Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ministri

Jaunās valdības ministri solās nekļūt par naudas šķērdētājiem

Jaunās valdības ministri solās nekļūt par naudas šķērdētājiem 2

Ministri, kuri jaunajā valdībā piedzīvojuši rokādes vai sāk strādāt pēc ilgāka laika, piektdien iepazinās ar savu ministriju darbiniekiem. Viņi savās nozarēs sola veikt reformas, taču no sākuma esot jāapzina situācija, kura, kā izrādās, līdz šim bijusi neskaidra.

Tas ir noticis! Saeima apstiprinājusi nākamā gada budžetu!

Tas ir noticis! Saeima apstiprinājusi nākamā gada budžetu! 4

Saeimas deputāti jau vairākas stundas aktīvi sprieduši par nākamā gada valsts budžetu un to pavadošo likumu paketi, kas pirmdienas vakarā ticis pieņemts galīgajā lasījumā. Galvenās debates izvērtās ap priekšlikumu palielināt nodokļu slogu dažādiem pakalpojumiem un darbaspēkam. Pozīcija  opozīcijas kritiku gan centās notušēt ar labo darbu uzskaitījumu un uzlabojumiem.

Atsevišķiem ministriem grūtības valsti pārstāvēt starptautiski; trūkst svešvalodu zināšanas

Atsevišķiem ministriem grūtības valsti pārstāvēt starptautiski; trūkst svešvalodu zināšanas 1

Ir daudzas profesijas, kurās kā galvenais instruments cilvēkam kalpo vārds. Tā ir gan žurnālistam, gan skolotājam, arī advokātam un, pavisam noteikti, politiķim. Mūs ieinteresēja, kādas ir valodu zināšanas mūsu valdības ministriem īpaši tagad – laikā, kad Latvija ir Eiropas prezidējošā valsts, turklāt Krievijas agresijas ietekmē no politiķu spējas sazināties un veidot kontaktus starptautiski atkarīga ne vien mūsu labklājība, bet arī drošība. 

Rosina būtiski samazināt uzturēšanās atļauju cenas; ministri kategoriski iebilst

Rosina būtiski samazināt uzturēšanās atļauju cenas; ministri kategoriski iebilst

Vairāki Saeimas deputāti rosinājuši būtiski samazināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi Latvija ārvalstniekiem piešķir uzturēšanās atļauju. Saskaņā ar deputātu ieceri, atkarībā no Latvijas novada, kurā īpašums iegādāts, cenas slieksnis varētu būt pat pieckārt mazāks nekā šobrīd. Tomēr vairāki valdības ministri pret šo ieceri kategoriski iebilst, brīdinot, ka tas apdraudētu valsts drošību.

Kāda varētu izskatīties jaunā valdība?

Kāda varētu izskatīties jaunā valdība? 1

Otrdien, 28. oktobrī, tiks lemts par jaunās valdības sastāvu un tās deklarāciju, lai trešdien ar to varētu iepazīstināt Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Pirms tam piedāvājam Tev ieskatu tajā, kāda varētu izskatīties jaunā valdība.

Ministru algu celšana – neērts temats koalīcijas partijām

Ministru algu celšana – neērts temats koalīcijas partijām

No valdības koalīcijas partijām tikai Vienotības pārstāvji ir ar mieru diskutēt par partijas biedres Lolitas Čigānes priekšlikumu, kas paredz palielināt valdības ministru un premjera algu par vairāk nekā 1500 eiro. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem nešķiet, ka šis būtu īstais brīdis par to runāt, liecina partiju pārstāvju teiktais aģentūrai LETA.