Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Mežacūkas

Radies haoss ar slimo mežacūku pārvietošanu

Radies haoss ar slimo mežacūku pārvietošanu 1

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) neatkāpjas, taču Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) slimās mežacūkas vairs nevāks un neiznīcinās. Ierēdņiem dažādi interpretējot normatīvos aktus, šobrīd radies haoss slimo cūku likvidēšanā, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Latvijā sarūk mežacūku skaits

Latvijā sarūk mežacūku skaits 1

Latvijā būtiski sarucis mežacūku skaits. Tas liek cerēt, ka arī Āfrikas cūku mēra izplatība varētu mazināties, tomēr eksperti brīdina, – lai šīs bīstamās infekcijas slimības izplatību apturētu pavisam, būs nepieciešami gadu desmiti.

VIDEO: jārīkojas radikāli un pilnībā jāiznīcina mežacūkas, tās noindējot, mudina Mednieku asociācijas vadītājs

VIDEO: jārīkojas radikāli un pilnībā jāiznīcina mežacūkas, tās noindējot, mudina Mednieku asociācijas vadītājs 36

Tā kā tradicionālā medību prakse ir izrādījusies bezzobaina pret Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību  un slimība šogad, visticamāk, pārņems visu Latviju, arī ar cūku fermām biezi pārklāto Kurzemi, Latvijas Mednieku asociācijas vadītājs Haralds Barviks aicina politiķus pieņemt radikālus lēmumus, kas ļautu mežacūkas iznīcināt pilnībā.

PVD: Āfrikas cūku mēra izplatībā vainojami arī paši mednieki

PVD: Āfrikas cūku mēra izplatībā vainojami arī paši mednieki 2

Pārtikas un veterinārais dienests pārtrauc daļu no finansiālā atbalsta par mežacūku medīšanu! Šodien bija pēdējā diena, kad mednieki varēja iesniegt pierādījumus par nomedītajām mežacūku mātītēm, par katru dzīvnieku saņemot 50 eiro. Kāda šobrīd ir situācija ar Āfrikas cūku mēra izplatību? Vai atbalsta programmu nākamgad plānots atjaunot?

Cūku mēris: sērga strauji tuvojas Kurzemei

Cūku mēris: sērga strauji tuvojas Kurzemei 1

Āfrikas cūku mēris veicis strauju lēcienu uz priekšu. Cūkām bīstamā infekcija pārvarējusi Lielupi. Tā bija nozīmīgākā dabīgā barjera, kas vēl kavēja infekcijas nonākšanu Latvijas rietumu reģionos. Tagad sērga strauji tuvojas Kurzemei.

Āfrikas cūku mēris ienāk arvien tālāk uz rietumiem Latvijas teritorijā

Āfrikas cūku mēris ienāk arvien tālāk uz rietumiem Latvijas teritorijā

Piektdienas vakarā Pārtikas un veterinārais dienests nāca klajā ar bēdīgām ziņām visiem Latvijas cūkkopjiem – kādā saimniecībā Vārkavas novadā 50 cūkas saslimušas ar Āfrikas cūku mēri. Tas sagrāvis lauksaimnieku cerības beidzot izlūgties no Eiropas Savienības maigākus cūkgaļas transportēšanas noteikumus. Tikmēr Latvijas novados, kurus cūku mēris vēl nav skāris, saimniecības cenšas sagatavoties slimības atnākšanai.

Par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku sola 100 eiro

Par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku sola 100 eiro 5

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, no šodienas, 2015. gada 20. novembra, par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu.

Dzīvojamās mājas pagalmā iemaldījies ievainots alnis

Dzīvojamās mājas pagalmā iemaldījies ievainots alnis 2

Rēzeknē, Raiņa ielā, dzīvojamās mājas pagalmā pastaigājas alnis. Dzīvnieks bija ievainots, tādēļ pārvietošanās bija lēna. Sadarbībā ar Valsts mežu dienesta darbiniekiem un vetārstu dzīvnieks tika iemidzināts un ievietots Valsts mežu dienesta automašīnā. Par turpmāku rīcību ar dzīvnieku lēma mežu dienesta darbinieki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VIDEO: pagājušajā naktī Juglā sagūstīta mežacūku saime; viena cūka un septiņi sivēni

VIDEO: pagājušajā naktī Juglā sagūstīta mežacūku saime; viena cūka un septiņi sivēni

Pagājušajā naktī no otrdienas uz trešdienu Ķīšezera krastā, Juglas apkaimē,  mednieki sagūstīja un izveda no pilsētas teritorijas kārtējo mežacūku saimi. Šoreiz mednieku ”ķēriens” bijis nedaudz mazāks kā iepriekšējās reizes – noķerti septiņi sivēni un viena lielā cūka, vai, pēc mednieku vārdiem, akcents šoreiz likts uz cūku jauno paaudzi. Medības un pārvešanas procedūra ilgusi visu nakti un beigusies ap pulksten pieciem no rīta.

Mežacūkas izposta labības laukus un rada milzu zaudējumus lauksaimniekiem

Mežacūkas izposta labības laukus un rada milzu zaudējumus lauksaimniekiem

Mežacūku radītās problēmas plešas plašumā. Ne tikai cūku mēris ir drauds un bezbailīgo mežacūku ieklīšana privātmāju dārziņos, brūkot virsū cilvēkiem, bet nu jau arvien vairāk zemnieku sūdzas par izpostītiem labības laukiem. LNT Ziņu korespondents Uldis Āboliņš šodien devās uz Sēlijas reģiona Neretas novadu, kur pašvaldība tiek vainota mežacūku izšaušanas kavēšanā.