Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Muzejs

Iluzionistu Pecolli ģimene plāno atvērt pirmo brīnumu muzeju Rīgā

Iluzionistu Pecolli ģimene plāno atvērt pirmo brīnumu muzeju Rīgā

2019. gada nogalē kādreizējā kinoteātra “Liesma” telpas nonākušas Pecolli ģimenes īpašumā. Vēl pirms ēkas atslēgas nodotas iluzionistu rokās, Enriko Pecolli vairākkārt izteicies, ka, viņaprāt, tā ir īstā vieta, kur atvērt brīnummuzeju. Sapnis lēnām pārtop realitātē – šobrīd sākti darbi, lai jau oktobrī muzeju varētu atvērt apmeklētājiem.

Aušvicas muzejs identificējis vairāk nekā 60% ieslodzīto

Aušvicas muzejs identificējis vairāk nekā 60% ieslodzīto 3

Nacistu Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas un iznīcināšanas nometnes muzejs līdz šim identificējis vairāk nekā 60{2d08307c2bd460d797cf6cdf50fddf308caa089301d8555c84c06a839c5d67a8} no 400 000 ieslodzīto, teikts piektdien muzeja vietnē publicētajā paziņojumā.

Olaines Vēstures un mākslas muzejam jaunas telpas

Olaines Vēstures un mākslas muzejam jaunas telpas

Pilsēta, kas izaugusi no kūdras purva, – tā var raksturot Olaines vēsturi, kas tagad apskatāma jaunā muzejā, kas noteikti ir viens no skaistākajiem mazpilsētu muzejiem Latvijā.

Atklāta Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde

Atklāta Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde

Tuvojas 11. novembris – Lāčplēša diena. Nacionālais vēstures muzejs aicina atzīmēt simto gadskārtu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ar īpašu pasākumu programmu, kuras priekšplānā ir Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde ar 11 ordeņu kavalieru varoņstāstiem.

Okupācijas muzejam var draudēt bankrots, uzskata iestādes bijušais direktors

Okupācijas muzejam var draudēt bankrots, uzskata iestādes bijušais direktors 2

Pagājušajā gadā Latvijas Okupācijas muzejs strādājis ar 250 000 eiro lieliem zaudējumiem, un, iespējams, pēc desmit gadiem tam var draudēt bankrots, ja netiks veikti vairāki uzlabojumi tā darbībā un vairāk piedomāts par racionālu līdzekļu piesaisti un to izmantošanu, laikrakstam “Latvijas Avīze” atzina bijušais muzeja direktors Gunārs Nāgels.

Butovas poligonā nošauti vairāk nekā 25 000 cilvēku, arī vairāk nekā 1000 latviešu

Butovas poligonā nošauti vairāk nekā 25 000 cilvēku, arī vairāk nekā 1000 latviešu 3

Krievijā vēsturnieki un vēstures entuziasti turpina apkopot informāciju par savulaik Staļina režīma zvērību laikā čekas noslepkavotajiem cilvēkiem. Mūsu kaimiņzemē ir simtiem vietu, kur tika nogalināti ieslodzītie – Maskavas apkaimē vien tādu ir vairāk nekā desmit. Tostarp Butovas poligonā, kur nošauti vairāk kā 25 000 cilvēku, arī vairāk nekā 1000 latviešu.

Ieskats jaunbūvē: muzeju glabātava Pārdaugavā pabeigta par 90%

Ieskats jaunbūvē: muzeju glabātava Pārdaugavā pabeigta par 90%

LNT rīta raidījumam “900 sekundes” bija unikāla iespēja ieskatīties jau teju pabeigtajā muzeju krātuves ēkā. Rīgā, Pārdaugavā, uzbūvētā jaunā krātuve apkalpos Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Nacionālo vēstures muzeju, Rakstniecības un mūzikas muzeju un Rīgas Kino muzeju.

"Kokļu diena Pēteros" Brīvdabas muzejā pulcē vairāk kā 200 koklētāju

"Kokļu diena Pēteros" Brīvdabas muzejā pulcē vairāk kā 200 koklētāju 1

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā sestdien pulcējās vairāk kā 200 koklētāju. Visas dienas garumā uzstājās ansambļi no tuvām un tālām Latvijas vietām. Šis senais instruments pēdējā laikā patiešām atdzimst, iegūstot ne tikai jaunus spēlētājus, bet arī – jaunu repertuāru.

RTU top akmens laikmeta artefaktu trīsdimensiju modeļi

RTU top akmens laikmeta artefaktu trīsdimensiju modeļi

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā top akmens laikmeta senlietu trīsdimensionālie jeb 3D modeļi. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs tos izmantos kā mācību priekšmetus, kurus skolēni varēs ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt.

Pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies arī Muitas muzejs

Pirmo reizi Muzeju naktī piedalīsies arī Muitas muzejs 2

Tuvojas Muzeju nakts – tā būs sestdien, 18. maijā -, un pirmo reizi tajā piedalīsies arī Muitas un nodokļu vēstures muzejs, kas pirms 11 gadiem tika izveidots Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta paspārnē.