Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Minimālā alga

Minimālā alga tiks palielināta no 430 eiro līdz 500 eiro

Minimālā alga tiks palielināta no 430 eiro līdz 500 eiro 23

Lai mazinātu nodokļu slogu un palielinātu reālos ienākumus iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem par vidējo darba samaksu valstī, no 2021. gada plānotas būtiskas un labvēlīgas izmaiņas – minimālā alga tiks palielināta no 430 eiro līdz 500 eiro mēnesī, savukārt diferencētā neapliekamā minimuma slieksnis tiks paaugstināts no 1200 eiro līdz 1800 eiro mēnesī. Tas nozīmē, ka nodokļu apmērs tiek samazināts tieši tiem, kuriem darba alga ir zem vidējās valstī.

Baldzēns: Būtu daudz jēdzīgāk šobrīd pacelt minimālo algu līdz 500 eiro

Baldzēns: Būtu daudz jēdzīgāk šobrīd pacelt minimālo algu līdz 500 eiro 1

”Valdība vienreiz izdomāja, ka trīs gadus no vietas minimālo algu nemainīs un nodokļus neaiztiks, bet Lietuvā un Igaunijā trīs gadus no vietas tiek paaugstināta minimālā alga,” atšķirības Baltijas valstu ekonomikā izceļ Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Arodbiedrības aicina celt minimālo algu līdz 500 eiro

Arodbiedrības aicina celt minimālo algu līdz 500 eiro 18

Nākamgad nevis līdz 300 eiro jāpalielina neapliekamais minimums, bet gan līdz 500 eiro jāceļ minimālā alga, ar tādu priekšlikumu izmaiņām nākamā gada budžeta projektā klajā nākusi Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).

Minimālo algu līdz 500 eiro plāno palielināt 2021. gadā

Minimālo algu līdz 500 eiro plāno palielināt 2021. gadā 37

Minimālo algu līdz 500 eiro varētu palielināt sākot no 2021. gada, bet jau ar nākamo gadu plānots palielināt diferencēto neapliekamo minimumu, teikts Finanšu ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam, par ko piektdien lems Ministru kabinets.

Nav skaidrības par minimālās algas celšanu

Nav skaidrības par minimālās algas celšanu 7

Šonedēļ plaši apspriesta ideja par nepieciešamību nākamgad līdz 500 eiro palielināt minimālo algu. Taču šobrīd vēl nav nekādas skaidrības, vai tas tiešām notiks. Stingri par to iestājas tikai viena no koalīcijas partijām, bet valdības vadītājs ieceri vērtē skeptiski un uzsver, ka nekāds lēmums vēl nav pieņemts.

"Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē" - deputātiem asas debates par un ap algas kāpšanu

"Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē" - deputātiem asas debates par un ap algas kāpšanu 28

Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē, tā uzskata vairāki Saeimas opozīcijas deputāti. Tas ir viņu arguments, kādēļ, pēc deputātu domām, nākamgad plānotais algas palielinājums Latgales reģionā būtu jāierobežo vai pat jāatceļ. Spriežot par šo jautājumu, Saeimā šodien notika asas debates starp ieceres atbalstītājiem un pretiniekiem.