitēklis, kura dēļ var būtiski kristies dārzeņu un citu kultūru raža. Latvijas dārzos tiek meklēts Spānijas kailgliemezis. Šis ir viens no visnopietnākajiem lauksaimniecības kaitēkļiem daudzviet Eiropā, sākot ar Portugāli un beidzot ar Vāciju.

Netrafarētie policijas auto savalda agresīvos šoferus uz ceļa

Netrafarētie policijas auto savalda agresīvos šoferus uz ceļa 21

Trīs mēnešu laikā kopš uz Latvijas ceļiem ir parādījušās 40 netrafarētās policijas automašīnas, ir jūtami panākumi cīņā ar agresīvajiem šoferiem. Mēneša laikā trešdaļu no visiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem reģistrējuši policisti, kas brauc ar netrafarētajām automašīnām.

Tiek meklēta savulaik ražīgā Latvijas dzeltenā olplūme

Tiek meklēta savulaik ražīgā Latvijas dzeltenā olplūme 3

Tiek meklēta dzeltenā plūme! Dobeles dārzkopības institūts cenšas atrast savulaik ražīgus Latvijas dzeltenās olplūmes kokus, lai varētu atjaunot šo šķirni. Selekcionāri cer, ka cilvēku dārzos olplūmes vēl ir saglabājušās.

Kaitēkļi un augu slimības apdraud jauno ražu; zemnieki nobažījušies

Kaitēkļi un augu slimības apdraud jauno ražu; zemnieki nobažījušies

Krasās gaisa temperatūras svārstības dienā un naktī, sausums, kas mijās ar lietu un vēsu laiku, dažādu kaitēkļu uzbrukumi un augu slimības šogad būtiski apdraud dārzeņu un graudaugu ražu. Tik labvēlīga kaitēkļu un slimību izplatības ziņā vasara sen nav piedzīvota.